Ambientium - Fractal Philosophy

Downtempo, Ambient / Kahvi Collective / 16-02-2009

Powrót do Ambient / Downbeat

Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez JoseDiablo 13 sty 2010, 21:50

Ambientium - Fractal Philosophy

Obrazek

Label: Kahvi Collective
Nr katalogowy#: #265
Kraj: UK
Data wydania: 16-02-2009
Styl: Downtempo, Ambient
http://www.ambientium.com

Tracklista:

1 Hadron Era 8:56
2 Star Birthday 10:00
3 Infinitium 8:08
4 Another World Part 1 7:28
5 Another World Part 2 3:18
6 Europa 8:27
7 Fractal Philosophy 2:20
8 Touch Of Light 6:04
9 Home 6:46

Przy okazji krótka wzmianka o albumie, który ukazał się już niespełna rok temu, a który właśnie odświeżyłem, nie tylko w pamięci :) Podejrzewam, że może znaleźć wielu fanów. Tylko po części jest ambientowy. Pełno tutaj delikatnych, subtelnych brzmień. Podobnych do tych, na których budowane są obecne melodyjne progresywne wydawnictwa z produkcjami braci z Gruzji na czele (wystarczy posłuchać Start Birthday, które chcąc nie chcąc kojarzy mi się z Invisible Children pomimo, że muzycznie to zupełnie inna bajka) Ozdobą albumu są niewątpliwie wokale, ale Ci którzy liczą na jęki w stylu Audrey Gallagher poczują się srogo zawiedzeni. Wprawdzie jest ich niewiele, ale są umiejętnie wplecione. Warto przy okazji również dodać, że projekt Ambientium tworzy duet naszych południowych sąsiadów i jest to ich debiutancki krążek. Osoby doceniające kunszt Ultimae Records na pewno nie poczują się zawiedzone. Spotkałem się z opinią, że album przypomina Distant System - Spiral Empire. Po części podzielam tę opinię, choć nie można jest odnieść do całości albumu.
Najistotniejsze jest to, że album jest zróżnicowany, dzięki czemu nie trąci monotonnią, a samo zróżnicowanie przeciętnością czy chałturą. Zresztą nie ma sensu się rozpisywać muzyka obroni się sama :)


Odsłuch:

http://www.kahvi.org/releases.php?release_number=265
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez Sagi 13 sty 2010, 22:16

czasem sobie pogrywam utwory z tego albumu :) jak na darmowa muzyke to bardzo fajny album polecam :)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez JoseDiablo 13 sty 2010, 22:57

Sagi napisał(a):jak na darmowa muzyke to bardzo fajny album polecam :)


otóż to :) link -> download
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez CJ Priorytet 14 sty 2010, 10:56

Hehe oj ostatnio każdego na ambienty bierze :) Zaraźliwe to jest chyba ? głównym nosicielem tego wirusa okazuje się być Jose :D za co chwała ;) Mam tylko nadzieję że nie będą nas na to szczepić :D :D hehe...

Ok tak więc album sunę na hdd, po katuje go trochę i opublikuję moją relacje na jego temat ;) ...


edit.
Wczoraj przesłuchałem, ale zapomniałem odpisać :( ...
Tak więc. Album świetny, z początku jak przesłuchiwałem to z lekka zmulało, natomiast bliżej środka utwory już nabierały tempa. Naprawdę świetnie jest to ze sobą zgrane, ciekawa głębia i pomysł :)
Ostatnio edytowano 15 sty 2010, 18:48 przez CJ Priorytet, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń

Re: Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez dj3500 14 sty 2010, 12:21

Dzięki Jose za polecenie albumu na last.fm :) Nie przesłuchałem jeszcze zbyt dużo (kilka pierwszych utworów), ale na razie to co usłyszałem nie przekracza poziomu stanowionego przez większość ambientu dostępnego darmowo (nie pozostawia jednak wiele do życzenia). Utwory dla mnie trochę zbyt sztampowe i spokojne, aczkolwiek miłe do posłuchania po ciężkim dniu.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez p3ps1 14 sty 2010, 13:00

Jose wziął na siebie pewna misje i szerzy religie downtempo-wo - ambient-ową ;) zakłada co chwile tematy z nowymi wypiekami aż ciężko przejść obojętnym obok niektórych pozycji.. minus jest taki jak czytasz to wszystko okazuje się ze każdy album jest dobry.. ;) będąc laikiem aż ciężko to wszytko ogarnąć.. taki joke :P Prawdę mówiąc dla mnie większość wykonawców jest mało znana jedni trafia bardziej w moje gusta inni mniej.

Jak Jose wspomniał wyżej dzięki różnorodności album jest naprawdę dobry i szybko się nie nudzi wiele jest ciekawych motywów co sprawia ze przy niektórych pozycjach można poczuć odpowiedni klimat... na wyróżnienie zasługuje Hadron Era, Infinitium i Home
Obrazek
Avatar użytkownika
p3ps1
 
Wiek: 40
Skąd: Wrocław

Re: Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez Sagi 14 sty 2010, 22:50

sluchajac masy albumow ambient, chill i downtempo czesto gesto mozna dojsc do wniosku ze na tej scenie nic nie jest slabe :) i tak faktycznie jest hehe dlatego tak fajnie sie w tym wyszukuje perelki bo tak czy siak co sie znajdzie to i tak jest chociaz dobre :) a mozna trafic na prawdziwe perelki.
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Ambientium - Fractal Philosophy

Postprzez TBk2000 14 sty 2010, 23:14

Ja to jak zwykle kazdego roku w porze jesienno-zimowej siegam czesciej po plyty ambient'owe nizeli po jakiekolwiek inne wydawnictwa z innego gatunku. Choc ogolnie rzecz mowiac to jeszcze melodyjny progressive swietnie wpisuje sie w ta szarosc panujaca za oknem ;-).
Powyzszy album jest darmowy, ale tak od razu swiezo po przesluchaniu nie moge powiedziec, zeby z tego powodu odstepowal jakoscia od komercyjnych wydawnictw prezentowanych chociazby na forum przez Jose'a. Na pewno plyta spodobala mi sie bardziej od tej komentowanej przeze mnie jakas chwile temu w innym temacie. Taka forma ambientu zdecydowanie bardziej do mnie przemawia, i tak jak napisal juz Jose, stylistyka Fractal Philosophy blisko jest do materialu wydawanego w Ultimae, nie bez powodu chyba zreszta, gdyz jak sami pisza o sobie autorzy albumu, do tworzenia muzyki inspiruja sie takimi artystami jak FSoL, Solar Fields, Aes Dana, czy Carbon Based Lifeforms, co chyba jest bezsprzecznym argumentem przemawiajacym za tym aby zainteresowac sie tym albumem a takze czekac na kolejne dokonania Czechow.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron