Zero Cult - Clouds Garden

ambient, downtempo | cosmicleaf / clcd023dg | 19-05-2010

Powrót do Ambient / Downbeat

Zero Cult - Clouds Garden

Postprzez TBk2000 20 maja 2010, 11:05

Obrazek


Jakies pol roku temu dj3500 polecil na forum album Dreams in Stereo, od ktorego w zasadzie rozpoczelo sie moje zainteresowanie tworczoscia tego artysty. Od jakiegos czasu wypatrywalem tez najnowszego krazka Izraelczyka, ktory to w calej tworczosci jest jego czwartym autorskim albumem.
Jeszcze co prawda nie zdazylem przesluchac calosci materialu od deski do deski, wsluchujac sie w niesamowita glebie, ktorej Clouds Garden nie brakuje, ale jestem pewien, ze nikt kto mial stycznosc z poprzednimi plytami Zero Cult, nie bedzie rozczarowany, a sama plyta bedzie jedna z tych najczesciej odtwarzanych w waszych cd-playerach ;-).
Clouds Garden jak to bylo w przypadku Dreams in Stereo jest plyta w pelni relaksacyjna. Mozna spodziewac sie podobnie jak na poprzednim krazku, lekkich, cieplych i leniwych melodii, okraszonych downtempo'wym klimatem. Ewenement stanowi mistycznie i tajemniczo brzmiacy, rodem z jakiegos mrocznego thrilleru, utwor Utopia Train, ktory zreszta pochodzi z plyty Ikebana, tylko w inner wersji. Melodia zaczynajaca sie od 2:13 lekko przypomina mi theme terminatora :D ;-).

Wiecej nie napisze, bo sam jeszcze musze plytke przesluchac, ale zachecam kazdego do wspolnego sluchania ;-).


Info:
Artist: Zero Cult
Title: Clouds Garden
Genre: Ambient, Downtempo
Label: Cosmicleaf
Cat. nr.: CLCD023DG
Release Data: 19-05-2010
Total Time: 70:58 min.

Tracklist:
01. Zero Cult - Clouds Garden
02. Zero Cult - P-ray (2010 Edit)
03. Zero Cult - If
04. Zero Cult - Tripsphere
05. Zero Cult - Night Out (2010 Edit)
06. Zero Cult - Redreaming
07. Zero Cult - Utopia Train
08. Zero Cult - Desolation
09. Zero Cult - Falling Drops
10. Zero Cult - London 13 (2010 Edit)

Sample:
:arrow: Zero Cult - Clouds Garden
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Zero Cult - Clouds Garden

Postprzez dj3500 25 maja 2010, 13:48

Po jednym odsłuchu płyta nie spełniła moich oczekiwań. Na jej obronę można powiedzieć, że w ogóle za Zero Cult nie przepadam (chociaż Dreams In Stereo było bardzo dobre), ale zupełnie brakowało na niej czegokolwiek co zapadłoby mi w pamięć czy zwróciłoby moją uwagę. Z ostatnich releasów z Cosmicleaf polecam raczej album od Zen Garden. Ciekaw jestem jednak opinii innych amatorów gatunku :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron