Kattoo - l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l-

idm, electronic, experimental | www.kattoo.de | 14-05-2010

Powrót do Ambient / Downbeat

Kattoo - l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l-

Postprzez TBk2000 18 maja 2010, 0:54

Obrazek

O Kattoo nigdy wczesniej nie slyszalem ani tez nie mialem okazji sluchac jego muzyki, a jak szybko sprawdzilem, swoja przygode z jej tworzeniem zaczal juz bardzo dawno, a owoce jego pracy mozna bylo uslyszec juz w roku 2004. Album wiec trafil w moje rece calkowicie przypadkowo choc do siegniecia po niego sklonil mnie jego, co by duzo nie mowic, dosc oryginalny tytul :D. Nie mam pojecia co on oznacza, ale jestem pewien, ze artysta nieprzypadkowo nadal plycie i poszczegolnym utworom takie a nie inne tytuly.
Po kilku przesluchaniach uznalem, ze warto byloby o nim napisac na forum, poniewaz plyta jest szczerze mowiac, cholernie dobra. Muzyka zawarta w l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l- ociera sie o najrozniejsze gatunki muzyczne, nie trzymajac sie jakiegos jednego okreslonego schematu i stylu. Nie znam jeszcze poprzednich plyt Kattoo, ale po przesluchaniu powyzszego albumu odnosze wrazenie, ze facet lubi bardzo eksperymentowac z muzyka. Poruszanie sie pomiedzy takimi gatunkami jak ambient, classical i electronic, nie stanowi dla niego najmniejszego problemu, a wplatanie w taka muzyke takich elementow jak skreczowanie vinylem sprawia, ze oryginalnosc jest jednym z najwiekszych atutow muzyki tego artysty.

Ostatnio nudzi mnie okropnie sluchanie muzyki budowanej na standardowym 4/4, jakikolwiek nie bylby to gatunek, to jakos do mnie nic nie trafia. Powyzszy album spadl mi jak z nieba, bo potrzebowalem czegos swiezego a zarazem oryginalnego. Jesli komus tez brakuje swiezosci w muzyce to z calego serca polecam l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l- :-).

Jednym zrodlem gdzie mozna nabyc plytke, jest oficjalna strona, za pomoca ktorej Kattoo dystrybuuje swoja muzyke, bez labelowych posrednikow, co trzeba przyznac, jest odwaznym krokiem ;-).

Info:
Title: l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l-
Artist: Kattoo
Genre: IDM, Electronic, Ambient, Classical, Experimental
Total Time: 50:42 min.
Release Date: 14-05-2010

Tracklist:
01. Kattoo - ll-- l- l--l-ll- l-ll
02. Kattoo - l-l l-ll l- l--ll- l--l-ll l--l-l
03. Kattoo - l-l ll-ll- l--ll-ll- ll-- l--ll-ll l-ll l--ll-ll- l--ll-ll-
04. Kattoo - ll- ll-ll ll--l- l--ll-ll ll- ll-ll
05. Kattoo - l--ll-ll- ll- l--ll-ll l- ll-- ll- ll-ll ll--l-ll
06. Kattoo - ll--l- l--l-l ll-- ll-ll- ll-- l--ll l-ll l-l
07. Kattoo - l-ll ll--ll l-ll l--l-l ll-ll- l--l-l ll-l
08. Kattoo - l--l-ll- ll-ll- l- l--l-l l--l-ll ll-- l--ll-ll l- ll- l--l-
09. Kattoo - l--l-ll l--ll-ll ll- ll-ll ll l-ll l- ll--
10. Kattoo - l--ll-ll- l-ll ll--ll l-ll l--l-l ll-- ll--l-ll
11. Kattoo - ll--ll ll-ll- l--l-ll l--ll ll-ll- l--l-l

Sample:
:arrow: http://www.kattoo.de

Obrazek
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Kattoo - l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l-

Postprzez paauli_83 18 maja 2010, 19:50

Jedno co trzeba przyznać, to bardzo ciekawe nadanie tytułu albumu oraz tracklisty :D

ed.

To o czym wspomniałes 'świeżosc' w muzyce jak najbardziej na tak! wstawki otwieranych drzwi, czy brzdęk kluczy stwarzają fajne obrazki, a zarazem wprowadzenie do każdego z kawałków, które trzeba przyznać są niesamowicie oryginalnie nazwane. Nie zamykanie się w jednym stylu, ale emocjonalny pomieszaniec - wstrzaśnięty wymieszany idealny balsam dla mych uszek. Bardzo dobry materiał, co więcej cholernie dobry materiał moi faworyci to:
l-ll ll--ll l-ll l--l-l ll-ll- l--l-l ll-l
l--l-ll- ll-ll- l- l--l-l l--l-ll ll-- l--ll-ll l- ll- l--l-
l--l-ll l--ll-ll ll- ll-ll ll l-ll l- ll--
l--ll-ll- l-ll ll--ll l-ll l--l-l ll-- ll--l-ll
ll--ll ll-ll- l--l-ll l--ll ll-ll- l--l-l :D
czyli od nr 7 do 11 :)
Polecam!
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Kattoo - l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l-

Postprzez Freezer 19 maja 2010, 17:31

A moze te tytuly oznaczają coś w alfabecie morse? Trzeba by to sprawdzic :)
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 36
Skąd: Wrocław

Re: Kattoo - l--ll-ll l-ll ll-ll- l-ll- l--l-ll l--l-ll ll-- ll-- l- l--l-

Postprzez dumm 21 maja 2010, 1:17

TBk2000 napisał(a):Nie znam jeszcze poprzednich plyt Kattoo, ale po przesluchaniu powyzszego albumu odnosze wrazenie, ze facet lubi bardzo eksperymentowac z muzyka

Lubi lubi, i to bardzo. Poprzednie jego albumy to również eksperymentowanie z brzmieniami muzyki klasycznej, ambientu i IDM'u i jako, że one mi się spodobały, muszę przrzesłuchać i ten nowy album.

Dobry do posłuchania, ale nie wciągnął mnie tak samo jak poprzednie jego albumy.
dumm
 
Skąd: 3miasto


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron