Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Different varieties of the same truth | Trance
31.08.2010 - 28.09.2010

Powrót do 11

Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez peterhol9 31 sie 2010, 8:35

Obrazek

Witajta fsyscy w nowiuśkiej edycji..Ok, koniec pierdów.. :) Tym razem, trochę za namową Kaspera, będą odmienne klimaty niż te, jakie prezentowałem w kilku ostatnich edycji. Trochę już wody upłynęło od czasu zrobienia tegoż setu, trochę nie chciało mi się go dawać (tyle progressu mogłem przecież Wam zaprezentować), no ale pomyślałem: „Jak nie teraz to kiedy?”. Stąd też obecna edycja będzie u mnie spod znaku trensu. Siedem kawałków, które wg mnie posiadają duszę.

Zaczynamy:

:arrow: Tracklist:

1. Above & Beyond – Home (Michael Badal rmx)
2. Emphased reality – Realsphere
3. G-sky – Ursa minor
4. Fred Baker – E-elements
5. Christopher Norman feat Topher Jones – Otherside (Topher Jones rmx)
6. Dj Eco – Tonight is forever (Martin Roth edit)
7. Green Court feat. De-vision – Shining (Tiesto rmx)


:arrow: Info:

Gatunek: Trance
Czas: 41:20
Paka: 66 i…7 mega :D
Jakość: 224
Wady: Możliwe różne poziomy głośności wałków..albo i nie :P

:arrow: Link:

http://www2.zippyshare.com/v/38569651/file.html
Ostatnio edytowano 04 maja 2012, 21:10 przez peterhol9, łącznie edytowano 1 raz
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez Rapture 31 sie 2010, 10:43

No to zaczne pierwsza recenzje, pisana z biezacym odsluchem, przy porannej kawie i na lekkiej łajzie po wczorajszych 6 piwach :D

Mowisz ze te utwory posiadaja dusze - pierwszy numer w wersji albumowej z pewnoscia ja posiada, natomiast w tym remiksie, hmmm... nie jest on zly ale jakis taki sztampowy. Choc z drugiej strony to fajna ta taka sitarowa gitarka przewijajaca sie w tle na breakdownie. Niech bedzie ze numer na plus :D
Ladne, zgrabne dynamiczne przejscie, choc nastepny numer faktycznie deczko ciszej i znacznie bardziej podchodzi mi on niz pierwszy. Az by sie przydal jakis ladny krajobraz do niego :) Tu juz nie mam watpliwosci, czy dawac propsy czy nie ;)

Kolejne przejscie super, idealnie w klucz, przydalaby sie tylko troche lepsza praca EQ badz wiecej zdecydowania (czyt. wiecej zagiec na kreseczkach :D) ale jak to mawia znane praslowianskie przyslowie - a ch*j z tym :D podobalo mi sie a to najwazniejsze. Numer z ktorym wszedles taki pompatyczny troche, ale nie przeszkadza, choc tez i jakichs wiekszych emocji nie wywoluje.

Nadchodzi przejscie, praktycznie w takim samym stylu jak poprzednio. Nadchodzi Fred Baker... a to znaczy, ze musi byc dobrze! No i jest! Numer fajnie pasowalby na koniec jakiegos mocarnego secisza ale tutaj tez dobrze lezy (w koncu wpasowal sie kluczem z poprzednikiem :D)

Znowu probowales przejsc w podobnym stylu- ale tu juz az prosilo sie o zdecydowanie (szczegolnie ten syczacy uplifter az sie prosil o uzycie kill'ow). Za Topherem Jones'em nie przepadalem nigdy, niby fajna gitara i niezly meski wokal ale wszystko psuja te chordy przywodzace na mysl roztanczone Sanrajsowe kukuryny. Nie bylo jakiejs lepsze wersji tego utworu? :D Chyba poszukam, bo breakdown rowniez wpadl w ucho.

Oczywiscie skusilem sie sprawdzic trackliste przed odsluchem - no i juz wiem, ze nastepny numer mi sie podoba :) To jeszcze ostatnie czasy jak sluchalem Transow. Pozostaje wiec kwestia przejscia... a jest ono w porzadku, choc znowu po wejsciu frazy z bassline'm brakowalo mi sciecia. No ale mniejsza, moze lubisz taka technike, ja tam nie przepadam jak mi sie paletaja jakies hi haty z poprzedniego utworu pomiedzy mocarnym walem, z ktorym wszedlem - zreszta jak jego stworca ich tam nie umiescil, to znaczy ze raczej ich tam byc nie powinno :D

Konczysz dobrym klasykiem, ktorym swego czasu mocno sie jaralem i bardzo ladnie nim zreszta wchodzisz, dobrze bys live tym przejsciem rozkrecil publike, kobiety by krzyczaly, dzieci plakaly i takie tam. Tako i ja rozplynalem sie przy breakdownie. Fajny byl Tiesto wtedy.

Ogolnie dwa ostatnie utwory to najmocniejszy punkt Twojego BM'a ale to moze dlatego ze je znalem. Co do punktow - mysle, ze powinny byc. Zreszta to nie pierwszy Twoj set, ktory mi podchodzi :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez peterhol9 31 sie 2010, 10:51

a ja myślałem, że to ja jestem mistrzem natychmiastowych recenzji w BM :D Dzięki za reckę. Co do przejść, to jak pisałem, robiłem seta juz dawno temu i może przez to nie wygląda to tak, jak wyglądać powinno. A może po prostu gorzej czuję się w mixowaniu nie-progów , nie wiem :D Może jest też tak, a jest na pewno, że rzeczywiście lubię słyszeć pozostałości po wcześniejszych wałkach. No..tyle na temat przejść. Liczę, że tym razem z głośnością nie było większych problemów, bo próbowałem jakoś to wszystko podrasować, żeby nie było czerwono na słuchawkach tudzież innych kontrolkach :D

No...i teraz zostaje mi Odwdzięczyć się recenzją. A Twój set przesłucham sobie w czasie dzisiejszego spaceru. Recka najprawdopodobniej w przeciągu 2 dni (bo nie będzie mnie na necie niestety).

Tak więc jeszcze raz dziękuję i do usłyszenia :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez peterhol9 31 sie 2010, 10:56

aa...co do Otherside, to wersja Tophera jest wg mnie najlepszą z Epki. Poza nią też mix Davida Calla, niemniej to zupełnie inna bajka. Mix Calla nie jest upliftingowy, jest spokojniejszy i idealny na rozpoczęcie setu :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez Solo van Small 07 wrz 2010, 15:59

jak zwykle nie bede sie rozpisywal, przejde od razu do sedna sprawy

1 - na poczatku myslalem ze to cos nowego bo mialem wrazenie ze nigdy wczesniej tego walka nie slyszalem dopoki nie "ukazal" sie wokal, gdy go juz uslyszalem moge tylko stwierdzic ze utwor podobal mi sie bardziej dopoki nie pojawil sie wokal, przejscie nawet sympatyczne, mozna by rzec ze energiczne :) ale dobre
2 - mimo ze stylistyka seta raczej energiczna to same utwory do tej pory sa w miare spokojne, nie przepadam za bardzo za takim trancem, moze i jest energia, moze i na imprezie bym poskakal gdybym juz byl w transie ale brakuje mi tu "pazura", przy przejsciu pojawiaja sie dreszcze
3 - chyba czuje jakis "pazur" :) moze nie do konca ale zdecydowanie ten utwor podoba mi sie bardziej niz dwa poprzednie
4 - ladny basik, melodia w sumie tez ale nie chwyta mnie tak bardzo jak powinna bym sie czul wniebowziety
5 - im blizej konca tym walki sa chyba lepsze, przynajmniej odnosze takie wrazenie bo ten utwor jest calkiem calkiem, melodia i wokal na duzy plus :)
6 - ten utwor na pewno ma "dusze", nie pamietam ile razy juz przy nim sie swietnie bawilem na parkiecie, kolejny duzy plus dla Ciebie kolego za dobre granie :)
7 - i na koniec kolejny klasyk, specjalnie nigdy mi osobiscie sie nie podobal ale musze przyznac ze ten kawalek ma w sobie to cos, cos przez co nawet ja nie moge przejsc obok niego obojetnie dlatego i ten numerek musze Ci zaliczyc na plus :)

podsumowujac, set w miare dobry, razacych bledow nie zauwazylem, przejscia ok, tylko pierwsze utwory za bardzo do mnie nie przemawiaja, na szczescie druga polowa jest juz znacznie lepsza i jesli sie uda to moze jakis punkcik wpadnie :)
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez demens 08 wrz 2010, 15:46

Początek średnio mi przypasował z racji chyba sporego przyspieszenia względem wersji pierwotnej, a i za samym kawałkiem nigdy szczególnie nie przepadałem, chociaż Badala bardzo cenię, za inne produkcje :) Z tego wydawnictwa podobała mi się jedynie wersja Timewriter'a. Słucham kolejnego kawałka, patrzę na TL i lekkie zdziwienie, to naprawdę Emphased Reality? Zawsze kojarzył mnie się on z dużo spokojniejszymi produkcjami. Ale fakt jest taki, że nuta świetna, no i set zaczyna wchodzić na właściwe dla mnie obroty :D Kolejny kawałek znakomicie kontynuuje klimat wprowadzony przez poprzednika, w sumie podoba mi się ten numer, chyba w ogóle pierwsze słyszę o takim producencie. Utwór czwarty - najlepszy moment seta. Aż sobie odświeżyłem cała EPkę, i sprawdziłem przy okazji co skrobnąłem w temacie na evibes, i trudno mi w to uwierzyć ale wtedy "E-Elements" nie zwróciło w ogóle mojej uwagi :D Nie wiem jakim cudem, a jest to utwór co najmniej tak dobry jak "Voices".
Przechodzimy dalej, no i tutaj niestety coś się "popsuło", bo utwór kompletnie mi się nie podoba, rzekłbym nawet że jest bardzo brzydki ;p Wyczekuję z niecierpliwością kolejnej pozycji, i oto jest. Dźwięk znajomy... no tak znam ten numer. Taki sobie, szczególnego wrażenia nigdy na mnie nie robił. Na zakończenie powiało niemałym klasykiem, wtedy Tiesto był kimś. Utwór rzeczywiście z duszą.

Podsumowując, z doborem kawałków tym razem trafiłeś w mój gust mniej więcej połowicznie. Świetna pierwsza część seta jak i końcówka. Mixowanie na bardzo dobrym poziomie czyli cały czas trzymasz formę i chwała Ci za to. W kolejnej edycji (oby dane mi było wziąć udział) jednak mimo wszystko liczę na jak zawsze solidne progi od Ciebie :) Pozdro.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez peterhol9 09 wrz 2010, 16:02

Dzięki chłopaki za recki :)
demens napisał(a): W kolejnej edycji (oby dane mi było wziąć udział) jednak mimo wszystko liczę na jak zawsze solidne progi od Ciebie :)
nie oma opcji żeby miało Ciebie nie być !!!! :D No w następnej z całą pewnością będzie progressive. Może nie taki jak 2 edycje temu czy w ostatniej, ale taki..który mi się podoba :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez PaulCane 12 wrz 2010, 19:23

no i przyszła pora na mojego pierwszego recenzenta :D
1. Wolę oryginał, remix badala jest średni IMO
2. Przejście dobre. Utwór całkiem przyjemny
3. znowu dobre przejście ;] utwór nie zachwyca, ale nie jest też zły
4. jw. po piekarzu spodziewałem się nieco więcej :P
5. jw. vocal mi się średnio podoba, ale utwór ogólnie przyzwoity
6. jw. ten utwór pamiętam, że nieźle katowałem po jego wydaniu :D zdecydowanie na duży plus ;]
7. jw. aż wstyd się przyznać, ale... nie znałem wcześniej tego utworu :P

ogólnie: Technicznie bez błędów. Utwory nie jest źle, ale mogłoby być lepiej :P Klimat całkiem przyjemny ;]
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez RomuS 13 wrz 2010, 14:18

Dobraaaa drugi na tapecie mój ulubieniec :D co tam znów Peter? O nie! Trance? Mniam… nie może być źle…

1. Abovy na początek i nieznany mi remix od Badala jest <wow> nieźle rozbujał się ten track.
2. standard transowe przejścia sziłułiłuuuuuszzzz i bam ;] ale luz przyzwyczaiłem się przez tyle lat. Dwójeczka na dwójkę dla mnie bleee nie ma w tym kopa, może jakby Schossow to remik snął to coś nie coś by było lepiej..
3. trójka bez echa…. Ale fajnie bo niezauważalne przejście ;)
4. ja to gdzieś słyszałem, na jakimś vencie hymmm.. dobre całkiem nawet.
5. I żeś mnie człowieku na łopatki… zbutował… i tam no jeszcze ;] Bomba na koniec… uwielbiam!! Strasznie Open Air;owy kawałek… \o/
6. Koniec końców ciastko z kremem… ale nieświeże dla mnie, nie jestem zadowolony…

Średnio, tak ogólnie można przyjąć tego BM’a. Co bym tu nie napisał narażę się zdecydowanej większości forum jeśli chodzi o trance. Cóż teraz z tych klimatów to już słucham tylko audycji Orkidea bo z niej wynajdę perełki i czasem Markusa bo stara się trzymać fason jak zawsze. Reszta to póki co papka i kaszka bananowa dla ludzi którzy lubią ten rodzaj muzyki od zawsze i na zawsze. Amen
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez peterhol9 13 wrz 2010, 15:31

senkiu Paule i RomuSy :D ja żem myślał, że będzie bardziej się podobało, a tu idzie nie tak jak powinno :P No nic..trza będzie pomyśleć nad następna edycją już teraz :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez Matvel 24 wrz 2010, 13:39

1. Nie rzuca na kolana mnie ten remix. Ogólnie z tych co pamiętam czyli Jaytech, S&T to najsłabszy jest a do Club Mixa też mu sporo brakuje.
2. Nie znałem i ciesze się że poznałem.
3. Nie podoba mi się.
4. Całkiem dobre. Breakdown trochę zmulony, ale w sumie na plus.
5. Takim wokalom mówię stanowcze nie. Blee
6. Ten utwór będę zawsze będzie mi się bardzo dobrze kojarzył mimo, że nie słyszę w nim nic jakiegoś wyjątkowego.
7. Szczerze to można było dać jakiegoś lepszego klasyka, ale nie narzekam.

Różnice w głośności są i to dość słyszalne :D Technicznie poprawnie, więcej szaleństwa proszę następnym razem. Podsumowując było bardzo przyjemnie poza 3 i 5, jak będzie z punktami ciężko powiedzieć bo dopiero to mój drugi set.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez wasyl 25 wrz 2010, 12:26

Kurcze Pet... No nie tym razem ;/ Nie udało Ci się do mnie trafić nawet częściowo... Kiedy grasz progsy, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że set zrobi na mnie bardzo pozytywne wrażenie, niestety w przypadku takich trensów procent efektu WOW niweluje się diametralnie. Pomimo naprawdę dobrego wykonania technicznego, nie jestem w stanie znaleźć tutaj niczego dla siebie :(. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że set Solo był mi bliższy, pomimo iż bliski mi nie był :] Czekam więc na seta z innej beczki :) Musisz mi wybaczyć :P
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez Kasper 26 wrz 2010, 13:19

Jest Tonight Forever i jest Topher Jones to i punkty muszą być. Mix nie najlepszy. Nie do końca o to mi chodziło, ale dość przyjemnie się słucha. Rzeczywiście głośności miejscami szaleją, ale podobało mi się i tak. Trzymasz klimat i powoli miks toczy się równym narastającym tempem. Skill jak to skill, może być choć czasem numery wchodzą dość nachalnie. Set na 5 punktów nie był na 4 też nie, ani na 3, ale... Coś może wpadnie. Aha i ten staroć Tiesto na plus, fat +
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez peterhol9 26 wrz 2010, 20:29

wasyl napisał(a):) Musisz mi wybaczyć :P
wybaczam :* Dzięki chłopy za recki :) jak w środę wystartuje kolejna edycja to wiem co wrzucę. Jak wystartuje później, to nie wiem :) Tak czy siak będzie progressive, progressive house, monotonny i dla niektórych nudny :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez dj3500 28 wrz 2010, 15:42

1 - sam numer dobry, remiks gorszy. nie posiada pędu ani klimatu, które ma Club Mix. poza tym zaczyna się tak chamsko, bez żadnego intra.
1->2 ok
2 - trochę ciszej chyba leci od jedynki. fajny numer z dobrych czasów, chyba gdzieś go mam.
2->3 nie słuchałem dokładnie, ale nic mnie nie wyrwało więc chyba dobrze
3 - dobry wznoszący uplift, godny uwagi
3->4 brutalne wejście bitu, dalej przejście może mało harmoniczne ale też nie gryzie.
4 - kolejny ciekawy, nieco starszy numer. set na razie bardzo spójnie płynie, wszystko na plus :)
4->5 też ok
5 - tego momentu się bałem. wchodzi bowiem Topher Jones, od którego nie wyszło nigdy nic moim zdaniem dobrego. nie jest jeszcze źle, póki nie wchodzi męski wokal (należący do remiksera? wtf?) i niestrawna, niewspółgrająca z wokalem gitarka. minus.
5->6 ok. kurczę, zdecydowałem się opisywać każde przejście, a o większości nie mam nic ciekawego do napisania :P ale jeszcze komentarz, że w 30:20 należało imo obciąć lub prawie obciąć poprzedni utwór.
6 - bardzo lubię ten numer, chociaż potrzebowałem paru odsłuchów żeby się do niego przekonać (miałem je jednak zapewnione z automatu, jako że musiałem go zagrać w FME TOTY 2008 ;)). musi się zapewne dobrze sprawdzać na imprezach.
6->7 dobre, na plus
7 - jakiś klasyk na zakończenie. z nietragicznym męskim wokalem. olbrzymiego wrażenia na mnie nie zrobił, ale jest ok.
7->| no i duży minus za nagłe urwanie seta w środku utworu, gdy wyłączyłem go na 41:00 :]

Technicznie bez jakiegoś mistrzostwa, ale też bez większych zarzutów. Dobór utworów w porządku, żaden nie urwał mi uszu, ale też żaden (poza Topherem) nie powodował ich bólu. Set jest spójny, słuchało się go bardzo przyjemnie. Zgadzam się, że zaprezentowane utwory rzeczywiście mają duszę. Minus za brak intra i urwanie w 41:00. W następnej edycji czekam na jakieś dobre ;) progi. Punkty na pewno będą. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez Juma 28 wrz 2010, 17:23

Klimatycznie - jakis tam klimat zbudowales, trance`owo jest ale jakos mnei to nie przekonalo.
Technicznie juz potkniecia wypunktowali przedmowcy. Trzymasz jednak dobry poziom i licze na jakas fajna kompilke z Twojej strony w nastepnym miesiacu i na jakiegos fajnego klimatycznego fulla.
Niestety set przelecial i nie zawiesilem zbytnio ucha na zadnej pozycji. Szkoda bo liczylem ze cos co zmixowales podejdzie pod moj gust.
Punktow ode mnie raczej nie bedzie ale szacunek za podjecie walki jak mawiaja hooligansi Arki Gdynia.

pozdr.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Peterhol9 aka yoma - Battle mix, Edycja 11 (31.08.2010)

Postprzez peterhol9 28 wrz 2010, 18:54

Dziękuję i Wam chłopaki :)
dj3500 napisał(a): W następnej edycji czekam na jakieś dobre ;) progi.
zależy co rozumiesz przez dobre progi :D Ogólnie to jednak mam problem z wytypowaniem co bym chciał (progowego) zagrać ażeby Wam się wszystkim spodobało. Czy starego Schulza klimaty, klimaty starego Terje, wolniejsze tony znane z audycji Ormatie i Malyueva, a może V-saga. Oczywiście co bym nie wybrał to dalej to będzie mój set, tylko że właśnie nie wiem jak Was zaspokoić muzycznie :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do 11

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron