Schiller - Atemlos

12.03.2010

Powrót do Ambient / Downbeat

Schiller - Atemlos

Postprzez Juma 11 mar 2010, 19:23

Mistrzowski album od Schillera,
Jak zwykle poprzeczka wysoko, wspaniale relaksujace dzwieki.

Cd1

01. Willkommen 01:06
02. Tiefblau 04:43
03. Playing With Madness Mit Mia Bergstroem 04:56
04. Atemlos 03:48 \o/!!
05. Try Mit Nadia Ali 04:45
06. Unruhig Herz Mit Anna Maria Muehe 02:28
07. Leidenschaft Mit Jaki Liebezeit 04:41
08. Blind Mit Anggun 04:50
09. Soho 05:13
10. Let It Rise Mit Midge Ure 03:56
11. Polarstern 04:31
12. Don't Go Mit Kate Havnevik 05:20
13. Moments 02:04
14. Addicted Mit Lenka 04:26
15. Morgenland 04:20
16. Lost Mit Odette Di Maio 05:46

Cd2

01. La Mer 04:06
02. Sunrise Mit Lenka 06:13
03. Augenblick Mit Anna Maria Muehe 02:04
04. I Will Follow You Mit Henree 04:34
05. Opium Mit Jaki Liebezeit 06:08
06. The Fire Mit Kate Havnevik 05:54
07. Un Solo Minuto Mit Odette Di Maio 04:45
08. Salton Sea 04:53
09. Under My Skin Mit Kim Sanders 05:03
10. Hochland 04:08
11. Himmelblau 05:24
12. Always You Mit Anggun 04:38
13. Reprise 03:59

Pozycja Obowiazkowa!
Ostatnio edytowano 11 mar 2010, 22:46 przez Juma, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez wasyl 11 mar 2010, 21:37

Kilka dni temu, kiedy byłem w pracy i pałaszowałem właśnie półkę z płytami, wpadł do mnie kumpel, który jest nałogowym słuchaczem Schillera (wygląda nawet jak on :D) i o każdej nowince odnośnie tego Pana dowiaduję się natychmiastowo. Napomniał mi o Atemlos i zapytał, czy w ogóle mam pojęcie o tym, kiedy to się pojawi u mnie, pomyślałem hmm, nie mam pojęcia, tym bardziej, że zanim wpadłeś gdzieś mi się jedynie obiło o uszy, że coś tam knuje nowego... Na szczęście Juma przypomniał mi o tym fakcie i już mam płytkę na dysku :). Właśnie odsłuchuję 3 utwór z 1 CD, więc nie jestem w stanie powiedzieć niczego innego, prócz tego, że pierwszy numer mnie zmiażdżył i jeśli taka jest reszta płyty, no to jak zwykle Schiller nie zawodzi...

PS. Juma chyba nie bardzo miał czas, czy tam chęci rozpisywać się w temacie, więc go wspomogę i tutaj -> http://www.atemlos.tv/audio.html znajdują się sample, gdyby ktoś jednak chciał się pierw zapoznać z materiałem. Ja się nie zapoznawałem i od razu nabyłem płytę w całości, gdyż akurat Schillera darzę bardzo dużym zaufaniem :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Juma 11 mar 2010, 22:51

Jestes mistrzem dedukcji Wasylu, temat zalozylem na szybko, cos tam mialem sie rozpisac ale akurat sie zlozylo ze musialem wyjsc.
Mimo ze czekam na ten album jutz troszke czasu to zalozylem temat dopiero jak plytka wpadla pod moje ucho. Album poskladal mnie podobnie jak Leben i Weltreise.
Juz teraz moge powiedziec ze szykuje sien a wyjazd na tego pana do Drezna badz Lipska na koncert - ciary live przy wystepie tego goscia sa warte tych 40E.
Narazie Atemlos jest moim faworytem ale zapewne jak przeslucham plytke bardziej dokladnie to uznam ze co jeden to lepszy ;]
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Margo 11 mar 2010, 23:20

powiem tak, album mistrzostwo! można się zakochać :) w sam raz pasuję do klimatu toruńskiej panoramy nocą :) można się zrelaksować, i oddać się marzeniom:) polecam ! :)
Margo
szo tam się dzieje?
 
Wiek: 35
Skąd: Toruń

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Vidia 12 mar 2010, 9:19

że też wszyscy jesteście szybsi ode mnie :D Już od rana tańczę z radości:D Właśnie następuje u mnie pierwsze zetknięcie się z dźwiękami tego albumu. Nie mam teraz czasu/warunków na odsłuch, na jaki Ten Pan zasługuje, ale i tak jestem pewna, że album mnie zachwyci. Jestem przy trójce i już mi się podoba.
Juma napisał(a): zapewne jak przeslucham plytke bardziej dokladnie to uznam ze co jeden to lepszy ;]

u mnie to samo:) Jak znajdę trochę czasu na odpowiedni odsluch, napisze tutaj więcej.
Ostatnio niemal tylko Schillera słucham.
------
Kurczaki, "Try" z Nadią Ali ma bardzo ładne brzmienie.
Ostatnio edytowano 12 mar 2010, 20:44 przez Vidia, łącznie edytowano 4 razy
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez bAchoR 12 mar 2010, 10:37

odsłuchałem narazie same sample z yt i, jak narazie, nie widzi mi się ten album. Poprzednie albumy były o wiele lepsze. Co chwila jakiś ,,mit X, mit Y''. Tych wokali już chyba w jego muzyce za dużo. Jestem zwolennikiem starego Schillera.

http://www.youtube.com/watch?v=qLGTr6AI ... re=related

Schiller - Einsamkeit To był prawdziwy i niepowtarzalny Schiller.

Od I feel you, który bardzo mi się podoba, zaczyna się pop-elektronik Schillera.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Kubo 12 mar 2010, 13:47

Momentami wokal moze troszke przeszkadzac, ale muzycznie jest dla mnie genialnie ;) Własnie koncze pierwszy odsluch i jestem pod wrazeniem. Takie numery jak Morgenland, La Mer, Hochland, Tiefblau czy Sunrise to po prostu klasa sama w sobie :) Mozna wymieniac dalej, ale po co... trzeba koniecznie posluchac :mrgreen: Znak jakosci K - polecam
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez sector 12 mar 2010, 14:46

Faktycznie, zaopatrzylem sie w ten albumik i musze powiedziec, ze jest swietny, rewelacyjny i rownie dobry jak poprzedni Sehnsucht! Swietne wokale i nie banalne dzwieki tworza swietny klimat! Jak kiedys nie sluchalem takiej muzyki to teraz bardzo mi sie podoba. Nawet spiewany niemiecki mi nie przeszkadza! O dziwo ;)

bAchoR napisał(a):Od I feel you, który bardzo mi się podoba, zaczyna się pop-elektronik Schillera.

I zaczyna sie znowu. Wczesniej bylo, ze 'najlepszy dj gra w zamknieciu', 'hard house to muzyka dla wymagajacego sluchacza' a teraz numery z wokalem (jak jest ich duzo) to pop.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez yaper 12 mar 2010, 15:47

Albumik od wczoraj powinien siać spustoszenie... i dobrze! Już wiem czym będę się podniecał przez najbliższe dni! W codziennym zabieganiu zapomniałem śledzić premierę tego cudeńka, a było już dużo zapowiedzi na jesieni. Nie pozostaje nic innego jak kilkakrotny odsłuch.

YES LORD!!! :yay:
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez wasyl 12 mar 2010, 16:46

O zawartości się jeszcze nie wypowiadam, bo na dziś wieczór zarezerwowałem sobie odsłuch i wtedy się wypowiem ;). Natomiast wiem już, że płytka we wszystkich - 146 polskich empikach - powinna ukazać się 26.03.10r w zestawieniach CD, oraz CD+DVD, gdzie dla pierwszej cena powinna ukształtować się na poziomie 36,99, czyt. zagraniczna płyta, polska cena. Dla drugiej ciężko mi stwierdzić, ale sądzę, że jeśli też będzie w polskiej cenie, to zatrzyma się na 42,99zł. Jeśli rzeczywiście tak będzie to wyglądało, to łykam tą płytkę ;)

PS. Juma, jakbyś się wybierał na koncert Schillera, to daj znać, bo ja z Kubą (dj3500) już od jakiegoś dłuższego czasu planujemy się tam wybrać ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez sector 12 mar 2010, 17:53

Czy zagraniczna plyta, polska cena to jest ten cyrk co bez okladek czyt. z jedna jednostronna kartka w srodku czy full wypas plyta jak wszedzie na calym swiecie? ;)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez wasyl 12 mar 2010, 19:54

hehe, tak sector, to ten cyrk, gdzie zamiast książeczki masz wkładkę :D Często płyta różni się też jakością. Przykładowo płyta U2 w cenie 64,99 tłoczona jest w UK, natomiast płyta w cenie 36,99 jest tłoczona u nas i to niestety na lepszym sprzęcie słychać...
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Juma 12 mar 2010, 20:23

21.05.10 leipzig, haus auensee
22.05.10 chemnitz, stadthalle
23.05.10 dresden, messe

na jedno z tych wydarzen ( blisko granicy z Polska ) na pewno Wasylu ;] takze teraz decyzja, na ktore ;]
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez wasyl 12 mar 2010, 20:30

Właśnie Juma, tak teraz sobie przypomniałem, że przecież Intercity już jakiś czas temu uruchomiło linię do naszych zachodnich sąsiadów i nawet jak ost. czekałem na pociąg we Wrocławiu, obok podjechał IC, który miał stację docelową w Dresden :). Było by bardzo wygodnie i z tego co się orientuję, to kosztuje ten IC naprawdę jakieś grosze, pomimo iż jest to IC :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez sector 12 mar 2010, 22:53

wasyl napisał(a):hehe, tak sector, to ten cyrk, gdzie zamiast książeczki masz wkładkę :D Często płyta różni się też jakością. Przykładowo płyta U2 w cenie 64,99 tłoczona jest w UK, natomiast płyta w cenie 36,99 jest tłoczona u nas i to niestety na lepszym sprzęcie słychać...


Szczerze mowiac juz sie ucieszylem, jak napisales o cenie w PLN, jednak jesli ma byc taki cyrk to ja podziekuje i postoje. Jesli juz mam kupic cos co mi sie tak podoba to wole miec to w oryginalnej wersji i naprawde taka wersje, ktora otworze, poczytam teksty, poogladam obrazki i wrzuce dobrej jakosci plyte do odtwarzacza a nie Polski shit...
Wiem wlasnie, ze z U2 tak bylo bo moj tato kiedys chcial kupic ich plytke. Co do okladki to jeszcze zrozumiem, ale kupowac krazek CD i jeszcze gorszej jakosci? To jakis zart! :P

Co do koncertu to ja musze koniecznie zaliczyc Faithless Sound System oraz Schillera!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez wasyl 13 mar 2010, 7:39

Przesłuchałem na obecną chwilę CD1 i już wiem, że zdecydowanie nie pożałuje pieniędzy na oryginalną wersję płyty, a że mam -25%, to tym bardziej ;D Oby tylko taka wersja ukazała się u mnie w firmie... Sectorze, skoro Ty także pragniesz wybrać się na tematowego Pana, to może nam się uzbierać dobra ekipa forumowa i wybierzemy się tam razem :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Rapture 13 mar 2010, 10:40

1. Ten pociag to nie Intercity, tylko pospieszny, obslugiwany przez Przewozy Regionalny (w czesci polskiej) i DB Regio (w czesci niemieckiej) :)
2. Z tego co wiem, grupowo sie oplaca, bo kupujac wspolny bilet placi sie jakies grosze i jeszcze chyba w dodatku wazny jest na kilka dni i od razu w obie strony. Ciezko cos znaleźć co do szczegolow, najlepiej by chyba bylo spytac sie w dziale obslugi klienta na wroclawskim dworcu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez wasyl 13 mar 2010, 17:26

Dzięki Rapture za sprostowanie ;). Jeśli zaś chodzi o płytę, to ogłaszam wszem i wobec, że płyta ta od wybitności nie stroni... Jest znakomita i na pewno kupię ją w wydaniu CD + DVD, gdyż Schiller słynie ze znakomicie zrealizowanych dvd. Pierwsze, co rzuca się w uszy to mastering, który stoi - jak zwykle zresztą - na bardzo, ale to bardzo wysokim poziomie. Wszystko brzmi fantastycznie, każdy szmer, "przeszkadzajka" (by dj3500 :)) wybrzmiewa z niesamowitą dokładnością, a pragnę zaznaczyć, że albumik, póki co, mam jeszcze w jakości ze skaczącym bitrate. Materiał jest bardzo zróżnicowany, jednakże odczuwam smutny wydźwięk całości płyty, co jak zapewne zdajecie sobie sprawę, mnie bardzo się podoba... Ciężko wskazać jakieś utwory, które mogą być tutaj faworyzowane, jednak są takie, do których wracam częściej i są to odpowiednio Tiefblau, Soho, Morgenland, Lost, La Mer oraz Under My Skin ze znakomitą Kim Sanders. Jeśli można Schillerowi zarzucić zbyt dużą zawartość wokalu na płycie, to na pewno nie można zarzucić mu jakości wokalu, który pojawia się wraz z towarzystwem, który na ową płytę zaprosił. Bowiem nie od dziś wiadomo, że akurat żadna Pani, bo takiej płci zazwyczaj mamy przyjemność słuchać, nie znalazła się na płycie przypadkowo. Nie są to kobiety pozbawione umiejętności śpiewania, co niestety często dotyka produkcje czysto trensowe... Oczywiście najlepsze damskie towarzystwo, jakie Schiller kiedykolwiek mógł umieścić na krążku znalazło się już wcześniej, bo imo na płycie Tag und Nacht (tutaj polecam w szczególności DVD), jednak i tej płycie nie jestem w stanie nic zarzucić pod względem wokalnym. Reasumując płyta jest iście fantastyczna, bardzo ciekawa, różnorodna, bogata w dźwięki, kapitalnie zrealizowana i grzechem jest słuchać takiej muzyki w formacie mp3, który niestety zmuszony jestem jeszcze popełniać... Zdecydowana rekomendacja od mojej osoby :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez sector 13 mar 2010, 17:31

Na jutro ogladne DVD Wasyl, takze zdam Ci relacje co znajduje sie w srodku ;)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez wasyl 13 mar 2010, 17:56

oka man, thx ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Następna strona

Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron