Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Ambient [Electronic, Rock] 2010.

Powrót do Ambient / Downbeat

Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Postprzez paauli_83 10 sty 2011, 11:04

Obrazek

Label: Hammock Music
Catalog#: HMK006CD
Released: 18 May 2010

Tracklist:
1. The Backward Step [04:58]
2. Tristia [05:47]
3. Little Fly/Mouchette [05:53]
4. Breathturn [06:00]
5. In The Nothing Of A Night [08:48]
6. Andalusia [07:42]
7. The Whole Catastrophe [03:52]
8. The World We Knew As Children [05:39]
9. Dust Is The Devil's Snow [06:43]
10. How Can I Make You Remember Me? [04:56]
11. You Lost The Starlight In Your Eyes [09:15]
12. Something Other Than Remaining [03:11]

„Chasing After Shadows…” w żadnym razie nie jest płytą odkrywczą, rewolucyjną czy przecierającą nowe ścieżki – zresztą, dziwne, żeby w takiej stylistyce natrafić na taki album. To staranny ambient z domieszką post-rocka, dość ładnie wyważony między elektroniką, a partiami tradycyjnych instrumentów. Największą zaletą tej płyty jest, że… No że nie usypia, co zdarzało mi się podczas słuchania różnych okołoambientowych wypocin (oczywiście, nie wszystkich – bo i w tym gatunku trafiają się płyty naprawdę niezłe, choć nie jestem fanem tej półki). Nawet powiem więcej – „Chasing After Shadows” wciąga. Ta muzyka ma bardzo specyficzny, ulotny i niezwykle delikatny klimat, zwiewnie unoszący się nad całością. Zdarzają się fragmenty nieco bardziej senne i monotonne, ale jest też kilka naprawdę dobrych kompozycji, zwłaszcza „Tristia” z bardzo charakterystyczną, ulotną melodią, czy nieco żwawsza pod koniec „Andalusia” (mój osobisty faworyt zresztą – coś pięknego). Są też dwa utwory z odpowiednio przesterowanymi liniami wokalnymi, również wyróżniające się na tle całości. Jak jednak nietrudno się domyślić, do czynienia mamy z krążkiem, który od początku do końca jest spięty mocną klamrą, a to zaś sprawia, że słucha się „Chasing After Shadows” naprawdę dobrze.

źródło ArtRock.pl

Wydaje mi się, że sporo osób zna już ten album, lecz jesli są tacy którzy o genialności Hammock słysza po raz pierwszy po niżej link do sampli z tego też albumu i link yt do genialnego Breathturn.
sample: http://www.amazon.com/Chasing-After-Sha ... B003F1WGLW

Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Postprzez Humulus 10 sty 2011, 11:16

Świetny krążek - Hammock nigdy nie rozczarowują. W pamięci najbardziej utkwiły mi utwory: "Little Fly/Mouchette", "Breathturn" i "How Can I Make You remember Me?"
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Postprzez TBk2000 10 sty 2011, 19:57

Jedna z moich ulubionych plyt minionego roku, ktora jestem oczarowany, zreszta jak cala dyskografia tej grupy. Ubielgy rok uplynal mi wlasnie w rytmie takiej muzyki, i m. in. plyt Hammock w tym Chasing After Shadows.... Bardzo sie ciesze, ze temat o nich pojawil sie rowniez na forum, oby sluchaczy rowniez przybylo :D. Generalnie plytka ma u mnie 10/10 bo od dluzszego czasu nie moge sie od niej uwolnic, nie nudzi sie i nie ma tzw. slabych momentow. Warto tez przy okazji tego albumu zainteresowac sie EPk'a Longest Year EP, ktora pojawila sie przed koncem roku, dorzucajac do dorobku Hammock piec wylacznie instrumentalnych utworow. Poza tym jesli komus bedzie malo, to pojawily sie w cyfrowej dystrybucji cztery utwory, ktore ostatecznie nie pojawily sie na albumie, ale rowniez nawiazuja co niego samego.

01. Hammock - Still Secrets Remaining
02. Hammock - No Agenda (instrumental)
03. Hammock - Tunings
04. Hammock - Verse for Forgiveness (Instrumental)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Postprzez p3ps1 22 sty 2011, 17:13

dopiero jakoś na nowy rok zapoznałem się z tym albumem jest wręcz świetny.. kapitalnie dobrane dźwięki.. jak tbk wspomniał album nie ma wręcz słabych momentów. Mniej najbardziej zaszokował wałek Andalusia. Dawno nie słyszałem tak głębokiego numeru. W ramach ciekawostki numer dobrany jest idealnie do scenki z serialu Californication 4x01 kto z was ogląda to będzie się orientował 24 minuta jak dostaje nokauta od pierwszo-wydupczonej (w tym sezonie) młodej damy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
p3ps1
 
Wiek: 40
Skąd: Wrocław

Re: Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Postprzez Humulus 22 sty 2011, 18:55

Jakoś sobie nie wyobrażam utworu Hammock jako tło do nokautu od pierwszo-wydupczonej młodej damy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Postprzez Vibez 22 sty 2011, 19:00

To obejrzyj Californication ;)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Hammock - Chasing After Shadows... Living With The Ghosts

Postprzez Kubo 26 sty 2011, 10:18

Klasa sama w sobie :) Bardzo czesto powracam do tych dzwiekow 10/10
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron