Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Electronica/Dub/Down-tempo

Powrót do Ambient / Downbeat

Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Postprzez paauli_83 31 sie 2009, 10:17

Obrazek

Lulu Rogue to kolektyw pochodzący z Kopenhagi, w skład którego wchodzi dwójka muzyków: DJ T.O.M. (touring partner Trentemøller'a przez ostatnie 3 lata) oraz Buda, respektowany dj i producent na scenie duńskiej. Ich solowe produkcje pojawiały się na największych kompilacjach jak Global Underground, Costes, BBC Blue Sessions, Luftkastellet, Mambo czy Buddha Bar.
Po debiutanckim singlu „Bless You”, do którego swego wokalu użyczył Mikael Simpson, prasa muzyczna ogłosiła Lulu
Rouge największym odkryciem producenckim ostatnich lat!
Album „Bless You”, który ukazał się w maju 2008 roku to mieszanka muzyki Electronica/Dub /Down-tempo w jej najlepszym wydaniu. Dużo tu deep'owych dźwięków bardzo często uzupełnianych przez hipnotyczne wokale.

Oto jak prasa zagraniczna recenzowała album „Bless You”
„Album miesiąca! 5/5” – DJ Broadcast Magazine (Holandia)
“Najlepsza duńska produkcja w tym roku!” – Soundvenue (duński odpowiednik New Musical Express)
“Spełnia wysokie oczekiwania!” – Gaffa (Największy Duński magazyn muzyczny)
„Album miesiąca!” - A Nous Magazine (France)

Tracklista:
01 Melankoli [featuring Alice Carreri] 4:49
02 Lulu’s Theme [featuring Trentemøller] 7:33
03 Bless You [featuring Mikael Simpson] 5:12
04 Ninna Nanna [featuring Trentemøller & Alice Carreri] 5:51
05 Thinking of You [featuring Tuco] 5:27
06 Runaway Boy 5:04
07 Sweeter Than Sweet [featuring Alice Carreri] 4:30
08 Pitch Black 4:33
09 End of the Century [featuring MC Jabber] 3:57
10 Slow Pigeon 5:22

sample: http://www.junodownload.com/artists/Lul ... /releases/
Artist/label info:
http://www.lulurouge.com
http://www.myspace.com/lulurougesoundsystem
http://www.musicfordreams.dk

Głęboki, nieinwazyjny techdub w objęciach relaksującego, melancholijnego downtempo, ozdobiony dodatkowo brzmieniem instrumentów i wokalami, wśród których błyszczy zjawiskowa Alice Carreri Pardeilhan. Szczerze mówiąc Trentemøller może się chować ;)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Postprzez sunriser 31 sie 2009, 13:22

Fajnie że pojawił się temat z tym albumem, jakiś czas temu ciągle go katowałem, teraz trochę mi się juz przejadło ale album naprawdę przedni, piękne melancholijne dźwięki coś w stylu niektórych produkcji od Trentemollera, zresztą tak się zastanawiałem czy album ma coś wspólnego z nim, do tego jeszcze ten ciekawy wokal Alice.
Szczególnie pierwsza czwórka mi się spodoba ze wskazaniem na cudowne Melankoli i Lulu’s Theme
szczerze polecam :)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Postprzez cinek 31 sie 2009, 13:25

Bardzo dobry album ze świetnymi, hipnotycznymi tłami. Już pierwszy kawałek miażdży. Słuchałem w tamtym roku z przyjemnością :) Całość bardzo klimatyczna.
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Postprzez phantom 31 sie 2009, 18:30

paauli_83 napisał(a):Lulu Rogue to kolektyw pochodzący z Kopenhagi, w skład którego wchodzi dwójka muzyków: DJ T.O.M. (touring partner Trentemøller'a przez ostatnie 3 lata)

W ubiegłym roku z powodzeniem remiksowali "Miss You" od Trentemøllera.

recenzja z Discogs napisał(a):When I posted the Headphone Commutes Best of 2008 list, I received a lot of emails that amounted to "You forgot Lulu Rouge!" What? Lulu who? Yes, Im sure there was an album that I missed in 2008 (I missed hundreds of them). But with enough pokes in the same direction I was tempted to find out. And yes, I will admit: I did miss Lulu Rouge, because certainly this act belongs on my Best of 2008 list. Ive been playing this album for months now, and have rated each track at five stars, so its only fair that I finally give it some proper coverage. How can I describe the dubbed out techno beats that thump their way into my brain and beg to be repeated? How about this: if you loved Trentemøllers The Last Resort (Poker Flat / Rough Trade, 2006), you will certainly fall in love with Lulu Rouge... Especially since Anders Trentemøller co-produced a few tracks on Bless You. Lulu Rouge is actually two friends: Thomas Bertelsen (Tom Von Rosen) and Torsten Bo Jacobsen (aka Buda), who have been part of the Scandinavian electronic music scene for some time now. Bertelsen, for example, has been Trentemøllers partner since the beginning stages of The Last Resort. So theres that important synergetic connection. If that doesnt pique your interest, here are some pretty adjectives for you. On Bless You, the Denmark-based duo blend a refreshing concoction of Basic Channel sound with playful rumbling bass sweeps, pulsating IDM elements, delayed dub chords, catchy organic instrumentations, and DSP heavy vocals with contributors like Mikael Simpson, Alice Carreri Pardeilhan, Tuco, and Scott Martingell aka MC Jabber. The stylistic classification ends up falling somewhere between deep minimal and dub downtempo, but one thing is for sure - its a unique album that will keep you cozy throughout all your moments. Maybe its time you explored the Scandinavian side of electronica? Highly recommended!
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Postprzez JoseDiablo 09 wrz 2009, 16:25

Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Na najnowszym Nubreed 008 od Sultana znalazło się Ninna Nanna jako intro. Bardzo dobra produkcja, której mocny punkt stanowi wokal Alice Carreri'y. Niebawem nadrobię resztę, gdyż wiele pochlebnych opinii słyszałem na temat tego wydawnictwa plus rekomendacja Trentemoellera i fakt, że lubię posłuchać wydawnictw z pogranicza dub techno/ downtempo z dodatkiem klasycznych instrumentów.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Postprzez paauli_83 09 wrz 2009, 16:33

JoseDiablo napisał(a):Na najnowszym Nubreed 008 od Sultana znalazło się Ninna Nanna jako intro.
dokładnie i w taki o to sposób zaciekawiłam sie bardzo twórczością Lulu, wcześniej miałam okazje słyszec pojedyncze egzemplarze z krażka, jednak dopiero po odsłuchu całości śmiało mogłam stwierdzic, ze jest to kawał dobrej roboty w klimatach, które niesamowicie mi pasują - Sweeter Than Sweet <3 ,Melankoli, Ninna Nanna, Thinking of You, Lulu’s Theme czy też Runaway Boy - hipnotyzują :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Lulu Rouge - "Bless You" [2008]

Postprzez phantom 08 gru 2009, 0:42

JoseDiablo napisał(a):Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Na najnowszym Nubreed 008 od Sultana znalazło się Ninna Nanna jako intro.

A Garnier kawałkiem "Melankoli" zamykał tegorocznego Essentiala :).

Dobra płyta i tyle. Pytanie, ile Trentemøllera w Lulu Rouge. Łatwo dostrzec, że cały album przenika jego styl, choć jako współautor podpisany jest tylko przy kilku numerach. Stąd też "Bless You" przypomina mi takie wycinkowe spojrzenie na "The Last Resort" - pozbawione zaczepnego electro i parkietowych sztosów. Jeśli więc kogoś wkręcały "Moan", "Miss You" czy "Snowflake", a jednocześnie nie mógł się zaprzyjaźnić z "Rykketid" - musi sprawdzić "Bless You", choć pewnie już dawno to zrobił :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron