Bluetech - The Divine Invasion

Dub, IDM, Psybient / 20-04-2009 / Aleph Zero Records

Powrót do Ambient / Downbeat

Bluetech - The Divine Invasion

Postprzez JoseDiablo 17 cze 2009, 17:39

Obrazek

Bluetech - The Divine Invasion

Label: Aleph Zero Records
Nr katalogowy#: AlephZ13
Format: CD, Album
Kraj: Izrael
Data wydania: 20-04-2009
Styl: Dub, IDM, Psybient, Glitch, Experimental


Tracklista:

1. Finding The Future By Looking Backwards
2. Lost In An Imagined Labyrinth
3. Probability Tree
4. Rite Of The Dragonfly
5. Swimming In A Feverdream
6. Holding Space
7. Honey In The Heart
8. The Light (Bluetech Rmx)
9. Living Time
10. A Golden Ratio Sings

Odsłuch: www.aleph-zero.info

Minęło już prawie dwa miesiące od wydania tego albumu, ale pomyślałem, że warto poświęcić mu chwilę uwagi. Jego autorem jest niejaki Evan Marc Bartholomew, Amerykanin (a czasem Kanadyjczyk ;) ) z zachodniego wybrzeża, cieszący się sporą renomą na scenie ambient/downtempo jako Bluetech. Wydany 20 kwietnia w Aleph Zero Records album jest już jego trzecim longplayem pod aliasem Bluetech wydanym w wytwórni Shulmana. Należy przy tym pamiętać, że ów człowiek jest niezwykle wszechstronnym producentem, zresztą posiada klasyczne wykształcenie muzyczne i realizuje się w innych obszarach muzyki elektronicznej, np. pod szyldem Evan Marc (klimaty w konwencji tech house, ale nie tylko – przy okazji polecam zeszłoroczny album Evan Marc + Steve Hillage - Dreamtime Submersible)

Wracając do opisywanego wydawnictwa:
Mamy tutaj 11 pozycji, z których jedną stanowi remix do kawałka Ace Ventury, cenionego w psy-progresywnych kręgach, a dwa to wynik współpracy Jeżeli ktoś oczekuje klimatów zbliżonych do tych serwowanych przez label Ultimae Records, powinien zmienić nastawienie. Bluetech to dalece nowatorskie podejście do tematu. Brzmi bardziej eksperymentalnie, mało przewidywalnie, duże znaczenie przywiązuje do krótkich sampli dźwiękowych i ich syntezy. Jego muzykę można określić w pewnym uproszczeniu jako fuzję psychedelic z IDM stąd PsyDM (psytelligent dance music). Oczywiście całość kłębi się wokół stylistyki ambient z zaprogramowanym dubowym beatem i psychodeliczną przestrzenią. Eksploracja tego albumu wymaga sporej dawki uwagi, gdyż do najłatwiejszych w odbiorze nie należy. Ale z drugiej strony zapewnia niepowtarzalny styl i klimat, o czym mogłem się przekonać podczas odsłuchu.

BTW: Remix do kawałka Ace Ventury zrobił na mnie chyba największe wrażenie. Oprócz wymienionej po dwóch odsłuchach najbardziej zaciekawiły mnie Rite Of The Dragonfly, A Golden Ratio Sinus i Finding The Future By Looking Backwards.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron