[10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

trance czyli powrót do korzeni
02.01.2010 - 26.01.2010

Powrót do 6

[10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

Postprzez Solo van Small 10 sty 2010, 23:16

Hello, how are you?? :mrgreen:

jako ze zapowiedzialem swoj udzial w owej edycji chocby mialo sie palic, walic czy moze nawet zasypac [co biorac pod uwage sytuacje za oknem jest dosyc mozliwe] tak oto i jestem :mrgreen:
na poczatek wyselekcjonowalem okolo 100 utworow ktore mialy swoja szanse na znalezienie sie w moim secie, jako jednak ze byla to mieszanina wielu gatunkow trudno to bylo wszystko polaczyc w jedna spojna calosc tak wiec musialem dokonac kolejnej selekcji a pozniej jeszcze kolejnej i dopiero w trakcie nagrywania wszystko sie naprawde wyjasnilo, oto i rezultat:


1.Giuseppe Ottaviani & John O'Callaghan - Our Dimension [Original Mix]
2.Activa - This World [Original Mix]
3.Filo and Peri feat. Eric Lumiere - Soul and The Sun [Giuseppe Ottaviani Remix]
4.3rd Moon - Monsun [Original Mix]
5.RAM - RAMsterdam [Jorn van Deynhoven Remix]
6.John O'Callaghan feat. Audrey Gallagher - Take It All Away [Sean Tyas Remix]
7.Sean Tyas - Melbourne [Original Mix]
8.Activa - Transmission [Original Mix]
9.Simon Patterson - Thump [Original Mix]
10.Sean Tyas - Rulebook [Bryan Kearney's Out Of The Window Remix]



Info:
jakosc: 192 kbps
czas: 59:47 min.
Total Size: 82.1 MB


http://www15.zippyshare.com/v/61996618/file.html

http://rapidshare.com/files/333437510/S ... 0_2009.mp3

pozdro
Ostatnio edytowano 11 sty 2010, 9:55 przez Solo van Small, łącznie edytowano 2 razy
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: [10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

Postprzez sector 11 sty 2010, 1:19

haha! Znalazlem druga osobe na forum ktorej sie podoba Take It All Away \o/ :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: [10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

Postprzez TBk2000 12 sty 2010, 4:05

Loo.. coz za predkosc Panie van Small, 145 ?! :D. Po 15 min. lezalbym na parkiecie nogami do gory ;]. Jak dla mnie troche za szybko.
Caly set wlasciwie utrzymany w jednej stylistyce, UK. Nie mam nic przeciwko temu gatunkowi, jako muzyce do zabawy, ale jak dla mnie troche zbyt monotonnie jak na jednogodzinnego seta. Przydaloby sie go nieco bardziej urozmaicic. Ale to Twoje Top.10 wiec sie nie czepiam wiecej ;-p.
Jako calosc set mi sie nie podoba, ale za to poszczegolne kawalki juz bardziej. Kilka Twoich ulubionych sa rowniez moimi ulubionymi, a zatem + za Our Dimension. Dobry start, ale tak jak pisalem trooooche za szybko. Activa jak Activa, to co zwykle. Numer trzeci, paaaanie, powinni Cie za to wychlostac! :D panom spiewajacym uooooouoooo mowie stanowcze fak off ! :D. 3rd Moon - Monsun nawet daje rade, choc po kilku odsluchac sie nudzi. RAMsterdam, jeden z moich fav w minionym roku, no coz, kawal dobrego Upliftu. Take It All Away, o nieee.. nie wiem jaka role ma spelniac wokal w tym kawalku, ale jesli Audrey chciala przekrzyczec wszystkie wysokie tony, to sie jej udalo :D. Sean Tyas - Melbourne, taki uk jak tyasionc innych. O Activa znowu, nie bylo juz na poczatku tylko pod innym tytulem ? ;-p. No i na koniec dwie ostre kosy, obie uwielbiam i dosc dlugo katowalem je w swoim odtwarzaczu. Technicznie bardzo ladnie, a wiec kolejny +.
Ogolnie calkiem niezle i pewnie bedziesz punktowany - patrzac na ilosc zgloszen to chyba kazdy bedzie :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

Postprzez demens 22 sty 2010, 13:33

Wchodzą pierwsze bity i od razu jakieś "nienaturalne" odczucie, potem się okazuje że bpm ostro na plusie, chyba trochę za bardzo to przyspieszone, no ale da się słuchać :)
Pierwsze co chciałbym ocenić w secie zagranym przez Ciebie to technika. Przejścia są po prostu świetne, bardzo płynne i dynamiczne, tak się właśnie wg mnie powinno grać tego typu muzykę. Cały czas trzymałeś dobre muzyczne tempo i nawet na chwilę nie dałeś odpocząć, i za to ogromny plus :D
Przejdźmy do kawałków. Pierwszy numer jest niezły, energetyczny i z pewnością dobry na event, ale nie wzbudza u mnie niestety żadnych głębszych emocji, po prostu od tak można posłuchać. Ale za to drugi kawałek to już zupełnie "inna" bajka :) Bardzo podoba mi się moc jaką niesie ze sobą ten numer i sposób, w jaki się nakręca, nie dziwię się że jest to właśnie utwór "przewodni" albumu tego producenta. Duży plus za zagranie tego kawałka.
Trzecia produkcja nawet nie najgorsza, nie znałem tego. Jak nie przepadam raczej za męskimi wokalami, to tutaj da się tego słuchać, melodycznie wiadomo nie mogło być słabo bo na remixie jest nie kto inny jak Ottaviani, a on raczej chały nie odstawia. Co do "Monsun" mam mieszane odczucia. Niby kawałek dobry, ale buildup za bardzo kojarzy mi się z "Neverland" Bleuman'a, a motyw główny z jakąś inną polską produkcją, chyba Arctic Moon'a. Nie sugeruję plagiatu, ale też lubię jak kawałek prezentuje coś świeżego, tutaj niestety nie mogę tego dostrzec.
O "Ramsteramie" pisałem już w poście Kasper'a bo też zagrał ten numer, więc się powtórzę, ograny na lewo i prawo kompletnie się przejadł, poza tym za bardzo podobny do "Anticipation" a chyba nikt nie przepada za powielanymi schematami. Kolejny kawałek, ten wokal jest straszny :( Jedyny plus jaki widzę w tej produkcji to melodia, Tyas jak słychać ciągle w formie. "Melbourne" mi się bardzo podoba i często tego słuchałem, kawałek z duża dawką energii i ładnie wkomponowanym pianinkiem, dobra nuta. W ósmym numerze na uwagę zasługuje klimatyczny breakdown, dalej niestety jak dla mnie za mocno i wolałbym raczej pokombinowanie z tą melodią z brejka w motywie głównym.
O "Thump" mam dokładnie takie samo zdanie jak przy wcześniejszej produkcji. Breakdown niszczący, ale dalej wszystko się "psuje".
Ostatni numer na ostrej bani, jakieś syreny i inne zakręcone dźwięki, na evencie pewnie miazga, ale w domu raczej nie przepadam za słuchaniem takich kawałków.

Ogólne odczucie co do seta pół na pół z lekką przewagą na plus dzięki bardzo dobrej technice. Raczej nie lubuję się aż tak bardzo w takim trensie, ale niektóre nuty które wybrałeś, również i mi mocno zakręciły w głowie w roku ubiegłym.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: [10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

Postprzez Kasper 24 sty 2010, 19:57

Dynamika ogień z dupy fat +1... Dobór tracków +1, mixing +0... Wszystko jest OK przejścia standardowe, ale taki trance to należało się spodziewać takich przejść. Całość psuje Rulebook na końcu, ale to co się dzieje do tego tracka nie powstydziłaby się żądna czołowa gwiazda z UK. Moment seta to ten między Monsun a RAMsterdam. 1szy utwór pokazał co będzie naszym przeznaczeniem przez te 60minut. Słuchało mi się bardzo pozytywnie mimo iż w sporej większośći to nie mój gust. Jednak tym razem to nie grało wielkiego znaczenia. Bardziej interesowało mi jak przebrniesz przez swoje TOP 5 i przebrnąłeś na punktowanym miejscu, łogień!

Dobra vixa!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: [10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

Postprzez wasyl 24 sty 2010, 21:49

ok Han Solo, nadszedł czas i na Ciebie, zobaczmy więc co spłodziłeś.

Zaczynamy iii oj będzie żwawo ;) i w takim zwiewnym vanditowym klimacie, bo na to ewidentnie się zanosi. Jedyneczka, jedyneczka dobra, lubię styl Ottavianiego, choć już zdecydowanie mniej, niż niegdyś, kiedy podniecałem się każdą jego produkcją z początku kariery... Swoją drogą były zdecydowanie lepsze imo ;). Lecimy dalej. O, będą takie przejścia? Bardzo dobrze w takim razie, bo idealnie tu pasują ;), oraz b. dobry, szybki track spod numeru 2. Jednak Activa, to Activa ;). Słuchamy dalej i już mówię co następuje... Mianowicie nie jestem w stanie przeżyć 95% męskiego wokalu w muzyce elektronicznej i niestety ten utwór nie należy do pozostałych 5% :P. Numer 4 znany, chyba lubiany, a przynajmniej przeze mnie ;) no i tak w ogóle, to czuje się trochę, jakbym słuchał PvD ileś lat temu :). RAM. 2x już w tej edycji BM i chyba jednak zaczynam mieć dość :D, nie no tak całkiem serio, to utwór bardzo w porządku :). Numeru później nie słyszałem nigdy wcześniej i czy coś straciłem? Ano chyba jednak niewiele... Natomiast ten Tyas jest całkiem, całkiem, toteż +. Kolejna Activa i kolejny raz zabrało mnie ;). Bardzo fajne emocje wzbudza we mnie ten numer, naprawdę... Kolejne, ostatnie już produkcje zamieszczone/zagrane przez Ciebie w tym secie, przeleciały dla mnie bez echa ;). Stwierdzam 2 rzeczy: Po pierwsze cholernie podobał mi się sposób mixingu, na którym się oparłeś do realizacji tego seta, gdyż imo był bardzo adekwatny, a także śmiem twierdzić, że set w 3/4 był dość udany, chociaż nie porwało mnie jakoś specjalnie mocno ;).
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: [10.01.2010] Solo van Small - BM Special TOP 10 2009

Postprzez Matvel 26 sty 2010, 13:54

Pobawie się w takie ocenianie jak niektórzy z Was:
1 - takie sobie, w ogóle mnie nie rusza
2 - patrz wyżej
3 - o jezu, za takie coś powinien być zakaz wydawania we wszystkich labelach świata
4 - ok
5 - anticipation 2, ale zaczyna się coś dziać w końcu
6 - wywalić wokal byłoby super, bo bardzo lubię remixy Seana mimo że większość jest taka sama
7 - osobiście bym tego do top10 nie wybrał bo np tingle jest sporo lepsze
8 - to jak najbardziej powinno się znaleźć w podsumowaniu roku, cholernie dobry utwór
9 - o tym pisałem poprzednio
10 - \o/

To tak, żebyś zagrał tak jak ostatnie trzy utwory położyłbyś na łopatki całą resztę. Niestety reszta jest nie dla mnie i punkty oczywiście będą, ale nie za wiele. Zgadzam się z tym co napisał Wasyl że mixing jest pierwszorzędny.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok


Powrót do 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron