Solar Fields - Altered-Second Movements (2010)

Powrót do Ambient / Downbeat

Solar Fields - Altered-Second Movements (2010)

Postprzez paauli_83 10 sie 2010, 7:15

Obrazek
Info:
Artist: Solar Fields
Title: Altered-Second Movements
Label: Ultimae Records
Genre: Ambient
Rel. Date: Jul.28.2010
Time: 79:12 min

Tracklist:
01. Solar Fields – Insolate
02. Solar Fields – eMotion Of Circles
03. Solar Fields – Rediscover
04. Solar Fields – Closing The Sky
05. Solar Fields – Our Blue Stones
06. Solar Fields – Universal Dust
07. Solar Fields – Bngl.w
08. Solar Fields – Feel
09. Solar Fields – Changing Patterns
10. Solar Fields – Staring Into The Nothingness
11. Solar Fields – A Breeze Through

Polecam ;)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Solar Fields - Altered-Second Movements (2010)

Postprzez bAchoR 10 sie 2010, 13:56

Szkoda, że ludziom oprócz pomysłów na muzykę, brakuje także pomysłow na alliasy. Alliasów z ,,Solar'' znam z dobre 15, a tych których nie znam na pamięć jest jeszcze z 10 razy tyle.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Solar Fields - Altered-Second Movements (2010)

Postprzez Sagi 10 sie 2010, 13:58

ty to masz problemy ;) akurat ten projekt idzie baaardzo prosto zapamietac tak samo jak solar stone :P
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Solar Fields - Altered-Second Movements (2010)

Postprzez dj3500 10 sie 2010, 15:40

bAchoR napisał(a):Szkoda, że ludziom oprócz pomysłów na muzykę, brakuje także pomysłow na alliasy. Alliasów z ,,Solar'' znam z dobre 15, a tych których nie znam na pamięć jest jeszcze z 10 razy tyle.

Ta, tylko że 95% z nich to upliftowcy z ostatnich 3 lat. A sam Birgersson ma ten alias od ok. dziesięciu, więc raczej był wśród prekursorów słoneczności ;)

To może będę pierwszym w tym temacie który napisze choćby słowo o samej muzyce :mrgreen: Otóż do mnie idea tego albumu nie trafia. Są to te same utwory co na Movements, a w każdym razie te same dźwięki i melodie, ale w czysto ambientowej otoczce, bez bitów i z nieco zmienioną kompozycją. No a Movements bardzo ceniłem nie tylko za klimat, ale też w sporym stopniu za dynamikę, która tworzyła flow całości. Po jej amputacji zostały pozawieszane w próźni dźwięki, których rozmieszczenie wydaje się dość dowolne, a całość mnie nie przekonuje. Słyszawszy już to wszystko na Movements, chętnie wróciłem tam raz jeszcze :)

Ale podobno jeszcze w tym roku kolejny album od Solar Fields, wpasowujący się w stylistykę Leaving Home czy Movements, a nie Extended i Altered. Czekam z niecierpliwością.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Solar Fields - Altered-Second Movements (2010)

Postprzez phantom 14 sie 2010, 22:10

dj3500 napisał(a):Ta, tylko że 95% z nich to upliftowcy z ostatnich 3 lat.

Tak, sorry, ale oni to już wyjątkowo nie mają szczęścia do ciekawych pseudonimów... Choć może pospieszyłem się z osądem, bo Vojt van Twistigen chyba upliftów nigdy nie robił :twisted:.

Solar Fields to może nie tak dobra nazwa projektu, jak We Have Band czy TV On The Radio, no ale zawsze lepsze to niż Trance Ocean : O.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Solar Fields - Altered-Second Movements (2010)

Postprzez michal 27 sie 2010, 7:28

Gluty z kalkuty, Zabili mi żółwia, Pogromcy wdów i sierot, Osobista Bielizna Goeringa - myślę że jeśli chodzi o pomysłowość nadawania sobie pseudonimów współcześni producenci trance'u powinni zasięgnąć rady u polskich kapel punkowych.

Płyta fajna, jak chyba wszystko z Ultimae.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron