Tripswitch - Stereogram EP (Left / Right Hemisphere)

chill, ambient, downtempo, house | section records | 27-03-2011

Powrót do Ambient / Downbeat

Tripswitch - Stereogram EP (Left / Right Hemisphere)

Postprzez TBk2000 27 mar 2011, 22:42

Obrazek

Tripswitch w kilka miesiecy po wydaniu albumu Geometry daje o sobie znow znac z nowa EP'ka, na ktora sklada sie wiele remix'ow jednego utworu. Z uwagi na gatunki na jakie da sie pogrupowac ta EP'ke, calosc jest podzielona na dwie czesci Left Hemisphere oraz Right Hemisphere. Nie bede ukrywal, ze czuje spora niechec do 'Lewej Polkuli', bo po pierwsze nie lubie House, a po drugie, nie lubie House. Zatem Left Hemisphere pozostawiam tym, ktorzy przepadaja za takim brzmieniem.

Right Hemisphere, ktora preferuje, zawiera poza ciekawym oryginalem, remix'y takich postaci swiata muzyki jak m.in. Solar Fields (hell yea!) i kilku innych niestety mniej mi znanych producentow. Mnie niezmiernie cieszy obecnosc Solar Fields gdyz jego muzyczne dziela mozemy uslyszec jednynie od czasu do czasu przy okazji wydania nowego albumu, a w takie pojedyncze projekty angazuje sie niezwykle rzadko. No i nie bede ukrywal, ze jego wersja spodobala mi sie najbardziej ;]. Abakus Remix wykonal rowniez kawal niezlej roboty deformujac nieco beat i nadajac numerowi tym samym inna forme i brzmienie. Adham Shaikh nic mi zupelnie nie mowi, ale nie wykonal on moim zdaniem tutaj nic nadzwyczajnego, wiec jego osobe po prostu pomine. I na koniec zupelnie rozniaca sie od innych druga wariacja Tripswitch'a w takim minimalistycznym brzmieniu.

Druga odslona remix'ow jak juz wspomnialem nie jest dla mnie interesujaca, wiec ich omawial nie bede. Jednak progresywna wersja Nick Brennan Remix jest niczego sobie i przy ew. wyborze wskazalbym wlasnie na nia jako godna zapamietania :-).


A ponizej, zeby wygladalo, ze sie strasznie napracowalem nad tematem, upcham go nikomu niepotrzebnymi bzdurami na temat zawartosci :D.


Info:
Artist: Tripswitch
Title: Stereogram EP
Genre: Chill, Ambient, Downtempo, House, Progressive
Label: Section Records
Cat. nr.: SCTN0003A / SCTN0003B
Time: Right: 32:54 min. | Left: 38:31 min.

Tracklist:
(Right Hemisphere)
01. Tripswitch - Stereogram (Solar Fields Remix)
02. Tripswitch - Stereogram (Abakus Remix)
03. Tripswitch - Stereogram (Adham Shaikh Remix)
04. Tripswitch - Stereogram (Tripswitch 808 Remix)
05. Tripswitch - Stereogram (Original Edit)

(Left Hemisphere)
01. Tripswitch - Stereogram (Luke Chable Remix)
02. Tripswitch - Stereogram (Nick Brennan Remix)
03. Tripswitch - Stereogram (Aurtas Remix)
04. Tripswitch - Stereogram (Codemonkey Remix)
05. Tripswitch - Stereogram (Original Edit)

Sample:

=> Stereogram (Right Hemisphere)
=> Stereogram (Left Hemisphere)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Tripswitch - Stereogram EP (Left / Right Hemisphere)

Postprzez PaulCane 27 mar 2011, 23:25

mnie ciekawią remixy Codemonkey i Luke Chable :D po świetnym wydawnictwie "Strange Parallels" będe musiał obadać także i to i zapewne niedługo wrócę do tematu :D
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Tripswitch - Stereogram EP (Left / Right Hemisphere)

Postprzez CJ Priorytet 03 kwi 2011, 11:03

Ojjjj strasznie kiepsko :( Tylko Solar, jak zwykle trzyma poziom. Left Hemisphere strasznie komercyjne, w sumie Right też nie błyszczy przykładem. Shaikh'a kojarzę trochę z fajnych mroczno tribalowych brzmień :) Tripswitch Remix... I już słychać że i on poczuł kaskę :(
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron