5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

dnb
25.02.2010 - 21.03.2010

Powrót do 8

5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez Matvel 05 mar 2010, 1:04

Żeby nie było za nudno, a dotychczas na trzy sety trzy mają w nazwie progressive :puke: :D to dołączam się do zabawy. A przychodzę z setem w klimatach jakie jeszcze tutaj nie grałem. Na początku jest atmosferycznie z ładnymi wokalami, a pod koniec już jest z pierdolnięciem. Nie chciałem grać całego seta, w takich klimat bo znowu by było że za mocno i w ogóle bee. Przy okazji chciałem podziękować Wasyl'owi bo to dzięki niemu zagłębiłem się bardziej w atmosferic dnb, po usłyszeniu jego setu z pierwszej edycji bm.


Blu Mar Ten - Believe Me
Lamb - Gorecki (Global Communication Mix)
Radicall - Open Skies
Eric Prydz - Pjanoo (High Contrast Remix)
Seba - Snow
Pendulum - Hold Your Colour
Sub Focus - Smooth
Sub Focus - Timewarp
Noisia - Stigma


39:21
55mb
Atmospheric Drum'n'Bass, Drum'n'Bass

http://www29.zippyshare.com/v/50026915/file.html
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez peterhol9 05 mar 2010, 16:24

Matvel napisał(a):Żeby nie było za nudno, a dotychczas na trzy sety trzy mają w nazwie progressive :puke: :D
no no no !! mój set nie jest nudny :P :D :D

Ok, lecim Matvelu..

Pierwszy wałek--- lepszego wejścia wyobrazić sobie nie mogłem. Śliczny wałek!!
1-2 - bdb
2-- jeszcze lepszy numer. Co prawda myślałem na początku, że nie pobije oryginału a jednak! 10/10
2-3 -znowu super :)
3-- już kapkię gorzej w porównaniu z poprzednikami, ale i tak poziom jest :)
3-4- ok :)
4-- no i Pianino (nawiasem mówiąc pamiętam jak B! zmienił mi tytuł tego wałka gdy wpisałem właśnie "Pianino :D ). Mix o niebo lepszy niż oryginał!
4-5 - tutaj gorzej, bo słychać jak nachodzą na siebie brzydko melodie i cała reszta.
5 - więcej niż średni, mniej niż bardzo dobry (wychodzi więc, że "dobry" :D ). Ważne, że trzyma się "kupy" :)
5-6-- nie wychwyciłem go, a więc dobrze :)
6- dobry :)
6-7 --- oj takie o, nie najgorsze :)
7-- Utwór z deka ostrzejszy, ale to dobrze :)
7-8-- !!! świetne
8--utwór też niczego sobie
8-9 znowu bdb!
9 - i znowu ciemny tjun :) w sam raz na koniec :)

..liczę, że nie pomyliłem się do do wałków i ..


..Uogólniając: Kapitalny set! Pisałeś, że to dzięki Wasylowi zainteresowałeś się d'n'b. Muszę stwierdzić jednak, że w porównaniu z setami Wasyla czy Vibeza, którzy także zamieścili ten gatunek w BM, Twój wypadł zdecydowanie od nich lepiej. gdyby nie przejście 4-5 byłby technicznie idealny. Niemniej nawet z tym przejściem to punkty będą (no chyba, że wkroczą jakieś setowe giganty :D ) . Tak trzymaj więc :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez Rapture 05 mar 2010, 17:28

Powiem krotko: Swietny set! W sumie jak ktos lubi dnb to nie bedzie dla niego nic specjalnego, jednak jako, ze ja slucha rzadko to jest to dla mnie naprawde fajne cos. Przede wszystkim poczatek, melodyjny, plynacy i smutnawy - pierwsze 3 numery, a szczegolnie "Gabriel" pozamiataly mna rowno :) Pozniej wszystko przyspiesza i rozchmurza sie za pomoca wypasnego remiksu do "Pjanoo" :DDalej juz coraz szybciej, aby skonczyc sie naprawde konkretna rozpierducha od Noisii :) Co do przejsc to nie zauwazylem problemow, nie podeszlo mi tylko wejscie Pendulum, wpuscilbym to od razu na tej samej glosnosci, bez stopniowego zglasniania wokalu.

Podsumowujac - na punkty mozesz zdecydowanie liczyc :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez TBk2000 12 mar 2010, 1:27

Bardzo lubie gdy ktos odwaznie probuje startowac w BM z innymy stylami, wiedzac przeciez, ze u nas wiekszosc osob ma dobrze i scisle okreslone swe muzyczne preferencje. O D'n'B u nas malo sie mowi, ale jestem pewien, ze jest tu wiele osob, ktore gdzies na pobocznej liscie poza swoimi stalymi artystami, sluchaja czasami czegos innego, a w tym m.in. d'n'b. Sam juz bardzo dawno nie slyszalem nic w tym klimacie, tym bardziej przyjemniej bedzie mi posluchac czegos takiego w BM. Poza Pjanoo w remix'ie HC, to nie znam kompletnie nic z tej listy, tak wiec do czasu wlaczenia i przesluchania nie mialem pojecia czym tak naprawde nas tu zaskoczysz. Z opisu wynikalo, ze bedzie tak jak lubie - atmosferycznie na poczatku i z pie..przem na koniec. A jak bylo ?

Okazalo sie, ze twoje zapewnienia nie okazaly sie tylko przedwyborcza kielbasa ;-). Rzeczywiscie poczatek bardzo przyjemny, mozna przy nim odleciec. Takie tracki robia mi w glowie to samo gdy slucham dobrego atmosferycznego progressive. Klimat jest podobny, zmienia sie tylko basseline, choc z taka jego forma blisko mu do progresywnych brejkow, czyli tego co w progressive ubostwiam. Open Skies, wow, coz za swietny track. Dodales do pieca, kawalek napiernicza niemilosiernie, a przy tym trzyma ten kosmiczny klimat, z ktorym rozpoczales seta. Bedzie coraz szybciej, Pjanoo juz wkracza w strefe z rasowymi drrrrruumami, High Contrast niezawodnie robi niezlego killera z house'owego zamulacza. Lecimy dalej, teraz sie nieco pogubilem, bo nie jestem pewien czy to jeszcze Seba, czy juz Pendulum. W kazdym razie niesamowity kawalek z wokalem, juz mam ochote wyskoczyc na parkiet. Co za pozytywny utwor, naszpikowany taka energia, ze czlowieka az z fotela zrywa :D. Nastepnie dwa kawaleczki od Sub Focus, bujam sie juz jak szalony a impreza w tym klimacie moze trwac juz do rana ;-). Timewarp prawdziwa drumowa petarda, czuje, ze na porzadnym naglosnieniu flaki by mi sie przewracaly od tego pierdolniecia :D, nie mowiac juz o Stigma, przy ktorym hitlerowski bonkers zostalby zrownany z ziemia ;-).

Co tu duzo mowic, secik malina, u mnie czolowka na pewno.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez Juma 21 mar 2010, 0:25

Przyzwyczajony do zdrowej naparzanki w setach Matvela z checia przystapilem do odsluchu tego seta. Nie jestem mistrzem w gatunku dnb. Poczatek swietnie buduje klimat ktory sprawia ze chce sie pozostac przy tym secie. Do 7dmego kawalka jest dosc znosnie natomiast ostatnie 2 numery to juz potega pierdolniecia - jak najbardziej do wklepania w kajet jako bomby do zrzucenia na sasiadow w przypadku konfliktu ;].

Jednym slowem zno dobry set i znow pukntujesz u mnie Wacpan
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez Rez 21 mar 2010, 14:45

Niezłe, niezłe. Secik świetnie się sprawdził na poranne rozbudzenie. Od spokojniejszych rytmów ze dobry remixem do utworu Lamb, poprzez Pjanoo i z niesamowicie nawalającą końcówka. Do techniki nie mam żadnych zastrzeżeń, dobrze zbudowany klimat i dobór kawałków. Punkty na pewno będą!!!
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez Kasper 21 mar 2010, 19:29

dnb? Sorry odpada, tempo takie, że zabić człowieka może ale przesłuchać trzeba było. Jednak bez impresji bo wolę Cię w stylistyce 4x4 o wiele bardziej. Co do skilla to też ciężko wyczuć bo nie znam się na mixowaniu takich rzeczy jednak jak dla mnie to trzeba być hardcorem aby takie cuś mixować. Technicznie więc OK, muzycznie nie. Czekam co w przyszłym miesiącu.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez wasyl 21 mar 2010, 20:40

Co prawda nie staję w tym miesiącu wraz z Wami w szranki, jednak postanowiłem, ze dotrzymam Kubie towarzystwa w równoległym odsłuchiwaniu materiału, podczas podróży do Krakowa i odsłuchałem te ciekawsze dla mnie sety. Twój set, jako że zagrałeś d'n'b, a doskonale wiesz, iż podgatunek ten nie jest mi obcy, poszedł na pierwszy ogień ;). Zdecydowanie bardzo dobry set, żwawy :), nie pozbawiony klimatu, naprawdę niezły technicznie (3 przejście od końca - kapitalne...). Wszystko rzutuje na to, że nie bez powodu figurujesz u wielu na 1-wszym miejscu :). Jednak nie same pochwały chciałbym tu umieścić, bo! 2 ostatnie numery pasują do reszty jak... Nie pasują :D są cholernie ciężkostrawne w odbiorze i mają się nijak do tego, co zamieściłeś w reszcie seta :). Poza tym, wszystko jest na swoim miejscu :). Chcę jednak dodać, że w przyszłej edycji zrewanżuję się właśnie w tym gatunku :>
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez RomuS 21 mar 2010, 21:36

Ave... Lucek idzie ;]

1. Aha... że tak powiem mamy jebnięcie w słuchawkach od początku :D
No to nie ogarne tego pojedyńczo bo nie jestem w stanie po całości jedziemy a co :)
Jakież to Panie Matvel grube było!! jutro po pracy to puszczam na głośniki i czuję że szklanki zmienią miejsce pobuty po minucie ;] Niezwykle przyjemnie się tego słuchało. Na pewno chłopakom w pracy puszczę i niech się edukują tumany :D że niby car audio mają a pewnie testują je przy Lady GaGa :D Co by nie pitolić głupot jak wiadomo chcemy jeszcze więcej i tak do świąt ;] Zapłać Boże temu dobremu grajkowi ;)
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez Solo van Small 21 mar 2010, 23:23

nie chce opisywac kazdego utworu z osobna jak to robie zazwzyczaj bo boje sie ze moge sie pogubic, wiec postaram sie zlapac to wszystko co zagrales i opisac w calosci
drumow na pewno nie slucham na co dzien ale czasami zdarza mi sie co nie co uszczknac z tych klimatow, dzis mamy pierwszy dzien wiosny a jest taka jedna pozycja ktorej lubie sluchac chodzac po miescie i wlasnie najlepiej mi sie jej slucha wiosna, mowa o High Contrast i High Society ktora to plyta byla moja pierwsza pozycja Dn'B jaka przesluchalem w calosci i to wlasnie na wiosne wiec moze po przesluchaniu Twojego seta bede mial juz takie pozycje do sluchania dwie
ale przejdzmy do rzeczy: poczatek nawet nawet, niczym specjalnym mnie nie ujal ale tez niczym mnie do siebie nie zrazil, po prostu przelecial a poniewaz po nim pojawil sie Gorecki ktory bardzo mi sie podoba i spodobal mi sie w tej wersji a dodam jeszcze ze przejscie wyszlo bardzo dobrze bo prawie wogole go nie wyczulem...zgubilem watek...zapomnialem co bylo na poczatku seta i teraz po mojej glowie chodzi juz tylko Lamb :) a to jest na plus :)
przy nastepnym przejsciu juz bylo czuc zmiane, ale nie bylo wedlug mnie razace
ooo...widze ze wkomponowales co nie co od wspomnianego przeze mnie wyzej High Contrasta :) to sie chwali lubie takie skoczne melodie, one idealnie pasuja do drumow :)
nastepnego utworu za bardzo nie znam ale nie jest zly,idealnie sie wpasowuje w klimat seta
Pendulum nie mozna nie rozpoznac, zawsze ich odbieralem bardzo pozytywnie , tak jest i tym razem :)
przy przejsciu na nastepny utwor troche sie motywy zmieszaly i mozna bylo wyczuc lekki chaos ale mysle ze mozna na to przymknac oko bo calosc jak na razie oceniam bardzo wysoko ;)
32 minuta - nie wiem co to jest ale mi sie za bardzo nie podoba :/
koncowka juz troche lepiej ale raczej nie na dluzsza mete takie dzwieki
ok...po przeluchaniu calosci moge tylko stwierdzic ze bedzie troche punktow, set byl super zarowno pod wzgledem technicznym jak i pod wzgledem doboru materialu, choc po 30 minucie mogloby byc wedlug mnie troche lepiej ale to tylko moje zdanie ;)
pozdro
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 5.03..2010 Matvel - Battle Mix 08

Postprzez dj3500 22 mar 2010, 22:28

Pod koniec rzeczywiście jest za mocno i w ogóle bee :D Ale to tylko ostatnie dwa kawałki nie dają żyć (a przy tym jednak są żywe, energetyczne i można zrozumieć takie poprowadzenie seta). Cała reszta to świetnie zmiksowany (może poza dwoma przejściami - z drugiej strony, zdarzają się też genialne) atmospheric dnb jaki lubię - z tupnięciem, ciekawymi motywami i sporą różnorodnością - nieniszczącą jednak klimatu. Świetny numer z tymi plumkami wody, bodajże Smooth. No i jak już pisałem szkoda że set (jak dla mnie) kończy się mniej więcej po 30. minucie ;) Mimo to materiał bardzo trudny do przebicia nawet w tej bardzo mocnej edycji. Będzie dużo punktów. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław


Powrót do 8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości