Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

26.01.2010 - 24.02.2010

Powrót do 7

Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez Kasper 10 lut 2010, 21:43

Do tej pory brałem udział w każdej edycji i nie inaczej jest tym razem. W tym miesiącu pominąłem tak wiele zacnych numerów, że umiałbym z nich nagrać 3-4 równorzędne mixy. Ten set mam już nagrany od dość dawna jednak wstrzymywałem się z nim bo brakowało mi dobrego tracka na intro. Jeśli komuś spodobał się track, którym zaczynałem 2 ostatnie BM'y czyli Bent - As You Fall (Guy J Remix) to i ten track myślę przypadnie do gustu.

W tym miesiącu znalazło się miejsce dla Massive Attack i Gui Boratto, a także starych transowych wyg takich jak Gitelman, M.I.K.E., John 00 Fleming, a obok nich jedni z najpopularniejszych producentów obecnie Dash Berlin, Kandi, Estiva czy DJ Eco. Mam nadzieje, że się spodoba

Set prezentuje w dwóch wersjach jednej regulaminowej, gdzie musiałem uciąć dość sporo z ostatniego tracka robiąc klasyczny fade out (haha) a także w wersji "extended" dla tych, którzy jednak chcą dosłuchać końcowych 4 minut.

Pozdrawiam i wszystkim życzę powodzenia!

Dane techniczne 40:52, 192kbps 59MB

Tracklist:

[Pokaż] Spoiler:
01. Massive Attack - Paradise Circus (Gui Boratto Remix)
02. Daniel Kandi - Venice Beach (Estiva Remix)
03. Robert Gitelman - Fluidum
04. John 00 Fleming - JAWA (Part 1)
05. DJ Eco - And We Flew Away
06. Dash Berlin - Never Cry Again (Jorn van Deynhoven Remix)
07. Plastic Boy - Chocolate Infusion


Battle Mix - "wersja regulaminowa"
Battle Mix - "wersja wydłużona"
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez peterhol9 15 lut 2010, 11:17

Pora na El Casperro :)

Z racji tego, że czas mnie goni to moja wypowiedź będzie mało skomplikowana :)

1. Utwór -- 50/50. Niestety technicznie mi się nie podoba. Pomysł dobry, wykonanie nie za bardzo. Wokal przedni jest, gitarka i pianinko, ale spójnie jakoś nie za bardzo.
1--2--> Pierwszorzędne!!!!
2-- no i track 1 klasa. Wyczuwa się Estivę :)
2--3--> Kolejne dobre przejście
3-- ale wałek mi się nie podoba :P
3--4--> bardzo ładnie
4--może byc:) nic więcej nie dodam:)
4--5--- tutaj jakoś mi się nie podoba na początku. Szczerze powiedziawszy sam nie wiem czego. Jęki nie zgrywają się i to pewnie dlatego :)ogólnie to ok
5-- bardzo dobry
5--6--tutaj też tak średniawo. Bit wchodzący nie wpasowuje się w moje miksowe gusta. Ale równo jest i to się ceni ;)
6--nie podoba mi się ten wokalny tjun
6--7--bdb
7--krótki ale z jajem :)

Reasumując: Set jako całośc jest wybitny, w częściach natomiast już już troszkę gorzej. Ogólnie to moja ocena jest uzależniona od kawałków poszczególnych i seta jako takiego, a więc klimatu jaki zostaje w nim stworzony. Technicznie zrobiłeś postępy i to takie, że takiego mnie bijesz w miksingu po całości. Gratuluję :) Niby to 4 set przesłuchany, ale powinno coś dla Ciebie się znaleźc.
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez RomuS 18 lut 2010, 20:36

Oczywiście łamiąc wszystkie prawa przesłuchałem wersję "extended" ;) odkrywając tl nie miałem wątpliwości, że to będzie dobry ruch... niezmiernie ciekawy jestem co to się będzie działo przez te 45min...
...
...
...
Niesłychanie ambitny początek i bądź co bądź ja tak lubię, nie ma łatwo, a to co proponuje nam Gui Boratto w swoim Remix-ie to coś więcej niż tylko ciekawszy oryginał. No dobra a później meritum trensowego BM-a. I na tym mógłbym recenzję zakończyć bo po pierwszym ciekawym kawałku przyszedł "normalny" trans więc miło się słuchało zwłaszcza Eco którego Bardzo lubię, a na sam koniec świetny plastic boy, końcówka miła, jakby taki był cały set... cóż, dla każdego coś innego. Nie mniej jednak miło się słuchało. Nowości zaprezentowane, zadanie spełnione. Dzięki i do next BM-a. Tymczasem RomuS
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez Solo van Small 19 lut 2010, 23:21

no to lecimy...
1- bardzo ladnie zaczales, podoba mi sie ten tune, bardzo oryginalny, kreci mna, przejscie tez bardzo dobre, nie bede sie czepial :)
2- tu juz jest troche gorzej, szkoda ze nie pociagnales klimatu z poprzedniego utworu, bo ten juz do mnie tak nie przemawia
3- hmm...cos tak czuje jakbys z kazdym kolejnym utworem chcial dokladac do pieca, troche wiecej energii znowu sie wyczuwa, przyjemne brzmienie
4- nie podoba mi sie :( przejscie na "piateczke" nie zgrane za bardzo, za duzy chaos w tych dzwiekach
5- tu juz jest lepiej, bardzo ladne dzwieki :)
6- nie przepadam za bardzo za Dash Berlin ale w tym remiksie to jest jeszcze znosne, bardzo ladne przejscie
7- na koniec cos bardzo ladnego, szkoda ze czas sie skonczyl ale i tak za to bedziesz mial u mnie plusa

ogolnie set taki sobie, zaskoczyl mnie bardzo tylko na poczatku, szkoda ze nie pociagnales tego klimatu dalej bo przy kolejnych utworach jest raz gorzej a raz lepiej, przejscia byly dobre z jednym wyjatkiem[4-5], klimat tez udalo Ci sie utrzymac po 2 kawalku w miare stabilnie, final bylby swietny gdyby nie tykajacy zegar
czy punkty beda? tego jeszcze nie wiem, przede mna jeszcze chyba 8 setow do przesluchania ale myslec o Twoim secie na pewno bede a to za sprawa "Paradise Circus"...
pozdro
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez sector 20 lut 2010, 11:35

1 - srednio mi sie podoba ten kawalek, w prawdzie vocal moze byc, ale denerwuja mnie ciagle te same plaskacze jako sample. To chyba wlasnie zwane przez Ciebie 'big roomowe dzwieki' // przejscie ok
2 - nie podoba mi sie nic a nic // przejscie fajnie gladko
3 - tutaj juz chyba bedzie lepszy kawalek, przynajmniej tak mi sie zdaje. Po calosci stwierdzam, ze ok, ale troche nudzi pod koniec. // troche jakby za duzo basu wpakowalo sie na starcie, pozniej sie uspokaja juz
4 - tak jak pisalem w recenzji ta wersja jawa ujdzie, ale szalu nie robi na mnie. W secie pasuje, jednak demon to to nie jest. // przejscie chyba do tej pory najslabsze, troche jakby sie srodki naszly i wogole numer jakby zwolnil za bardzo po 4
5 - kawalek przypomina mi jakis stary numer i nie wiem czemu odrazu pomyslalem o audycji markusa. Ogolnie brzmi dobrze a moze nawet fajnie, ale wrazenia tez nie robi na mnie. // najgorsze przejscie ze wszystkich. Chyba spozniles sie z nim troche, bo slychac bass z drugiego kawalka, podczas gdy track 5 sie konczy. Do tego pod koniec slychac jak w gore idzie volume na 6.
6 - nie podoba mi sie kompletnie. Patrze w gore i juz wiem dlaczego (Dash Berlin). Strasznie przecietny kawalek! Taki jakich teraz wychodzi na peczki. Niczym sie nie wyroznia w gaszczu tego co wychodzi.
7 - nigdy nie lubilem takich kawalkow na zakonczenie i zawsze mnie denerwowalo, ze graja tego typu kawalki na koniec setow. Dodatkowo nie podoba mi sie fade out. Mogles juz jakos to zakonczyc inaczej. Jakis efekt wrzucic czy cos.

Reasumujac wydaje mi sie, ze pare kawalkow nie pasowalo sie siebie. Moze przez to, ze za duzo chciales ich wrzucic? Druga sprawa to, ze niektore kawalki jak dla mnie trwaly troche za dlugo, przez co troche sie nudzilem. Zdaje sobie sprawe, ze to nie uk trance, ale... Nie znalazlem, tez zadnego kawalka, ktory by mi sie tak na maxa spodobal.

Set oceniam jako dobry (zeby nie powiedziec przecietny). Niestety nic wiecej z siebie na ten temat nie wycisne.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez Kasper 20 lut 2010, 13:06

sector napisał(a):To chyba wlasnie zwane przez Ciebie 'big roomowe dzwieki'


Widać, że kompletnie nie rozumiesz tego pojęcia, z big roomem to nie mam nic wspólnego. Kompletnie.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez sector 20 lut 2010, 13:36

Kasper napisał(a):Widać, że kompletnie nie rozumiesz tego pojęcia, z big roomem to nie mam nic wspólnego. Kompletnie.


Dlatego napisalem chyba. Poprostu odnioslem sie do tego na podstawie setow, ktore tutaj wrzucales i pisales sam nie raz, ze to big roomowe brzmienia, dlatego napisalem to co napisalem, bo kawalek brzmi dokladnie jak te wszystkie z seta w ktorym uzyles tego 'okreslenia' ;)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez enthuser 20 lut 2010, 20:16

Teraz moja ocena.

rozpoczęcie wg mnie bardzo dobre, numer fajny i ma coś w sobie, czyli ogółem dobry pomysł. Ma tribalowe zacięcie. jako drugi numer powiem że nie lubie Kandiego i tych jego wynalazków ale wersja estivy pasi tutaj. 03 numer spoko melodia ale są lepsze na tym świecie. następnie dabul oł ef .... hm wg mnie ten numer najlepiej właśnie pasował by na koniec ale do tego powróce jeszcze. Eco najlepszy numer z całego seta, bardzo go lubie a tytuł pasuje do tego co dzieje sie zaraz po breakdownie. kolejnego nie skomentuje a ostatni mi sie nie podoba. Może i jest dobry ale nie dla mnie i nie w to miejsce. Teraz tak numery omówione i co do techniki, początek jest w sumie ok. Proste przejscia które uwydatniają numer ale przejscia od 4tego numeru to tragedia. Największy błąd wg mnie jaki popełniłeś to dash berlin zaraz po eco. Ładnie tym numerem podkręciłeś i zamiast to kontynuować i że tak powiem brzydko dopierdolić do pieca to pusciłeś coś takiego ... straciłeś cały lot w tym momencie i nie chodzi tu wcale o mój stosunek do numerów dash berlin. O wiele lepiej byś zrobił gdybyś kontynuował tą euforie a na koniec właśnie puścił jawe jako wyciszające zakończenie które wieńczy seta.
myspace.com/enthuser
Avatar użytkownika
enthuser
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń k. Berlina

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez dj3500 22 lut 2010, 18:22

Twój mix wylosował się jako pierwszy do oceny, zobaczmy co pokazałeś tym razem :)

1 - imo mdłe i bez wyrazu
1->2 ok, ale można było bardziej agresywnie. miksowaniu na suchym bicie mówię nie
2 - track dobry, szkoda że taki sam jak każdy inny od Estivy. są lepsze miksy do tego kawałka. ale na plus
2->3 b. ładne
3 - taki eventowy gniot
3->4 ok, choć znowu dość pasywnie
4 - fajny, żywy utwór, podoba mi się
4->5 ok
5 - utwór zawiera wszystko czego nie lubię w dzisiejszym trance, poza wokalem. NIE
5->6 ok
6 - bezpłciowe (ale myślałem że będzie gorzej)
6->7 ok
7 - fade out ohydny. nieumiejętność wpasowania się z czasem seta w ramy traktuję jako duży minus

Ogólnie set to taka sinusoida - raz szybszy kawałek, raz wolniejszy, raz dobry, raz słaby, wszystko wygląda dość przypadkowo. Technika lepsza niż zawsze. Z czasem trwania seta jest nie tego. Reasumując, punktów nie będzie.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez Matvel 22 lut 2010, 20:03

Ok zaczynamy ocenianie dzisiejszych setów. Początek z Gui, który remixuje teraz wszystko i wszystkich. Jakaś rewelacja to to nie jest, ale całkiem dobrze się słucha tego remixu. Z As You Fall to on ma niewiele wspólnego więc porównanie trochę nie na miejscu. Drugi utwór zupełnie w innym klimacie, a szkoda. Nie dostrzegam w nim nic wielkiego. Następny utwór znowu zupełnie inny niż poprzedni i także bez szału. Nowy Fleming w ogóle mi się nie podoba, więc go przewinąłem. Dalej znowu mega zmiana klimatu i wchodzi Eco, jest to utwór który mnie oczarował i jeszcze przywraca mi wiarę w trance. Potem Dash Berlin którego nie uratował remix i na koniec Mike, ogólnie słuchałem wersję dłuższą, ale sprawdziłem też regulaminową i tam zakończenie kuleje. Technicznie jest w porządku, ale znowu Twój set jest źle rozplanowany. Ostatnio przy podsumowaniu tak wymownie na to nie zwracałem uwagę, bo być może tam ważna była kolejność utworów, ale tutaj już tak nie jest. O punty będzie raczej ciężko.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez Transi 23 lut 2010, 20:19

O ile w poprzedniej edycji Twój set dosyć mi się podobał, to tutaj jest niestety zupełna (jak dla mnie) klapa. Poruszył mnie dokładnie 1 utwór. O co chodzi? O "Chocolate Infusion". Reszta absolutnie nie w moim guście. Już sam numer 1 brzmi dziwnie. Nie znam oryginału, remixu Boratto również nie miałem okazji słyszeć. W Twoim secie od razu słychać, że produkcja jest podkręcona o +/-10BPM - niezbyt fajnie. A jeśli już to szkoda, że w dalszej części nie postanowiłeś kontynuować klimatu, tylko bezkompromisowo wbiłeś słitaśnym Kandim. Dalej nie było zbyt ciekawie. Technicznie ogólnie ok, a na pewno lepiej niż w poprzednich edycjach.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez TBk2000 24 lut 2010, 1:50

Fajny poczatek, tworczosc MA jest mi znana i bardzo ja lubie, kawalka jednak nie slyszalem, tym bardziej w tym remixie. Wersja bardzo przyjemna i jak na poczatek seta, ciekawa, z zainteresowaniem slucham co bedzie dalej. Takie przejscie tu pasuje, jest ok, od razu slychac, ze chodzilo tu o ciekawy start a dalej juz lecimy w klubowych rytmach. Kandi ok, ale.. nie na te czasy. Nie spodziewalem sie na poczatek setu powalajacych numerow, wiec potraktuje to jako podloze do budowanego przez Ciebie stopniowo klimatu. Gitelman zawsze mi sie pozytywnie kojarzyl, ale tutaj nie wywarl na mnie zadnego wrazenia, ahh szkoda, ze nie zaczerpnales czegos z jego starszych dziel. JAWA jak najbardziej, tylko dlaczego w tym remix'ie ?! Bardzo lubie ten numer, ale jak juz wspominalem na forum, jedynie w wykonaniu Ovnimoon kawalek ma dla mnie jakas magie. Dalej.. po DJ Eco nie spodziewalem sie takiego fajnego progresywnego numeru. Kiedys cos tam od niego zaslyszalem i od tamtej pory raczej trzymam sie od niego z dala. And We Flew Away wpadl mi o dziwo w ucho i przypadl do gustu. Set na nim zwolnil tempa, co mnie zdziwilo bo sadzilem, ze bedzie coraz szybciej, a Eco jedynie dorzuci jeszcze do pieca. Znowu zmiana klimatu, ajj Dash Berlin boj sie Boga :D. Zakonczenie takie sobie, a wlasciwie to kawalek moglby dopiero co rozkrecic seta a tu nastapil jego koniec, przez co moze troche to dziwnie wyszlo.
Ogolnie calkiem niezle, choc set wzialbym jeszcze raz na warsztat i wymienilbym mu Dash Berlin na cos co by ladnie spoilo klimat And We Flew Away z tym ostatnim numerem.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Kasper - Battle Mix (Edycja'7)

Postprzez wasyl 24 lut 2010, 9:51

Cóż... Kuba napisał już chyba wszystko... Ja od siebie pragnę dodać, że wplotłeś tutaj naprawdę producentów, jak chociażby plastic boy, robert gitelman, czy też massive attack. Jednakże od zawsze masz pewnego rodzaju naleciałość, polegającą na skakaniu między różnymi podgatunkami, gubiąc tym samym co chwilę klimat seta. Nie budujesz seta, konsekwentnie trzymając się danego gatunku i w ten sposób odrywasz słuchacza, a przynajmniej mnie od tego, w co zaczynam się wsłuchiwać. Na plus numer 2, oraz numer 7. Obawiałem się, że Dash Berlin wysłodzi do porzygu ;), ale na szczęście tak się nie stało i ten utwór wcale nie był taki zły. Technicznie jest już naprawdę sprawnie. Dobrze byłoby, gdybyś w końcu od początku do końca zbudował seta o klimacie który będziesz konsekwentnie trzymał przez całe 40 minut. Wtedy będą również punkty za spójność :). Tym razem niczego obiecać nie mogę.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych


Powrót do 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron