Kaito - Trust

electronic, techno, ambient

Powrót do Ambient / Downbeat

Kaito - Trust

Postprzez paauli_83 30 wrz 2009, 18:09

Obrazek

Realese Date : 28 September 2009
Artist:Kaito
Title: Trust
Label: Kompakt
Catalog#: KOMPAKTCD74
Genre: Techno, Minimal, House
Quality:320 k9bps / 44.1 KHz / Full Stereo
Tracks: 9
Size: 173Mb

Tracklist:
1. And That Was The Way 6:47
2. The Breath Of Spring 8:49
3. Rainbow Circles 7:23
4. Nothing Could Be More Peaceful 8:38
5. Too Good To Be True 7:11
6. Trust 4:32
7. We Are Living Here 7:04
8. It Happens Suddenly 7:06
9. Reach For Your Mind 12:59

Pod pseudonimem Kaito ukrywa się Japończyk Hiroshi Watanabe. Ten alias pochodzi od imienia jego syna, któremu muzyczny projekt jest dedykowany, a którego zdjęcia zdobią niemal każde wydawnictwo artysty. Najnowsze dzieło bardzo cieszy. „Trust” wypełniają harmonie budowane na tech-house’owej warstwie perkusyjnej. Stopa stuka do rytmu 4/4 (jedynym wyjątkiem jest tutaj „The Breath of Spring” – „pospieszne downtempo” z przełamanym kickiem), w tle rozmywają się świetliste pady, a melodie budowane są z pogodnie brzmiących klawiszy, wszystko przenikane przez ciepły i głęboki bas.
Płytę rozgrzewa powolnym rytmem rozmarzony „And That Was the Way” z nutami sentymentalnego pianina. „Rainbow Cirkles” to energiczne techno, w którym dla kontrastu przeciąga się string. Kolejny utwór („Nothing Could Be More Peaceful”) uderza lekko w podwodne tony dubu, z wypływającymi na powierzchnię klawiszami oraz synthami nurzającymi się w pogłosach.
Warto z wrócić szczególną uwagę na „Trust”, blisko 10 minutowy kawałek jest czystą radością połączoną jakimś sposobem z nostalgią. Szczerze polecam :)
sample - http://kompakt.fm/releases/trust/detached?detached=1
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Kaito - Trust

Postprzez cinek 30 wrz 2009, 19:00

Z początku nie skumałem jak obsługiwać winyla :P (żwawy odsłuch) Trust radością? No nie wiem. Raczej nostalgia i to tragiczna (mowa o klimacie), niemalże depresyjna. Od tego numeru robi się nieco chłodniej na płycie. Mi szczególnie spodobała się pierwsza piątka. Naprawdę godnie.
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Kaito - Trust

Postprzez phantom 30 wrz 2009, 20:07

Mogłaś napisać, skąd pochodzi fragment opisu / recenzji :).
Całość

"Hundred Million Light Years" było poruszane na forum i już chwilę po premierze spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Dla mnie to materiał trochę zbyt mało wyrazisty, kulturalny, ale trochę zbyt słodki. Poza tym wymagał pełnego skupienia, bo inaczej muzyka od razu wydawała się rozmyta i nijaka. Mimo to znalazłem tam kilka ciekawych kawałków, a samego Watanabe bardzo cenię, także za dobry pomysł na adres strony internetowej :). Chciałbym, żeby "Trust" było podobne w tym segmencie, ale jak na razie go nie słuchałem.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron