Various - Imaginary Friends

Ultimae Records / 30-09-2009 / downtempo, ambient

Powrót do Ambient / Downbeat

Various - Imaginary Friends

Postprzez JoseDiablo 30 wrz 2009, 17:38

Various - Imaginary Friends

Obrazek

Label: Ultimae Records
Nr katalogowy#: INRE 037
Format: CD, Kompilacja, Digipak
Kraj: Francja
Data wydania: 30-09-2009
Styl: Downtempo, Ambient

Tracklista:

01. Field Rotation - Regenzeit II 07:20
02. Kevin Andrew - Three Weeks 05:30
03. Rena Jones - Photosynthesis (Nalepa Remix) 07:09
04. Offthesky - Gently, Drown The Scene 06:28
05. Murya - Gray Daze 04:39
06. Cell - Out Of Breath 05:55
07. Aes Dana - Resin 07:23
08. Hol Baumann - Handwritten Notes 05:27
09. Asura - Longing For Silence 08:14
10. Solar Fields - Times Are Good (Sometimes Remix) 08:10
11. James Murray - Eleven (Decades Mix) 07:46

Najnowsze wieści z Ultimae Records. W ciemno można obstawiać, że będzie to klimatyczny miks autorstwa Massimo Terranovy.

Kim są Ci tajemniczy wyimaginowani przyjaciele?

Field Rotation (Germany), Kevin Andrew (Indiana), Rena Jones & Nalepa (Oregon and California), offthesky (Kentucky), Murya (Iceland), Cell (France), Aes Dana (France), Hol Baumann (France), Asura (France), Solar Fields (Sweden) and James Murray (England).

i wszystko jasne :)

Odsłuch:
http://ultimae.com/en/releases/385/tracks.html
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez phantom 27 lis 2009, 21:14

Wspaniała kompilacja. Kawałki są naprawdę dobrze ze sobą zgrane i zestrojone, przez co rzeczywiście słuchaniu towarzyszy uczucie odbioru jakiejś dłuższej opowieści (zwłaszcza że każdą z grafik we wkładce opatrzono krótkim wierszem). Poza tym Novie daleko do jednostajności i monotonni, co pewnie niektórym wydawałoby się niemożliwe w przestrzennym downbeacie. Tym samym na "Imaginary Friends" są wszystkie elementy obecnej marki Ultimae, no, może z wyjątkiem trancowych wyczynów Solar Fields. Intro robi wrażenie, a glitchujące "Gray Daze" i ciepłe "Times Are Good" to moje ulubione pozycje na krążku.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez Transi 15 gru 2009, 9:50

Materiał zawarty na kompilacji jest rewelacyjny. Chylę czoła przed Ultimae Records. Label zawsze dostarcza niesamowitych muzycznych wrażeń. Nie potrafię wskazać najlepszego utworu - wszystkie stoją na bardzo wysokim poziomie. Wydawnictwo warto mieć w swojej kolekcji. Na prawdę świetny materiał.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez cinek 17 gru 2009, 22:17

Właśnie kończę odsłuchiwać i muszę przyznać, że jestem pełen podziwu dla materiału. Generalnie nie ma to jak zacząć album czymś fantastycznym. I tu właśnie tak było przez wiele minut. Klasowe kompozycje. Chociaż wydaje mi się, że pierwsza połowa prezentuje się bardziej widowiskowo. Nie mniej jednak całość to piękna, głęboka muzyczna wyprawa :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez paauli_83 21 gru 2009, 9:26

Dopiero teraz zauwazylam ten temat :D Kmpilke odsłuchałam juz spory czas temu, po pierwszym odsłuchu byłam pod bardzo duzym wrażeniem na wyselekcjonowanie numerów, które wspólnie brzmią genialnie, pozatym wystarczy spojrzeć na trackliste aby móc wiedziec czego mozemy sie spodziewać, delikatnie i hipnotyzujace dźwieki zawarte na jednym krążku ;)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez bAchoR 21 gru 2009, 10:03

Ludzie, nie nazywajcie tego ambientem :roll: Namlook, Klause Schulze, Biosphere.... i potem może zaczniecie nazywać odpowiednio pewne gatunki muzyczne.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez Transi 21 gru 2009, 10:41

Ach no tak, znowu problem. Czyli na "Imaginery Friends" nie ma ambientu? Przesłuchałeś w ogóle ta płytę? Czy tak sobie spojrzałeś na listę producentów, na której (niestety?) nie było wymienionych przez Ciebie osób? Poza tym jaki widzisz problem w niewłaściwym (?) nazywaniu gatunków? Aż tak bardzo Cię to boli? Nie masz innych zmartwień?
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez bAchoR 21 gru 2009, 11:14

Uspokój się i proszę, żebyś w innym tonie ze mną dyskutował. Owszem, ,,Zerknąłem'' na wycinki. Producentów, których wymieniłem mogę poszerzyć o kolejnych.

Wcale mnie to nie przeszkadza i głęboko nie razi, co mi w bardzo niemiły sposób zarzucasz. Po prostu staram się, żeby ludzie nie nazywali wszystko ambientem co nie ma bitu itd... co jest bardzo często spotykane. Nie mówie, że ostatnie zdanie odnosi się to do tego albumu, bo chcę zaznaczyć ten problem.

Czuje się zoobowiązany poruszać takie wątki, bo ambient to jeden z moich ulubionych nurtów muzycznych i nie akceptuje tego, że ludzie podpinają często niepoprawne skojarzenia pod ten gatunek.

I to w sumie wszystko 8-)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez JoseDiablo 21 gru 2009, 11:18

bAchoR napisał(a):Ludzie, nie nazywajcie tego ambientem Namlook, Klause Schulze, Biosphere.... i potem może zaczniecie nazywać odpowiednio pewne gatunki muzyczne.


Co fakt to fakt. Downtempo, downbeat bardziej aniżeli ambient w swej klasycznej odmianie. W samym ambiencie jest wiele podgatunków. Można wymienić tutaj wspomniane przez Ciebie nazwiska i jeszcze choćby takie jak Robert Rich, Steve Roach, Tetsu Inoue, czy pionier Brian Eno z tych najbardziej znanych. Z bardziej współczesnych Ishq i inne projekty Matta Hillera, Aglaia, po części Mystical Sun.

bAchoR napisał(a):Biosphere


Początki kariery Norwega nie były wyłącznie ambientowe. Stylistyka była zróżnicowana, ocierała się o techno z tamtego okresu. W miarę upływu czasu zwolnił, czego dowodem jest choćby Substrata czy Fires Of Ork II nagrane wspólnie z Namlookiem.

bAchoR napisał(a):Namlook

Przy okazji polecam świetny ambitny ambientowy album Namlooka wydany pod aliasem Air :)

bAchoR napisał(a):potem może zaczniecie nazywać odpowiednio pewne gatunki muzyczne.


Obecne wydawnictwa z "trance" w nazwie nierzadko nie mają zbyt wiele wspólnego z trance w klasycznym wydaniu, ale jakoś sklasyfikować je trzeba ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez bAchoR 21 gru 2009, 11:26

Zauważ jednak, ze takiego true ambientu nie rusza czas :) I jest taki sam jak 20 lat temu. Praktycznie nic się nie zmieniło i za to kocham ten gatunek. Muzyka tła :)

Jak ktoś np. piszę ; piękny ambientowy kawałek z riffami gitarowymi. To tak jak napisać : Piękny łysy VIn DIESEL z bujną czupryną :D
Ostatnio edytowano 21 gru 2009, 11:29 przez bAchoR, łącznie edytowano 1 raz
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez JoseDiablo 21 gru 2009, 11:28

bAchoR napisał(a):nie akceptuje tego, że ludzie podpinają często niepoprawne skojarzenia pod ten gatunek.


Mnie bardziej razi jak ktoś pisze trance przy Dash Berlin, Cerf, Miśka i tym podobne ;)


bAchoR napisał(a):Zauważ jednak, ze takiego true ambientu nie rusza czas I jest taki sam jak 20 lat temu. Praktycznie nic się nie zmieniło i za to kocham ten gatunek. Muzyka tła


Co prawda to prawda. Tyczy się to głównie tych organicznych odmian ambientu. Jak nie miałeś okazji posłuchaj Ishq - Orchid z pominięciem dwóch pierwszych pozycji na płycie i Aglaia - Three Organic Experience. Ja przy tym odpływam :)
Ostatnio edytowano 21 gru 2009, 11:30 przez JoseDiablo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez bAchoR 21 gru 2009, 11:30

JoseDiablo napisał(a):
bAchoR napisał(a):nie akceptuje tego, że ludzie podpinają często niepoprawne skojarzenia pod ten gatunek.


Mnie bardziej razi jak ktoś pisze trance przy Dash Berlin, Cerf, Miśka i tym podobne ;)


Ta muzyka tak się zmieniła, że już nikt nie jest w stanie jest zdefiniować na chwilę obecną.

O niezmienności ambientu już napisałem. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Various - Imaginary Friends

Postprzez michal 21 gru 2009, 13:01

bAchoR napisał(a):Ta muzyka tak się zmieniła, że już nikt nie jest w stanie jest zdefiniować na chwilę obecną.


ja jestem w stanie ją zdefiniować: pop kupa z biednymi wokalami <zaczepił po czym wylogował się i więcej nie wrócił na forum>

ps. bAchoR - wcielenie humanisty i kulturalnego dyskutanta (piszę to bez złośliwości):

bAchoR napisał(a):Uspokój się i proszę, żebyś w innym tonie ze mną dyskutował.

bAchoR napisał(a):Wcale mnie to nie przeszkadza i głęboko nie razi, co mi w bardzo niemiły sposób zarzucasz.


:D
pozdrawiam
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron