[13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Downtempo/Breaks/Progressive
02.01.2010 - 26.01.2010

Powrót do 6

[13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez wasyl 13 sty 2010, 20:58

Dobra, tym razem bez zapowiedzi. Oto moje TOTY 2009 na ubiegły rok.

TL:

01. Koan - After the Guiding Venus
02. Zero Cult - Indigo Dream
03. Atrium Sun - She Will Never See The Sun
04. Abdomen Burst - So Many Hopes
05. Atrium Sun - Abyss (Original mix)
06. Kimito Lopez - Theres No Such Things As Mermaids
07. Mars Needs Lovers feat. Ange - Angel Tears (Atrium Sun Dub)
08. Atrium Sun - Everything Will Be
09. Kintar - Oranjestad (Original mix)
10. Shiha, Dr. K, Nii - Am Alive feat. Sarah Blacker (Martin Roth 'Home Is Where We Belong' Rmx)

Jakość: 192kbps

Waga: 84,5mb

Download -> http://download.enhanced-perception.com ... 0Wasyl.mp3

Bierzcie i jedzcie z tego Wszyscy :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez demens 16 sty 2010, 18:34

Pierwszy w moim playerze set tej edycji i od razu poprzeczka zawieszona wysoko. Koan - widziałem na last.fm, że ludzie trochę katują ich album, sam niestety nie miałem okazji przesłuchania. Ale jeżeli reszta kawałków wygląda jak to "After The Guiding Venus" to ja postaram się czym prędzej nadrobić zaległości. Kapitalna melodia, ta świeżość jest powalająca. Idealnie na początek. Bardzo dobre przejście na drugi numer i moich uszu dobiega niesamowicie intrygujące brzmienie. Głębia i swego rodzaju tajemnica tego tracka zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Później ten "psy"-motyw także nie psuje aury tamtej melodii i nadal trzyma klimat. Przejście na trzeci numer, jak słychać jest tym z serii "majstersztyk" :) Świetnie zgrały się melodie z obu kawałków. Tę produkcję Atrium Sun słuchałem kiedyś na YT i nie zrobiła na mnie zbyt dużego wrażenia, ale tutaj, wkomponowanie w klimat seta kompletnie zmieniło mój odbiór tego numeru. Piękna głębia i spokój.
Po kolejnym bardzo płynnym przejściu wchodzimy w chyba najlepszy progowy numer ubiegłego roku. Nawet wyłapał on ode mnie cenny punkt w głosowaniu TOTY, jako jedna z niewielu produkcji tego typu w tamtym zestawieniu :D Melodia z serii tych, których się nie zapomina. Track z duszą.
Co do Atrium Sun - Abyss tu już jest nieco gorzej od poprzedników, przyjemny utwór i miły do posłuchania, aczkolwiek do poprzedniej jego produkcji umieszczonej w tym secie imo daleko. Co do przejścia na Kimito to chyba "Abyss" trochę za szybko ściszone, ale poza tym elegancko :D Co do samego kawałka to nigdy on jakoś szczególnie mnie nie ruszał, ten producent ma lepsze wałki na koncie :D Przy następnym przejściu to z kolei Kimito chyba za szybko się ścisza. Kolejne dwa numery to znowu Atrium Sun, jak widać bardzo Ci przypadł do gustu jego styl, no i w sumie nie dziwię się bo produkcje bardzo ładne i przede wszystkim charakterystyczne.
Powoli zbliżamy się do końca i wchodzi pan Kintar. Jest to dopiero moje drugie spotkanie z twórczością tego gościa i po raz drugi jestem mega pozytywnie zaskoczony. Ten klimat jest tak "dziwny" i tajemniczy, wręcz przerażający :D Utwór naprawdę pięknie dopracowany i wywołuje niezapomniane emocje, ten Kintar to musi być chyba psychol jakiś :mrgreen:
Na koniec zostajemy uraczeni bardzo ładnym wokalnym kawałkiem w remixie Martina Rotha, w sumie to nie spodziewałem się tak dobrego remixu po nim. Nie mam porównania do oryginału bo go po prostu nie znam, ale to co słyszę tutaj brzmi naprawdę fajnie i niech będą słowa uznania dla Rotha.

Podsumowując, set jest nadzwyczaj ciekawy przez co przesłuchałem go już kilka razy i na tym z pewnością nie poprzestanę. Wspaniały początek z tymi downtempo'wymi produkcjami, jedynie w środkowej części było minimalnie gorzej, ale potem już do samego końca miód dla uszu.
Coraz bardziej zaczynam się wgłębiać w te Wasze progi, bo naprawdę wiele dobrego można w nich znaleźć, a poza tym po przesłuchanym secie w ogóle nie ma uczucia "zmęczenia" materiałem, a z trance'em to wiadomo bywa różnie.

Punkty będą na pewno :mrgreen:
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez TBk2000 17 sty 2010, 7:10

Za Twojego seta wzialem sie dzis w nocy, bo wiedzialem, ze muzyke, ktora w tym secie zaprezentujesz bedzie sluchalo mi sie o tej porze najprzyjemniej ;>. Set oczywiscie spelnil moje oczekiwania i totalnie odplynalem przy tym downtempowo-progresywnym klimacie, ktorego tworzenia jestes mistrzem. Z zazdroscia spogladam na trackliste w ktorej znajduja sie same perelki przy wiekszosci ktorych dostaje dreszczy i gesiej skorki. Z zazdroscia, poniewaz mialem ochote stworzyc cos podobnego na potrzeby swojegu setu, nawet mialem juz dobrane utwory i zaczalem cos kominowac, jednakze okazalo sie, ze dla mnie stworzenie porzadnego klimatu w secie jest duzo trudniejsza sztuka nizeli zgranie kilku utworow posiadajacych standardowy beat, dlatego najzwyczajniej w swiecie poddalem sie. Tobie jednak ta szuka wychodzi perfekcyjnie, a mixowanie utworow na pozor do siebie niepasujacych od strony ich zlozonosci, nie sprawia Ci kompletnie zadnych problemow - co tez zreszta juz zauwazyc sie dalo w innych Twoich setach. Tutaj uklony od mojego kolegi, ktory rowniez jest zachwycony Twoimi umiejetnosciami i stylem w jakim "malujesz swoje muzyczne obrazy". Nie wiem naprawde co mam jeszcze dodac. Tracklista jest wyborna, technicznie set jest wykonany pierwszorzednie. Krotko mowiac w tym miesiacu jestes moim zwyciezca ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez dj3500 18 sty 2010, 20:18

No to zobaczymy jak wypadł ten ostatni numer bo resztą mnie nie zaskoczyłeś ;) Patrząc na TL to nawet wygląda to jak gdybyś tym razem ustawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i chciał zbudować seta gdzie wszyscy wykonawcy zaczynają się nie tylko na "A", ale konkretniej na "Atri" :mrgreen: Dobra, żarty na bok...
Z techniki to przejście 4->5 i 5->6 jest słabe (czyżby miksowanie Abyss było trudne?), pozostałe stoją na bardzo wysokim poziomie.
Co do doboru utworów: dziwi mnie nieco aż tak znaczny udział Atrium Sun w trackliście, szczególnie że ten jego remiks oraz Everything Will Be raczej szału nie robią. She Will Never See The Sun - wiadomo klasa, zresztą poznałeś ten kawałek u mnie - jeden z tych utworów które nawet mnie wydają się smutne ;) O Abyss też wiadomo jakie mam zdanie. Dobrze wyselekcjonowany downtempowy początek, 4, 6 i 9 też perełki. Gorzej z numerem dziesiątym, który jakoś zupełnie do mnie nie przemówił; co więcej, chyba szybciej widziałbym go w secie Kaspra niż Twoim. Flow jest ładnie i konsekwentnie utrzymane. Reasumując, gdybym startował, miałbyś sporo punktów u mnie :P
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez wasyl 21 sty 2010, 19:45

Ahhh, dzięki Panowie za tak obszerne i tak, co ważne, pozytywne opinie :). TBk, miło robi się na sercu, kiedy ktoś spoza forum ceni sobie moje - jak to nazwałeś - "muzyczne opowieści" :).

dj3500 napisał(a):Z techniki to przejście 4->5 i 5->6 jest słabe (czyżby miksowanie Abyss było trudne?), pozostałe stoją na bardzo wysokim poziomie.


Ty wiesz, że chyba tak? :) tzn. pewnie na abletonie da się go spokojniej wpleść, ale na tdsie strasznie rozjeżdżał mi się pod nim bit i musiałem 90% uwagi poświecić tej kwestii ;). Poza tym również dzięki mate za recke, pomimo iż nie startujesz tym tazem... A szkoda.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez Kasper 24 sty 2010, 22:23

Zeszło miesięczny set był ciekawszy, Twój gust znacznie odbiega od mojego co wiadomo nie od dziś, ale w zeszłym miesiącu wszedłeś do mojego lasu i zrobiłeś tam niezłą wycinkę drzew. Tutaj jest miało i płytko, zamulają mnie takie utwory i nie dostrzegam w nich nic godnego do zapamiętania. Mixing jak zwykle na stałym wysokim poziomie i tylko uparciuch czepiałby się czegokolwiek.

Końcówka seta znacznie lepsza od początku, jednak mimo to nie ratuje to sytuacji. Jestem pewny, że dołożysz do pieca za miesiąc, a tymczasem jakieś skromne drobniaki ode mnie dostaniesz. Mix utrzymuje flow i idzie w prosto nakreślonym kierunku. Za to duży plus. Jednak jak wyżej napisałem materiałowo nie moja liga. Pozdro.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez Solo van Small 24 sty 2010, 23:35

Twojego seta zostawilem sobie na deser :)
i nie rozczarowalem sie, od poczatku do konca czuc w tym Twoja reke, fantastyczny klimat stworzyles
nie bede opisywal kazdego utworu z osobna jak to mam w zwyczaju robic poniewaz w tym przypadku wszystko zlewa sie jedna spojna calosc i grzechem by bylo to dzielic
sorry ze tak malo napisalem ale mialem ograniczenie czasowe z powodu awarii sprzetu
Twoj set zasluguje na pokazna liczbe punktow...ale...w tej edycji jest jeden set ktory bardzo mnie zaskoczyl dlatego tym razem bedziesz musial sie zadowolic drugim miejscem
pozdro
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez Matvel 26 sty 2010, 13:54

A ten set słucham właśnie teraz pijąc kawę :D No i znowu będę miał trudne zadanie, jak już się wypowiadałem wielokrotnie, to są klimaty których na codzień nie słucham, które mnie nie ruszają i ogólnie ciężko mi je oceniać. Nie będę się więc rozpisywał na poszczególne utwory bo to nie ma sensu żebym pisał przy każdym to samo. Najlepsza jest chyba 6 którą poznałem w głosowaniu na TOTY. Znałem jeszcze Kintara i ogólnie to on tak średnio mi pasował do całej reszty seta, ale utwór jest konkretny. Ostatnim numerem mocno mnie zaskoczyłeś, bo po Kintarze spodziewałem się dalej jakiegoś morku a tam wyskoczył całkiem przyjemny wokal. Ogólnie końcówka na plus, jak prawie w każdym secie w tej edycji widzę :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez wasyl 26 sty 2010, 16:30

Matvel, na szczęście przy moim secie nie było tego ryzyka, że ta kawa nagle Ci się wyleje ;P. Poza tym wszystkim wielkie dzięki za opinie i nie ukrywam Solo, że gdy tylko spojrzałem, że startujesz w tej edycji BM, postanowiłem nagrać coś, czym nie byłbyś zawiedziony ;) i widzę, że podołałem, toteż bardzo miło ;). Do następnego!
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: [13.01.10] | Wasyl | Battle Mix SE (Top 10 of 2009)

Postprzez peterhol9 02 mar 2011, 22:51

Jako że zasys działa, a ponadto nie wypowiadałem się w tym temacie (jak i całym wątku tego BM z racji niebrania w nim udziału) odkopię temat. Fantastyczny set! Fantastyczny materiał (chodzi tutaj przede wszystkim o numery Atrium sun) i kapitalna technika. Miałem przesłuchać set, wyciąć numery i wyrzucić go, ale po przesłuchaniu stwierdzam, że absolutnie nie mogę! Brawo! :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron