Field Rotation - Licht Und Schatten

Fluid Audio / 26-10-2009

Powrót do Ambient / Downbeat

Field Rotation - Licht Und Schatten

Postprzez JoseDiablo 08 sty 2010, 19:55

Field Rotation - Licht Und Schatten

Obrazek

Label: Fluid Audio
Nr katalogowy#: fluidaudio002
Format: CD , Album, wersja limitowana
Kraj: UK
Data wydania: 26-10-2009
Styl : Downtempo, Ambient, Glitch, Modern Classical



Tracklista:

1 Abendrot 9:09
2 Polarlicht 11:00
3 Lichtermeer 6:45
4 Lichtbrechung 7:09
5 Mondfinsternis 8:29
6 Tiefflug 9:14
7 Schlafwandler 5:16

Dobrego ambientu nigdy za wiele. Zapewne słuchając Imaginary Friends w pamięci zapadło Wam otwierające kompilację nagranie – Regenzeit II, autorstwa pochodzącego z Kiel Christopha Berga. W tym roku w wytwórni Fluid Audio ukazał się debiutancki album Niemca Licht Und Schatten, który niezwykle wysoko plasuje się w moim prywatnym tegorocznym rankingu. Płyta zawiera siedem kompozycji, których łączny czas wynosi niespełna godzinę,
Autor nagrania wykazał się sporym kunsztem muzycznym łącząc harmonijne ambientowe pejzaże z elementami muzyki klasycznej i glitchującymi elektronicznymi brzmieniami, charakterystycznymi dla niektórych producentów rodem z Ultimae Records jak Magnus Birgersson aka Solar Fields.
Płyta pomimo downbeatowej stylistyki w żadnym wypadku nie trąci nudą, natomiast niezwykle trafnie wpisuje się w jej wydźwięk przymiotnik „melancholijna”. Pomimo minimalistycznej można by rzec stylistyki wyjątkowo zacnie mijają kolejne minuty tej muzycznej podróży.
Gdybym miał pokusić się o wyróżnienie najlepszych kompozycji z albumu miałbym nie lada problem, ale z racji muzycznych fascynacji najbliżej ideału znalazła się nagranie nr 6: „Tiefflug” z niezwykle ciepłym klimatem i wytrawnym, wynurzającym się z drugiego planu motywem smyczkowym.
Zresztą już otwierające krążek Abendrot nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z nietuzinkowym albumem. Hipotezę podtrzymuje kolejne nagranie – Polarlicht, w którym pojawiają się elementy kosmiczne a prym wiodą proste acz trafiające w sedno dodatki pianina. Lichtermeer kontynuuje poniekąd stylistycznie Polarlicht i również należy do najmocniejszych pozycji w stawce. Dalej żeby nie rozpisywać napiszę jedynie tyle – jest miodnie :) Christoph Berg ma nie lada talent.

Polecam gorąco!

Odsłuchy:

http://fluiddigital.bandcamp.com/album/licht-und-schatten
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Field Rotation - Licht Und Schatten

Postprzez TBk2000 10 sty 2010, 0:14

Po plyte siegnalem od razu po zapoznaniu sie z opisem i dwoma samplami ;-). Wiecej mi nie bylo potrzebne, aby nabrac pewnosci, ze plyta trafi w tzw. dziesione i przypadnie mi do gustu. Calosc przesluchalem od wczoraj kilkakrotnie, choc sluchalem glownie w nocy. Album na tyle mnie wciagnal, ze spac poszedlem o 7 rano :D.
Pierwsza mysl.. plytka jest przede wszystkim bardzo melancholijna, momentami nawet nostalgiczna. Troche smutna mozna powiedziec, ale ogolem sklaniajaca do refleksji. Material za to prezentuje najwyzszy poziom mowiac o tego rodzaju muzyce, a poniewaz w swoim zyciu przesluchalem wiele ambientowych wydawnictw to z calym przekonaniem moge stwierdzic, ze takie plyty jak ta sa jak perly w morzu ;-). Slabych punktow nie stwierdzilem. Kazdy utwor chlonalem z zaciekawieniem wtapiajac sie coraz bardziej myslami w kojace dzwieki i wyjatkowy klimat albumu.
Bardzo spodobal mi sie drugi numer, z tymi wstawkami z jakims dzieckiem, chociaz generalnie kazdy utwor ma cos w sobie specyficznego i unikalnego, cos co przykuwa nasza uwage i zapada w pamiec. Zreszta co ja bede wiecej pisal, jak Jose napisal juz wszystko. Podpisze sie tylko pod jego rekomendacja! :-). Rewelacyjna plyta.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron