Phutureprimitive - Luminous EP

dub, electronic, downtempo | self released | 25-05-2010

Powrót do Ambient / Downbeat

Phutureprimitive - Luminous EP

Postprzez TBk2000 30 maja 2010, 23:26

Obrazek

Chyba nie bedzie wiekszego sensu w opisywaniu tworczosci Phutureprimitive, ale chcialem polecic bardzo fajna EP'ke, ktora ukazala sie kilka dni temu. Dystrybucja odbywa sie z ich oficjalnej strony a tracki mozna pobrac za naprawde symboliczne pieniadze, co osobiscie uwazam za bardzo dobra inwestycje, bo muzyka ktora oni robia jest wysokich lotow. Muzyka w tym gatunku raczej u nas na forum ma slabe wziecie, ale przesluchujac EP'ke pomyslalem, ze moze ona zainteresowac osoby, ktore lubia wokalne utwory. Poza imo rewelacyjna muzyczna oprawa EP'ki, na aulauz zasluguje rowniez wlasnie wokal, ktory nalezy do Alyssa Palmer, nalezacej do grupy Phutureprimitive. Dziewczyna ma taki charakterystyczny glos co na pewno wyroznia ja z tlumu innych wokalistek, przynajmniej na tyle, aby wzbudzic tym moje zainteresowanie ;-p. Na stronie zreszta mozna odsluchac pelne utwory bez koniecznosci ich kupowania, wiec kazdy moze przesluchac i przekonac sie o slusznosci moich slow ;-p. To wszystko jesli chodzi o dwa pierwsze utwory, bo ostatni z nich pochodzi z albumu Sub Conscious z roku 2004, w ktorym spiewa meski czlonek Phutureprimitive, co jak sie domyslam nie kazdemu moze przypasc do gustu.

Polecam ;-).


Info:
Artist: Phutureprimitive
Title: Luminous EP
Genre: Dub, Electronic, Downtempo
Rel. Data: 25-05-2010
Total Time: 17:09 min.

Tracklist:
01. Phutureprimitive - Luminous (Original Mix)
02. Phutureprimitive - Burn (Phutureprimitive Remix)
03. Phutureprimitive - Darkness (Faded Mix)

Sample:
:arrow: Phutureprimitive - Luminous EP
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Phutureprimitive - Luminous EP

Postprzez JoseDiablo 10 cze 2010, 17:55

Przyznam, że nie potrafię zrozumieć, co autor miał na myśli upychając w "Darkness" dodatkowy męski wokal. Oszpecić tak własny numer to niepojęte. Pierwowzór z Sub Conscious to skądinąd naprawdę bardzo dobry numer. Zresztą cały album słuchałem niejeden raz. Nieszablonowa muzyka. Sama okłada zwraca na siebie uwagę.

Luminous (Original Mix) całkiem dobre, ale ma w sobie coś drażniącego. Bassline? Sam nie wiem. Brzmi trochę niespójnie.
Burn (Phutureprimitive Rmx) - również przyzwoicie ale bez fajerwerków, która trance'owa diva ma podobną barwę głosu bo chwilowo mam amnezję? ;)

Porównując do jakości na debiutanckim albumie jest to mimo wszystko krok wstecz.
Zobaczymy, czy pogłoski o nowym LP znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.

Zainteresowanie tematem zerowe, co mogę polecić wobec tego od siebie. Wokal Pani Palmer jak również sam kawałek: "Innerverse", który ukazał się na jednej z kompilacji w Liquid Records. Wokal stanowi tutaj znakomite tło dla goa ambientowych dźwięków. Godny polecenia jest również remiks do Bluetech - Oleander. Tym razem bez udziału wokalu. No i oczywiście "Sub Conscious" niemal od deski do deski. Etniczny, organiczny a przy tym zróżnicowany. I Ishq i Entheogenic i Ott i poniekąd Shpongle w jednym - takie nasuwają mi się skojarzenia.

I mały spam w postaci samej zainteresowanej: :)
Obrazek
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron