Asura - 360

Psychill, Downtempo | 2010 | Ultimae Records

Powrót do Ambient / Downbeat

Asura - 360

Postprzez JoseDiablo 18 gru 2010, 9:09

Obrazek

Label: Ultimae Records
Numer katalogowy: INRE043
Format: CD, Mp3
Data wydania: 10.10.2010
Gatunek: Psychill, Downtempo

Sample:http://www.nobient.pl/index.php?products=product&prod_id=1987

Tracklista
01. El Hai (featuring Ayten)
02. Regenesis
03. Altered State (Album Edit)
04. Atlantis Child
05. Erase
06. Halley Road
07. Longing For Silence
08. Getsemani
09. Le Dernier Voyage
10. Virgin Delight

Farewall w pojedynkę kontynuuje rozpoczętą wiele lat temu przygodę - przejął tym samym na swoje barki wielką odpowiedzialność.

"360" nie jest albumem przełomowym i wybitnym jednak Farewell sprostał moim wymaganiom i stworzył bardzo dobry album, który jest syntezą brzmień z poprzednich trzech longplayów wzbogaconych nagraniami takimi jak choćby "Altered State" a więc krystalizującym się od jakiegoś czasu stylem Charlesa, który można było już zaobserwować na kilku kompilacjach, czy to rodem z Alter Records czy innych psychillowych wytwórni. Mam tu na myśli stopniowe budowanie klimatu z wyraźnym bassline'em w można by rzec midtempowej rytmice. Oczywiście w dalszym ciągu prym wiedzie rdzenna "asurowa" etniczność i ta blisko- i ta dalekowschodnia. Z drugiej strony na znaczeniu stracił szeroko rozumiany goa ambient - zresztą stało się tak w zasadzie już po "Code Eternity"

Zachęcam więc tych, którzy jeszcze nie skorzystali z dobrodziejstwa Farewella i Ultimae Records na zanurzenie się w dźwięki obecne na "360" Fascynujących brzmień pochodzących z różnych zakątków kuli ziemskiej jest tutaj pod dostatkiem. Im częściej sięgam po płytę, tym bardziej o tym jestem przekonany.
Utwory są urozmaicone. Nie bazują na tych samym schematach. Instrumentalnie, symfonicznie, wokalnie album jest najwyższych lotów i jedyny mankament jest taki, że Charles nie zaskoczył mnie niczym nowym, tak jak stało się to w przypadku "Interloopera" od Carbon Based Lifeforms. Dlatego w wyścigu po album roku prowadzą Skandynawowie, którzy nie tak dawno uraczyli nas świetnym występem w Krakowie :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Asura - 360

Postprzez dj3500 28 gru 2010, 22:57

Dziwi mnie tak mała liczba wpisów w temacie o albumie Asury, nie jest to bowiem jakaś przeciętna pozycja. Mamy do czynienia z niezwykle przestrzenną muzyką. Słychać to zwłaszcza w początkowych utworach, zwłaszcza w moim faworycie - Regenesis. Potem przeważają typowe dla Farewella dźwięki pełne intensywności i napięcia. Dobre wrażenie robią też ociekające podniosłością Getsemani czy bardziej minimalistyczne, znane już ze świetnej kompilacji Imaginary Friends - Longing For Silence. Album rzeczywiście nie jest raczej niczym przełomowym, ale trzyma bardzo wysoki poziom i z przyjemnością zaopatrzyłem się w nobiencie w oryginał (mają jeszcze parę sztuk). Polecam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Asura - 360

Postprzez Transi 29 gru 2010, 8:07

Dla mnie to absolutny numer 1 jeśli chodzi o albumy wydane w tym roku, a "Getsemani" uważam za coś zjawiskowego (nie spotkałem się jeszcze z produkcją, w której byłoby tyle emocji). Świetna propozycja nie tylko dla fanów twórczości Farewella.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron