Schiller - Atemlos

12.03.2010

Powrót do Ambient / Downbeat

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Święty 14 mar 2010, 15:19

Hello!

Ja się też zastanawiam nad wypadem na koncert, a najlepszym wyjściem jest ostatni jego występ kończący trasę w Berlinie (Zitadelle Spandau) 30 maja. Bilety są na niemieckim eventim. Na razie czekam na dostarczenie albumu Super Deluxe Edition i będę katował w 5.1 ile się da :D

btw -> 17go marca o 10:00 Schiller będzie gościem w niemieckim radiu Sunshine Live

Odświeżona po trzech latach stronka Schillera -> http://musik.schillerserver.de/index.php
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
Avatar użytkownika
Święty
 
Wiek: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Humulus 17 mar 2010, 6:39

Po części zgodzę się z bAchoRem - zdecydowanie za dużo numerów wokalnych w tym albumie a ich jakość pozostawia sporo do życzenia. Właściwie jedyny dobry kawałek tego typu to "Playing With Madness" z bardzo fajną partią perkusyjną pod koniec. Instrumentale to już jednak inna bajka - bardzo miłe dla ucha i klimatyczne, zwłaszcza "Tiefblau", "Soho", "Hochland", czy "Morgenland". Pomimo kiepskich utworów wokalnych, muszę przyznać, że album ten podoba mi się bardziej niż "Sehnsucht" :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez paauli_83 17 mar 2010, 11:56

Album jest 'dobry' jednakże mistrzowskim bym go nie nazwała, tym bardziej że oscyluje on w klimatach z poprzednich krażków Shillera...czyli niczym szczególnym on nas nie zaskakuje (bynajmniej mnie) kawałki sa spokojne, utrzymane w ciepłym klimacie ala 'rozczulaczy i rozpływajek' które sa dobre na wieczór, jak czekoladowe cukierki o smaku malin :D Każdy znajdzie na nim coś dla siebie, oczywiście numer vocalowy Playing With Madness najbardziej zapada w pamięc po przesłuchaniu albumu jak i 'hochland" czy "morgenland". Zatem szału nie ma, ale brzmi miło, co by nie napisac słodko. Co do Shillera jego album Weltreise, najbardziej do tej pory mi podpasował :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez cinek 24 mar 2010, 10:05

A mi ten album wszedł i ... wyszedł bez śladu. Na pewno słychać, że to ciągle Schiller. Tyle, że to w sumie w tym wypadku chyba źle bo dosłownie nic na obydwu krążkach nie wyszło poza ramy dotychczasowego dorobku Niemca. Już do bólu nudzą mnie te aranżacje. Nawet jest to już swego rodzaju wyczucie pewnych oczywistych "schillerowych" momentów, w których powinien mnie zaskoczyć, a on daje to co zwykle. Poza tym jeżeli mowa już o samej treści to jeszcze na poprzednim albumie zdołałem znaleźć genialne utwory. Przy tym te "drugiej kategorii" też już się pojawiały. Dla mnie niestety tym razem całość wydaje się wyjątkowo wtórna.
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez Święty 18 kwi 2010, 22:50

Fajna sprawa!

Wszyscy ,którzy kupili album ATEMLOS w wersji Super Deluxe Edition (2CD+DVD) lub Ultra Edition (2CD + DVD) mogą za darmo ściągnąć dwa bonusowe kawałki:
-> Addicted (Instrumental Version)
-> Studiosession Berlin Zwei (mit Jaki Liebezeit)

Wchodzimy na http://atemlos.tv/lp/ i podajemy cyfry kodu kreskowego i maila, dostaniemy link z dwoma utworami :)
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
Avatar użytkownika
Święty
 
Wiek: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Re: Schiller - Atemlos

Postprzez artur 19 kwi 2010, 14:07

Schillera chętnie sprawdziłem i trafia we mnie pomimo tego iż rzeczywiście materiał podobny i nie wyróżniający się czymś wybitnie od poprzednich krążków tego ziąsa. W każdym razie ja tak naprawdę chyba na to liczyłem. Schiller ma swój styl i się go trzyma. Gdyby zaczął coś kombinować, to znając życie ludzie by zaczęli narzekać, że chcą starego schillera, a jak jest stary schiller to chcą nowego :D

Z resztą tak jest prawie zawsze z każdym nowym albumem znanych artystów.

Dla mnie album na plus! Chętnie dołączę go do swojej kolekcji.
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron