Kliment - The Perpetual Ritual

downtempo, psychill / 29-04-2009 / Electrik Dream Records

Powrót do Ambient / Downbeat

Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez JoseDiablo 31 maja 2009, 9:50

Kliment - The Perpetual Ritual

Obrazek

Label: Electrik Dream Records
Nr katalogowy#: ED006
Format: CD, Album, Digipack
Kraj: Francja
Data wydania: 29-04-2009
Styl: Downtempo, Psychill

Tracklista:

1 Crystalline (9:40)
2 Ether Aesthetics (8:33)
3 Behind The Steps Of Death (10:33)
4 Reflexive Meditation (8:40)
5 Universe Alchemy (8:45)
6 Travels To The Infinite (7:43)
7 Arowana (9:01)
8 The Interstellar Orchestra (8:03)

Bez echa na forum przeszedł nowy album Klimenta, rodem z Bułgarii, znanego tutaj głównie ze swoich progresywnych produkcji. Z nieco podobnym nastawieniem podchodziłem do tego wydawnictwa. Musiałem jednak zmienić zdanie już po odsłuchu trzech pierwszych pozycji, którym towarzyszył downtempo'wy nastrój. Album wyszedł w Electrik Dream Records, mało znanym brytyjskim labelu, zarządzanym przez Tajmahala, znanego choćby z piątej odsłony fascynującej serii kompilacji Fahrenheit Project. Póki co zbyt mało się wsłuchałem żeby jednoznacznie ocenić album, ale czuję, że będzie wysoko w moim rocznym podsumowania, jeśli chodzi o wolniejsze klimaty :) Spora tu gama instrumentów: gitara, skrzypce, flet, pianino, puzon. Nie brakuje również damskich wokali, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu (choćby ten w Ether Aesthetics). Klimatycznie ze względu na psychillowe zacięcie przypomina mi ów Album wyczyny Entheogenic, Celtic Cross (ze względu na gitarkę :))w nieco mniejszym Shpongle. Ogólnie wyjątkowo klimatyczny album.

SAMPLE: psyshop
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez Sagi 31 maja 2009, 11:39

w sumie to zastanawialem sie czy zalozysz o tym tez temat :P w kazdym razie jakis czas temu obadalem sobie sam odsluchy bo kliment to znana i dobra marka :) z odsluchow wyszlo ze album jest bogaty w roznego rodzaje wstawki instrumentalne co powinno cieszyc :) aczkolwiek nie do konca jestem zadowolony...czegos mi bylo brak...taki niedosyt...poki co najlepszym jego kawalkiem jest dla mnie Fairdreamers z skladaka Cosmik Chill - Orange :)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez Transi 31 maja 2009, 11:57

Ja dziś przesłuchałem albumik i jestem bardzo zadowolony z tego, co dane mi było usłyszeć. "Travels to the Infinity", "Reflexive Meditation" "Arowana" czy "Universe Alchemy" są kapitalne :) Mam nadzieję, ze nobient.pl umozliwi zamówienie tej płyty. Warto mieć ją w swojej kolekcji :) Zaczynam kolejny odsłuch ;) Niedzielne granie lepsze niz w Chilli Zet :D :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez Sagi 31 maja 2009, 12:06

hehe transi malo to masz innych plyt do kupienia w nobiencie z psy chillami ? :) ostatnio byla promocja hehe kupilem 4 cd po 25 zl kazda :) dobrze ze taki sklep istnieje bo inaczej bylo by krucho..
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez Transi 31 maja 2009, 15:25

umilknij :P na kupno w czekają albumy Solar Movements i H.U.V.A. Network :) Masz rację (nie wierzę w to co piszę :D ) - dobrze ze jest taki sklep, który umozliwia kupno takiej muzyki :) I to za dobrą cenę!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez JoseDiablo 04 lip 2009, 15:20

Sagi napisał(a):Fairdreamers z skladaka Cosmik Chill - Orange

dobra ta kompilacja, oj dobra, mnie najbardziej wkręcił się Chilled C'Quence & Tajmahal - Power Of Plants :)

A Kliment to jak dla mnie zdolny uczeń Posforda biorąc pod uwagę ten album. Oprócz tego, że The Perpetual Ritual dobrze brzmi instrumentalnie, to na dodatek jeszcze wokalnie nic nie można mu zarzucić.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez macoson 22 paź 2009, 15:43

Spodziewalem sie po tym albumie dobrych progresywnych brzmien, house albo psytrance. Pozytywnie zaskoczyl mnie album w stylu psy ambient. Kliment poziomiem tego albumu dorownał do mistrzow gatunku czyli Sphongle. :)
aka Syn Tuska
macoson
 

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez yaper 23 paź 2009, 14:03

Świetny album w swoim psybientowym gatunku, często do niego wracam, co jest rzadkością w tego typu materiale. Kliment od zawsze komponował arcyciekawe aranżacje jak chociażby genialny stuff z Iboga z 'Memories of the Picture' na czele oraz świeższymi 'Secondary Motion' i 'World of Crystal'.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Kliment - The Perpetual Ritual

Postprzez dj3500 15 gru 2009, 1:21

Na album natrafiłem niejako przypadkiem - kupowałem akurat w nobient.pl płytę Easily Embarrassed, a żeby koszt przesyłki nie stanowił za dużej części całego zamówienia to stwierdziłem że trzeba wziąć minimum 2 płyty :P Więc przejrzałem o czym pisano na forum (wielkie dzięki JoseDiablo!) i zacząłem zapoznawać się z samplami. W końcu wygrał album Klimenta. Od kiedy przyszedł mi do domu jestem w nieustannym szoku jak świetnie ta płyta oddaje to co chcę słyszeć w muzyce :o Doskonale wyważony bit, świetne, przestrzenne aranżacje, ciekawe instrumenty (zakochałem się w kavalu z Ether Aesthetics), przemyślana progresywna kompozycja i nienachalne, trzymające poziom wokale. Ponadto na krążku nie znalazłem żadnej słabszej pozycji. Nie owijając w bawełnę, obok podobnego nowego wytworu od Koan jest to dla mnie album roku!
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron