Apple & Stone - The Album

Chill, ambient | the Bizmo | 2009

Powrót do Ambient / Downbeat

Apple & Stone - The Album

Postprzez Kubo 16 sty 2010, 12:57

Obrazek

Lista utworów:
01. Spirit of Illusions (5:39)
02. Move to Silence (5:08)
03. Rain of Shadows (4:35)
04. Izometric Love (4:50)
05. Invisible Moment (4:43)
06. Vertical Dependence (4:23)
07. Enigmatical (4:01)
08. Graceful Spring (4:44)
09. Human Roads (4:26)
10. Crying Emotions (4:32)
11. Calling Drip (Bonus Track) (4:29)

Ho ho hooł. Wczoraj dobralem sie do tego wydawnictwa i z wielkim zaciekawieniem sluchalem poszczegolnych numerow. Sa to bardzo spokojne i relaksujace propozycje, majace w sobie wiele piekna. Moze pojedynczo nie sa to jakies niezwykle indywidualnosc (chociaz mam tutaj 2 faworytow), jednak jako calosc brzmia naprawde fascynujaco i potrafia oczarowac sluchacza. Tak, tak... mamy tutaj do czynienia z nietuzinkowym klimatem :mrgreen: Moim zdaniem wiekszosc nutek trzyma odpowiedni poziom, ktory zapewni wiekszosci sluchaczy przyjemnosc z jego odsluchu :) Mam tutaj dwoch faworytow, a mianowicie: Graceful Spring i Crying Emotions. GS niesamowicie pozytywny numer, gdy go slucham.. usmiech sam maluje sie na twarzy. Wielkim plusem w tej pozycji jest ta melodia.. na pozor prosta, a zarazem bardzo chwytliwa, progresywnie budujaca nastroj. CE to przeciwienstwo Graceful Spring, szczegolnie jesli chodzi o klimat i przeslanie. Jestem takiego zdania, ze te najsmutniejsze melodie sa.. najpiekniejsze ;) Wyraznie czuc tutaj melancholie, smutek.. i te pianko wraz tlem, ktore nadaje jeszcze wiekszego czaru. Na wyroznienie zasluguja jeszcze Human Roads, Invisible Moment oraz Enigmatical. Polecam go kazdemu, naprawde warto ! ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Apple & Stone - The Album

Postprzez paauli_83 16 sty 2010, 17:04

Na album czekałam od października, kiedy to dostałam link na yt do Crying Emotions - :blowkiss: , aż sie doczekalam :D Wczorajszy wieczór spedziłam nad odsłuchem tego jakże idealnego materiału połączonego z niesamowitym klimatem i oprawą która powoduje, że całośc hipnotyzuje słuchacza - taki czasowstrzymywacz :D Partie z pianinem sa jak miód na moje uszy, które pochłaniaja te 11 numerów jak gąbka :mrgreen: - a w skrócie idealny album ;) Graceful Spring, Crying Emotion, Human Roads, Enigmatical - śliczne.
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Apple & Stone - The Album

Postprzez dj3500 04 lut 2010, 18:42

Album bardzo polecam. Może brakuje na nim momentów wgniatających w fotel, ale za to całość płynie bardzo spójnie, a poszczególne utwory mają zawsze jakiś ciekawy pomysł lub instrument, który może się podobać. Brzmienie całości jest w zasadzie dość trance'owe :) szczególnie np. Move To Silence czy Izometric Love. Najlepszy chyba pierwszy utwór. Dzięki za cynk Kubo :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Apple & Stone - The Album

Postprzez Nolaan 23 lut 2010, 8:53

Przyłączam się do podziękowań. Świetna płyta, zwłaszcza Izometric Love i Rain Of Shadows, choć ogólnie całość kosi. Coś mi się wizi, że dłużej to wydawnictwo u mnie na plejliście zagości.
Pocałujta wójta w ...
Avatar użytkownika
Nolaan
 
Wiek: 38
Skąd: Z bardzo daleka.


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości