Cell - Hanging Masses

Ultimae Records / 10-12-2009 / downtempo,ambient

Powrót do Ambient / Downbeat

Cell - Hanging Masses

Postprzez JoseDiablo 17 gru 2009, 18:15

Cell – Hanging Masses

Obrazek

Label: Ultimae Records
Nr katalogowy: inre038
Format: CD, Album, Digipak
Data wydania: 10-12-2009
Kraj: Francja

Tracklista:


01. Calling (8:52)

02. Switch Off (Featuring AES Dana) (8:30)

03. Second Shape part I (9:02)

04. Risky Nap Under Blue Tree (6:35)

05. Hanging Masses (10:48)

06. Vapor (8:32)

07. Second Shape part II (8:59)

08. Universal Sunrise (11:13)


Z projektem Cell po raz pierwszy zetknąłem się za sprawą drugiej odsłony niezwykle cenionej w psybientowych kręgach kompilacji rodem z Ultimae Records, mianowicie Fahrenheit Project Part 2. Już wówczas dał się zauważyć niezwykły potencjał francuskiego producenta. W niedługim czasie przyswoiłem sobie kolejne wypusty Alexandre Scheffera, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko. Począwszy od debiutanckiego albumu z 2005 r. – Phonic Peace, który znalazł wielu zwolenników, ale również malkontentów, zarzucających mu zbyt etniczno-plemienny charakter. W późniejszym okresie oficjalnego wydania doczekały się trzy zmiksowane na żywo sety, nagrane podczas występów w Moskwie z 2008 r., na Ibizie z 2006 r. oraz podczas Glade Festival w 2005 r.
Hanging Masses to drugi studyjny album Francuza.Alexandre Scheffer przygotował muzyczną ucztę w ośmiu odsłonach, w tym jedna będąca wynikiem kolaboracji z niejakim Aes Dana. Francuzi to absolutna czołówka downtempowych klimatów, czerpiących garściami z nurtów psybient, trance, dub, trip hop, Word Music, etc.
Ultimae Records, gdzie album ujrzy światło dzienne, przygotowało więc wisienkę na torcie dla lubujących się w charakterystycznych dla tej wytwórni brzmieniach. Zawartość albumu odbiega zdecydowanie od debiutanckiego krążka. Należy jednak pamiętać, że od daty jego wydania minęło cztery lata. Materiał umieszczony na krążku brzmi jakościowo wybornie a zarazem charakterystycznie dla wytwórni, w której się ukazał. Cell po raz kolejny udowodnił, że solidne przygotowanie muzyczne, którym mógłby pochwalić się w swoim CV nie poszło na marne a tym samym doczekaliśmy się kolejnego muzycznego prezentu na święta :)
Jedyny problem jaki mam z tym albumem jest taki jak z nowym albumem Shpongle. Tego typu twórcy strasznie wysoko zawiesili sobie poprzeczkę wcześniejszymi dokonaniami. Live at Ketama, Live at Kumharas, Ibiza, to najlepsze tego przykłady. Niemniej Hanging Masses dla fanów Ultimae Records pozycja obowiązkowa :)

Sample:
http://ultimae.com/fr/releases/435/tracks.html

Album do kupienia na stronie wytwórni lub w nobient.pl (40zł + koszty przesyłki)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Re: Cell - Hanging Masses

Postprzez TBk2000 21 gru 2009, 3:12

Plytke przesluchalem kilkakrotnie i co moge napisac. Na pewno jest to kolejne wydawnictwo z Ultimae z tych ostatnich, ktore jeszcze dlugo nie zejdzie z mojej playlisty. Po albumach H.U.V.A. Network i Aes Dana, ktorymi zachwycam sie kazdego dnia odkad sie pojawily, mam w koncu kolejny powod do zadowolenia ;-). Album jest po prostu niesamowity. Przez ten label niedlugo zabraknie mi czasu na sluchanie czegos innego ;-p. Album ten mozna opisywac w samych superlatywach, a dla mnie jako stalego sluchacza ambientowych dziel takich jak to powyzsze, jest to topowa plyta, ktora na stale zagosci w mojej kolekcji a takze w licznym odsluchu. Stali sluchacze Ultimae-y, a takze ci ktorym podobaly sie plyty od wczesniej wymienionych tworcow z cala pewnoscia beda zachwyceniu tym krazkiem.

Dzieki, Jose, jak zwykle za polecenie czegos z najwyzszej polki :-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Cell - Hanging Masses

Postprzez CJ Priorytet 27 gru 2009, 16:28

Muszę przyznać iż po przesłuchaniu tego klasycznego albumu http://evibes.pl/viewtopic.php?f=47&p=27266#p27142 zapragnąłem wgłębić się bardziej w downtempowe wyjadacze i przez całe święta przyssało mi uszy na dobre do dźwięków Aes Dana, a dziś do Cell'a. Nigdy nie myślałem że takie łagodne i sympatyczne a zarazem galaktyczne brzmienia mogą sprawić że będę je słuchał na okrągło, nie wspomnę już o mroczniejszych klimatach, chociaż niektóre utwory czasem były aż za zbyt monotonne, to jednak wielki plus i pokłon w kierunku "Ultimae Records" Od siebie, polecam serdecznie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron