Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

techno, trance, breakz ... battle
26.01.2010 - 24.02.2010

Powrót do 7

Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez enthuser 27 sty 2010, 15:30

Witam :happywave:

mix znalazł sie już w temacie sety, aczkolwiek rozmawiając z moderatorem, dowiadując sie że nie łamie zasad i otrzymując jego błogosławieństwo wrzucam do konkursu ;) jeżeli kogoś zniechęce w ten sposób albo uraże, przepraszam i obiecuje poprawe ... po zaliczeniach :D


Battle mix zawiera 14 numerów, nacisk kładziony został głównie na technike ale też i wiele osób znajdzie cos dla siebie muzycznie. wszelkie info poniżej :) zapraszam do słuchania i oceny :gimmefood:




http://soundcloud.com/jedi_88/c-tite-b2 ... re-megawix

albo

http://www.sendspace.pl/file/50b4034bce2950df4d8baaa


1. Parallax breakz - Nitro (orginal enthuser intro edit)
2. Christian Cheval - Storm (Trance gate 1st floor)
3. Giuseppe Ottaviani - Thermophile (extended version)
4. Ben Nicky - Catapult (Fabio Steins uprise rmx)
5. Lang & Yep - Paradise Culebra (dj Choose mix)
6. Woody van Eyden - B.O.B (no break dub mix)
7. FFW - The infinity llink (Gate 42 rmx)
8. Big Bang Breakz - Hey boy hey girl (Head splitterz mix)
9. D.A.V.E. the drummer vs dj Redmond - Hydraulix 36 A (orginal mix)
10. Sean Tyas - Rulebook (Bryan Kearney's out of window rmx)
11. Whitelabel - Ghost'n'stuff
12. Kutski vs BRK3 - 4th Dimension (Mark Sherry vs James Allan mix)
13. Peppelino - Prometheus (Peppelino rework)
14. Cosmic Freefall - Cosmic Freefall (Mark Sherry mashup)



waga: 47,8 MB
Czas: 34:50
Gatunek: Techno, Trance, Breakz
Sprzęt użyty do nagrania: Djm 800, 2x cdj 400, cdj 1000, technics sl1200
Ostatnio edytowano 18 lut 2010, 21:25 przez enthuser, łącznie edytowano 3 razy
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez sector 27 sty 2010, 16:19

starczy jak tylko raz dasz tag spoiler :) dziala wtedy na wszystko bo tak to trzeba pojedyncze traki klikac :))
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez enthuser 28 sty 2010, 13:08

no wiem, celowo tak zrobiłem żeby napięcie narastało wraz se słuchaniem xD
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez Solo van Small 17 lut 2010, 15:22

1- hmm...ladnie sie zaczyna, nie spodziewalem sie tak dobrego poczatku
2- przejscia bardzo ladne i u trzymuja wszystko w klimacie
3- od samego poczatku mocno dajesz
utwory tak mocno na siebie nachodza ze glupota by bylo opisywanie kazdego z osobna, od razu moge Cie pochwalic za technike, ktora stoi w tym akurat momencie seta [7 minuta] na wysokim poziomie
nie bede chwalil kazdego triku z osobna bo mi sie nie chce :P
podsumuje calosc
do techniki nie mam zastrzezen choc raz w pewnym momencie chyba uslyszalem konika :) ale mniejsza z tym
wiekszosc utworow oddzialowuje na mnie bardzo pozytywnie jednak nie czulem euforii sluchajac seta tylko cos w rodzaju zagubienia, na poczatku wydawalo mi sie ze dzieki technice uda Ci sie zbudowac klimat , mylilem sie jednak, zaprezentowales nam tutaj bardzo dobre umiejetnosci techniczne zapominajac jednoczesnie o tym ze dobry set to nie tylko technika, to takze utwory ktore powinny byc polaczone klimatem ktory by je scementowal na dobre
w Twoim secie jest wszystko oprocz klimatu, czasami miales odnosnie tego pewne przeblyski i niektore utwory bardzo ladnie sie wpasowywaly w swoich poprzednikow, ale jak juz napisalem byly to zaledwie przeblyski
potencjal na set byl naprawde wielki ale w moim odczuciu nie wykorzystales go co nie znaczy ze set jest zly, nie zrozum mnie zle
bede dlugo myslal nad tym czy zasluzyles na punkty
tyle ode mnie...
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez RomuS 18 lut 2010, 19:32

Dobrze, więc następnym (przypadek) w kolejce jest Enthuser... Nowy nie nowy uczestnik swoje trzeba wysłuchać, żeby ocenić więc czasu nie marnuję odpalam seta. takie PS. z tymi tag-ami to tak trochę nie f pytę, ale ok.
...
...
...
Od razu mówię tym którzy myślą, że tego seta można przesłuchać tak przeskakując co 5min... hmm w takim wypadku ze 2 tracki jesteście do tyłu tyle się tutaj dzieje. Ale do rzeczy... Ciekawi mnie ile się do tego przygotowywałeś bo tak na chop siup jeśli grasz w takim stylu to bez kozery mogę powiedzieć, że rezydenturę Ci człowieku załatwię ;] (bez urazy dla Abletonowców:P) ale spokojnie bez zbędnej wazeliny. Szaleństwa w tym secie co niemiara, choć chciałem czegoś nowego posłuchać niż ostatnia prezentacja. Trudno, nie skupiając się nad każdy przejściem mogę napisać, że było energetycznie, ze smakiem, czasem jak solo już nadmienił przebłyski klimatu są zawarte, miało być coś w stylu ihaa od Makłowicza po Cejrowskiego czyli dla każdego coś miłego a wyszedł trochę miszmasz. Potencjał jest ale jakbyśmy chyba BM-a 2h robili ;) Co by nie biadolić set z gatunku dobre zakładka szalone podpis 4z małym +. Tymczasem RomuS
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez Margo 19 lut 2010, 2:47

RomuS napisał(a):. Ciekawi mnie ile się do tego przygotowywałeś bo tak na chop siup jeśli grasz w takim stylu to bez kozery mogę powiedzieć, że rezydenturę Ci człowieku załatwię ;] (bez urazy dla Abletonowców:P)


gra gra , ostatnio na imprezie na 4 decki pocisnął :shock:
Margo
szo tam się dzieje?
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez enthuser 19 lut 2010, 3:50

Margo napisał(a):
RomuS napisał(a):. Ciekawi mnie ile się do tego przygotowywałeś bo tak na chop siup jeśli grasz w takim stylu to bez kozery mogę powiedzieć, że rezydenturę Ci człowieku załatwię ;] (bez urazy dla Abletonowców:P)


gra gra , ostatnio na imprezie na 4 decki pocisnął :shock:



:oops:

Cóż, seta nagrywałem tymi ręcami którymi teraz też pisze tego posta. Powiem tyle że do seta materiał był przygotowywany (głupio było by nie wiedzieć co zagrać, dziwie sie tylko że nie ma tam true colours xD), aczkolwiek sam set nie był orany, bo nie było by też takiej możliwości grając go b2b z kumplem. Jeżeli chodzi o technike to miło że wam sie podoba :oops: takie mam głównie założenie grając by robić to jak najlepiej, a dzięki takim ludziom którzy potrafią to docenić w erze "puść mi coś z mejdej" warto być jeszcze lepszym ;) . Dodam jeszcze że jak każdy mam dni lepsze i gorsze oraz inaczej sie gra w domostwie a inaczej w klubie.

Co do klimatu to hmm ... mi sie wydaje że jednak istnieje jakiś, w końcu byle gniota napewno bym wam nie zaserwował :D , aczkolwiek nie mi oceniać wasz gust i odczucia względem klimatu :) . Jako sprostowanie powiem iż możecie mieć takie odczucie ponieważ jest w nim wiecej niż jeden ściśle określony gatunek muzyczny, do czego ostatnio nie jesteśmy przyzwyczajeni. Set jest też zmixowany w systemie dużo i kolorowo co jednak troche zawsze zburzy koncepcje producenta na postać numeru. Faktem, chyba nawet najbardziej przemawiającym, też jest że to b2b gdzie obaj chcieliśmy zaprezentować co nieco z naszych ostatnich top tjunów.

a co do 4ech decków Margo to następny taki uśmiech na twarzy zobaczysz jak co niektórzy z naszego osiedla wycisną te upragnione 150 na klatke :benchit:
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez wasyl 20 lut 2010, 10:18

Pragnę powitać nowego kolegę w szeregach i co nieco skrobnąć o Twych wypocinach :) Tak więc kolego... Jesteś szalony :D i zdecydowanie respektuję techniczne wykonanie przygotowanego przez Ciebie materiału... Zagrałeś wszystko z harda w taki sposób, że gdyby nie koniki ~15 min. pomyślałbym, że masz już naprawdę dobrze ogarnięty jakiś software, ale że grasz z hardware zdradza Cię też na pewno jeszcze coś, mianowicie styl w jakim grasz. Słychać, że doskonale bawiłeś się podczas grania tego seta, co jest charakterystyczne, kiedy stoi się przed deckami i mikserem :). Osobiście dotyka mnie to samo, kiedy tylko nagrywam seta na stojąco, zaczynam tańczyć, bujać się i bawię się efektami, których nie ruszyłbym podczas grania z softu ;). Wydaje mi się, że do samego końca tylko Ty spełniłeś kryteria, które zakładała koncepcja BM'a - pochwaliłeś się umiejętnościami technicznymi, zagrałeś większą ilość numerów, by jeszcze bardziej dowieść swoich nadprzeciętnych umiejętności, wytwarzając do tego - ku mojemu zdziwieniu - "jakiś" klimat :), a to zdarza się niezwykle rzadko przy takich przeskokach między podgatunkami. Zawsze właśnie tak wyobrażałem sobie BattleMix, no ale nazywa się to jednak bitwą na mix, a więc i zawartość merytoryczną, nie tylko techniczną, a ja osobiście lubię, kiedy "set ma coś do opowiedzenia". Dlatego też nie stawiam Cię jeszcze na wygranej pozycji, chociaż przyznać muszę, że spodobało mi się bardziej, niż mógłbym przypuszczać po samej trackliście, a to oznacza, że dobry z Ciebie showman ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez peterhol9 22 lut 2010, 12:44

Kolejny kapitalny set tej edycji. Już nie wiem jak to będzie przy punktacji, bo będę mial spore trudności z typowaniem. Intro powala podobnie jak cały początek. Materialowo dałeś radę. Techniocznie jeszcze bardziej i to z uwagi własnie na granie ze sprzętu. Jak na poludniowe granie to Twoj set zasluguje na dużego plusa. Najlepszy wałek - szczerze powiedzawszy nie wiem ktory, ale to co w 8 minucie pobrzmiewa mi sie podoba :D tak samo z 13 minuty.

Ogólnie.. bdb. czekam na kolejny stuff w podobnym wydaniu w następnej edycji :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez TBk2000 22 lut 2010, 15:20

Po przesluchaniu Twojego seta, naszla mnie jedna bardzo przygnebiajaca mysl zwiazana z moim setem, a mianowicie, z czym do ludzi ? :D. Musze przyznac, ze w BM chyba poraz pierwszy sluchalem setu prezentujacego sie tak dobrze od strony technicznej w tym gatunku w jakim siebie nam tutaj zaprezentowales. Od razu widac, ze nie posiadasz sprzetu tylko po to by imponowac jego posiadaniem swoim znajomym ;-), ale dlatego, ze wladasz nim niczym Jimi Hendrix swoja gitara ;-).
Poczatek setu oczywiscie zasluguje na najwiekszy plus, z uwagi na mily, klasyczny akcent z udzialem Storm. Cieszy rowniez kolejny utwor, chyba troche niedoceniony u nas na forum, Thermophile, Ottaviani'ego, ktoremu poza ostatnio niezbyt udanymi produkcjami, udalo sie w koncu cos konkretnego stworzyc i to w bardziej techowym stylu. Cztery kolejne utwory w secie przelecialy u mnie wlasciwie bez zauwaznienia, ale to dopiero polowa setu. Wlasnie od pozycji nr. 08 zaczyna sie juz tylko lepiej i jak podpowiada mi tracklista, juz bedzie tak do samego konca. Pozostale utwory bowiem prezentuja wg. mnie bardzo wysoki poziom muzyczny i pomimo iz w tym temacie wychodzi wiecej slabszych niz lepszych produkcji, to Ty siegnales akurat po te bardziej przeze mnie cenione, tym samym zaslugujac u mnie na jedno z czolowych miejsc na podium. Ktore to jeszcze nie wiem, bo dopiero mam za soba 3 przesluchane sety ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez Transi 23 lut 2010, 20:17

Człowieku…Szacunek za ten set. A przynajmniej za stronę techniczną, która to powoduje, ze szczęka opuszcza swoje „normalne” polozenie z ogromnym hukiem lądując na podłodze wyrzucając z siebie zestaw confetti (czyt. zębów). Jeśli tak mixujesz na zywo na imprezach to mój szacunek jest jeszcze większy. Wszystko było tak dynamicznie zagrane, ze głowa mała. W pewnym momencie nie wiedziałem co w danej chwili słucham. No, stronę techniczną mamy za sobą :D Jeśli chodzi o stronę muzyczną – no tu jest już gorzej. Przynajmniej dla mnie, bo na takie klimaty są mi bardzo obce. Nie mniej jednak muszę powiedzieć, iż całość jest na tyle urozmaicona i na tyle energetyczna, ze potrafi przykuć uwagę słuchacza. Całkiem niezły wydaje mi się ten utwór Ottaviani’ego – nieźle musi masakrować na imprezach. Jest tez parę momentów lepszych, parę słabszych. Ogólnie jest dobrze :>
Aha – intro niszczy :>
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez enthuser 23 lut 2010, 21:51

:) Dzięki chłopaki, co do numeru Thermophile, pochodzi on z 2004 roku :D Giuseppe zrobił go na tamtejszy mejdej ... ale światło dzienne zobaczył w tym roku 2009 chyba dopiero albo nawet i w tym
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez Matvel 24 lut 2010, 15:33

Tego seta zostawiłem sobie na koniec, bo znam go dłużej niż resztę. W zasadzie miałem Ci pisać koment w setach, ale dołączyłeś do bm więc to odłożyłem. Ogólnie byłeś praktycznie u mnie pewnym zwycięzcą od samego początku, bo nie spodziewałem się żeby pojawił się set który mógłby Cię pobić. Tak też się stało. W secie się tyle dzieje, że człowiek ledwo wyrabia w orientowaniu się co leci. Więc co do repertuaru to tylko wspomnę o minusach, średnio mi pasowały do całego seta Hydraulix i Ghost'n'stuff. Technicznie super, poza drobnym koniem w 15 min którego szybko poprawiłeś oraz zabieg tam w ok. 5:50 min także mi się średnio podobał. Ale to i tak jest ekstraklasa. Zresztą po obejrzeniu Twojego showcase to nie pozostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć: szacun.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez Kasper 24 lut 2010, 20:43

Panowie zrobiliście to co Nobel poczynił w pierwszej edycji. Jawnie zmarnowaliście moje 35 minut, które mogłem śmiało poświęcić na ambitniejsze brzmienia niż tak bezmyślne napierdalanie. Bójcie się Boga i odpuście, w następnym miesiącu. Absolutnie zmarnowany czas. Technika w miarę, choć ciężko się było na niej skupić słysząc tak słabe numery. Po stokroć wolę A State Of Pop z Armenem, niż takie granie. Ode mnie wielkie NIE we wszelkich płaszczyznach.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez dj3500 24 lut 2010, 22:29

Ogólnie to zgadzam się ze wszystkim co napisał Wasyl (słaba to niespodzianka, wiem...). Poza tym z kategorii "podobieństwa i porównania": nasunęło mi się skojarzenie z setami od Indecent Noise. On jednak gra bardziej jednostajnie (bo praktycznie jedynie tech-trance i gatunki bardzo pokrewne), no i na Abletonie. Z innych uwag to dobry numer 9, a kiepskie przejście 12->13; no i podobało mi się wplatanie breaków i tym podobnych. Ogólnie to dobry set, punkty dostanie. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Enthuser B2B C-tite Battle mix 07 (styczeń 2010)

Postprzez sector 24 lut 2010, 23:31

Dobra teraz pora na mnie ;)

Co moge powiedziec. Na poczatku to to, ze nie bede sie wypowiada o kazdym przejsciu czy kawalku osobno bo nie ma sensu. Osobiscie lubie granie szybkie i o mocnym pierdolnieciu. Tutaj jednak czasami jest za duzo pierdolniecia a za malo melodi i innych trensowych kawalkow. Czasami jest wieksza napierdalanka, niz lubie.

Technika wiadomo, najlepsza z nas wszystkich. Zapewne nikt z nas tutaj obecnych nie potrafil by sie tak bawic sprzetem. Jednak chcialbym sprecyzowac. Technika to jedno a granie to drugi. O ile takeich seta fajnie sie slucha czy patrzy na dja jak robi takie cyrki jednak na imprezie bym sie przy tym za bardzo nie bawil. Lubie pobawic sie przy muzyce a nie przy tym jak gra mi 3 kawalki na raz. Oczywiscie rispekt, ze laczysz to w ten sposob i ze technicznie to wychodzi, jednak dla mnie medal ma dwie strony.

Takze, technika i granie to jedno a kawalki i ich dobor to drugie. Technicznie dobrze jak nie bardzo dobrze, jednak tl mi przypasowala srednio. Ogolnie cos z tego napewno bedzie :!: CIekaw jestem jakbys zagral takiego normalnego seta uk trensowego.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null


Powrót do 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron