Tropical Highlight - Music Therapy

chillout / downtempo / breakbeat | aenaria chill | 2008

Powrót do Ambient / Downbeat

Tropical Highlight - Music Therapy

Postprzez TBk2000 27 kwi 2009, 3:25

Obrazek

Bedac pod sporym wrazeniem obecnych oraz wczesniejszych produkcji brazylijczyka, postanowilem poszerzyc nieco swoj zakres znajomosci dyskografii tego producenta, czego efektem jest wlasnie ten temat ;]. W ubieglym roku nie bylem jeszcze az tak pochloniety muzyka progresywna a co sie z tym wiaze, moja wiedza na temat jej producentow byla bardzo minimalna. Na szczescie muzyka nigdy sie nie starzeje, a zwlaszcza ta dobra, dlatego nie bylo na mej drodze zadnych przeszkod, aby pogrzebac w niedalekiej przeszlosci i odszukac to co dobrego w niej mi umknelo. Poszukiwania nie okazaly sie bezowocne, a opisywany wlasnie album jest jednym z tych "skarbow", ktore okazaly sie dla mnie zdobycza bezcenna :>.

W dziale z singlami polecilem wczoraj swietna EP-ke w rytmie progressive house autorstwa Sheffera, a dzis przyszla kolej na album, ale w nieco odmiennym klimacie lekkiego i nastrojowego chillu, ktory mam nadzieje, przyjmie sie jako ta lepsza alternatywa dla beznadziejnego Relaxu od B&J. Zreszta nawet nie powinienem pisac o tych dwoch plytach w jednym temacie, poniewaz roznica w poziomie muzycznym pomiedzy nimi jest monumentalna - z korzyscia dla Music Therapy, zeby nie bylo watpliwosci ;-P.

Cala plyta utrzymana jest jak juz pisalem w lekkim klimacie rekalsujacej muzyki z podzialem na kilka przyjemnych dla ucha styli. Tak wiec mamy tutaj, chillout, ambient, downtempo i breakbeat oraz troche lo-fi. Niektore kawalki maja drobne wstawki wokalne. I tak np. w Resisteance slychac wokal Maire Brennan z Saltwater, Chicane. Czy tez jakies odglosy przyrody, jak w Magical Mystik plynacy sobie strumyk, etc. :D.

Szczerze plyte polecam, jesli ktos tak jak ja nie znal jej wczesniej ; ).


Info:
Artist: Tropical Highlight
Title: Music Therapy
Genre: Chillout, Downtempo, Ambient
Label: Aenaria Chill
Catalogue Nr.: AENCH021
Release Data: 23-12-2008

Tracklist:
01. Tropical Highlight - Andromeda (Original Mix)
02. Tropical Highlight - Magical Mystik (Original Mix)
03. Tropical Highlight - 3rd Dimention (Original Mix)
04. Tropical Highlight - Music Therapy (Original Mix)
05. Tropical Highlight - Energy (Original Mix)
06. Tropical Highlight - Resisteance (Original Mix)
07. Tropical Highlight - Space Traveller (Original Mix)
08. Tropical Highlight - The Message (Original Mix)
09. Tropical Highlight - Sun Goes Down (Original Mix)
10. Tropical Highlight - Moaho (Original Mix)

Sample:
:arrow: Tropical Highlight - Music Therapy (Beatport)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Tropical Highlight - Music Therapy

Postprzez Transi 27 kwi 2009, 7:06

Nie wiedziałem, że wydano drugi album Tropical Highlight! :O I to w przeciągu kilku miesięcy! Trzeba będzie go sprawdzić :) Może być ciekawie.

A Tobie TBk polecam właśnie poprzedni album "Time And Space" - 18 porządnych progresywnych produkcji :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Tropical Highlight - Music Therapy

Postprzez TBk2000 27 kwi 2009, 8:57

Jasna sprawa, ze juz sprawdzilem, cos takiego nie moglo mi umknac tym razem, tylko jeszcze dobrze nie osluchalem sie w tej plytce, chociaz w pamiec juz mi zapadly remixy do Everything But The Girl - Missing i Snap - The Power, i nawet bym sie nie spodziewal, ze z czegos takiego moga byc niezle progowe remiy :>.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Tropical Highlight - Music Therapy

Postprzez Rapture 04 maja 2009, 22:47

Mam nadzieje, ze chilloutowe wytwory Tropical Highlight beda mniej monotonne niz "Time and Space" - ktory pomimo sporej ilosci fajnych pomyslow jechal non stop na tych samych patternach, przez co bardziej przypominal sampler niz album :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości