Koan - When the Silence is Speaking

Ambient/Downtempo/ChillOut

Powrót do Ambient / Downbeat

Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez paauli_83 03 gru 2009, 12:36

Obrazek

Artist: Koan
Title Of Album: When the Silence is Speaking
Year Of Release: Dec-01-2009
Label: Blue Tunes
Genre: Ambient / Downtempo / ChillOut
Total Time: 79:05 min

Tracklist
01 Back to The Silent Lagoon (Blue Mix) 09:29
02 Selena's Song (Blue Mix) 11:00
03 After The Guiding Venus 07:57
04 The Island of Deceased Ships 07:32
05 Dance of Nereids 10:21
06 Odysseus Under The Old Tree 09:16
07 Underwater Moonlight (Blue Mix) 08:02
08 When The Silence is Speaking (Blue Mix) 11:16
09 Dolphin and Eos 04:12

sample: http://www.psyshop.com/shop/CDs/btr/btr1cd030.html

Ode mnie tym razem króciutko - bardzo mocno polecam, każdemu kto ma wrażliwe uszy na leniwe, hipnotyzujące dźwięki, ponad godzinna dawka wyselekcjonowanego grania :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez Sagi 03 gru 2009, 20:59

juz od drugiej osoby czytam ze ten album to cos fajowego...a ze uwielbiam styl Koan (chwala im za to ze wydali sporo swojej tworczosci za friko :)) to przypuszczam ze musi byc naprawde niezle i w niedalekiej przyszlosci postaram sie odsluchac (kupic?) ten album :)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez Kubo 04 gru 2009, 13:02

Dobra robota Pałla :) Zostałem trafiony zatopiony przez ten album a szczegolnie przez te piekne dzwieki. Zachecony tym zdaniem " bardzo mocno polecam, każdemu kto ma wrażliwe uszy na leniwe, hipnotyzujące dźwięki" :D przesluchalem juz 2 raz i musze przyznac ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Tzw odpływajka, idealna do wyciszenia, kontemplacji i kolacji :D Polecam i ja :)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez wasyl 04 gru 2009, 19:25

Na Boga, przecież ta płyta jest znakomita ;o. Natomiast utwory odpowiednio After the Guiding Venus, oraz Underwater Moonlight (Blue mix) to istne szaleństwo... Fenomenalny materiał, naprawdę... Biorę :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez Humulus 05 gru 2009, 6:21

Pani Paulina zaproponowała kawał dobrego materiału do odsłuchania. Jedynie "Dance of Nereids" mi się nie podoba, ale, po pierwsze - jak może spodobać się taniec oślizłego przedstawiciela wieloszczetów, a po drugie to jeden słaby kawałek na album to naprawdę dobry wynik.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez dj3500 06 gru 2009, 0:14

Niniejszym dołączam się do laudacji. Jeden z lepszych albumów w tym roku, o przestrzennym, trochę orientalnym progresywno-downtempowym brzmieniu, które ostatnio bardzo polubiłem w muzyce. Niektóre kawałki przywodzą na myśl świetny ostatni album Klimenta. W dodatku z każdym odsłuchem materiał wydaje się lepszy.

Warto też zauważyć, że Koan wydali już wcześniej dużo dobrego materiału, w tym całkiem sporo za darmo (tutaj dzięki Sagiemu za wskazanie linków):
http://otium.ru/releases/?id=7
http://otium.ru/releases/?id=32
http://otium.ru/releases/?id=33
http://otium.ru/releases/?id=36
http://sunstation.ru/releases/sstar03/
Co prawda najnowszy album ma zdecydowanie najbardziej dopracowane technicznie i wciągające brzmienie z nich wszystkich, ale dobrego nigdy za mało ;) Słychać tu wyraźnie rozwój umiejętności muzycznych - ciekawe co będzie za parę lat.

Humulus napisał(a):Jedynie "Dance of Nereids" mi się nie podoba, ale, po pierwsze - jak może spodobać się taniec oślizłego przedstawiciela wieloszczetów

Padłem :lol: uwielbiam jak ktoś googluje za taką informacją żeby potem móc umieścić ją w poście :mrgreen:
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez cinek 06 gru 2009, 20:25

A mi z kolei album nie podszedł. To znaczy z brzmienia jest bajka. Ten element został świetnie wykonany. Po pierwszym nagraniu, który brzmiał bardzo zachęcająco naprawdę napaliłem się na solidną dawkę delikatnych dźwięków. Niestety z numeru na numer koncepty w ogóle w moim odczuciu nie ulegały jakiemuś znacznemu rozszerzeniu czy rozwinięciu. Niby plumkało itd ale jak dla mnie za mało było w tym konkretów. Brakło przysłowiowej kropki nad i. W okolicach połowy albumu zaczął mnie już razić bas, podobnie jak przechodząca jedynie drobiazgowe zmiany ścieżka perkusyjna.
Dlatego raczej nie za bardzo jestem w stanie wyróżnić jakiś utwór bo były zbyt do siebie podobne. No może Underwater Moonlight :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Koan - When the Silence is Speaking

Postprzez JoseDiablo 08 gru 2009, 18:19

Dobry temat :)

Jeszcze zbytnio nie wsłuchałem się w całość ażeby choćby w subiektywnym stopniu ocenić album. Ale co rzuca się w oczy - przede wszystkim głęboki bassline, niczym z dawnych, coldharbourowych produkcji, plumkająca stylistyka z połamaną leniwie snującą się rytmiką wprowadzającą w błogi nastrój, przewijające się orientalne motywy, z których moskiewskie duo między innymi słynie. Orientalne tutaj bardziej w wymiarze Dalekiego Wschodu aniżeli arabskich klimatów ;)

Zresztą Panowie ostatnimi czasy nie próżnują. 16 grudnia w Blue Tunes Recordings ukaże się ep-ka - Matariki EP - zawierająca sześć nagrań duetu. Natomiast przyszły rok upłynie pod znakiem Koan. Dwupłytowe wydawnictwo Koan - Memoirs Of A Geisha, które ukaże się nakładem Diamond Records, stanowić ma ukłon w kierunku kultury Japonii, Korei i Państwa Środka. Sample już zresztą krążą od niedawna w sieci -> tutaj
Ponadto ukazać ma się album o tajemniczo brzmiącym tytule "Hyperborea" oraz Koan - The Signs: Entanglement.
Czekamy :) A przy okazji namawiam tych, którym podeszły brzmienia z albumu na zapoznanie się z twórczością Pana działającego pod pseudonimem Kuba (np. Kuba - Through A Lense), który tworzy stosunkowo podobne, leniwe, choć bardziej dubowe klimaty, np. Kuba-Doves On My Window Polecam :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron