M-Seven - Imaginary Being

ambient, downtempo, electronic | mseven music | 01-01-2011

Powrót do Ambient / Downbeat

M-Seven - Imaginary Being

Postprzez TBk2000 09 kwi 2011, 19:19

Obrazek

O tym artyscie mozna by pewnie napisac ksiazke, a przyznam sie, ze ja nie wiem o nim kompletnie nic. Na ten album trafilem zupelnie przypadkiem i po wielokrotnym przesluchaniu zajrzalem na Discogs.com. Na pierwszy rzut oka nie dostrzeglem tam nic nadzwyczajnego, ot trzy wydane albumy z czego pierwszy w 2003 roku. Dopiero kiedy zaczalem odkrywac kolejne jego aliasy oraz grupy z ktorymi wspoltworzyl, dopadlo mnie zdumienie a zarazem taka refleksja, ze tak naprawde o muzyce, ktorej sie slucha mozna wiedziec wszystko i nic. Chcialem na szybko ogarnac jego tworczosc przed napisaniem tutaj czegokolwiek, ale po przejrzeniu calej masy releasow doszedlem do wniosku, ze jest to niemozliwe, nie tylko czasowo, ale dlatego, ze niemozliwoscia byloby znalezienie wiekszosci tych produkcji w sieci. Najwiecej z nich pochodzi z ubieglej dekady i tutaj widze najwiekszy problem w odszukaniu odsluchu. Ale nie to jest przedmiotem tego tematu, wiec pozostawie to tylko jako info o samym Maurizio i jego szerokiej muzycznej dzialalnosci i przejde do samej plyty.

Imaginary Being ukazal sie jak widac na poczatku roku i to tez umknelo mojej uwadze. Ale nie sposob wszystkiego sledzic, zwlaszcza gdy w muzyce probuje sie wszystkiego po troche z roznych gatunkow. Ciesze sie jednak, ze plyta w koncu trafila w moje lapy bo po tym wielokrotnym jej przesluchaniu, moge wydac jej opinie jednej z najciekawszych, pod wzgledem oryginalnych dzwiekowych aranzacji, plyt tego roku. Mozliwe, ze sie powtarzam, bo to nie pierwsza plyta w tym roku o ktorej pisze w tak pochlebny sposob. Ale naprawde ten rok obfituje w tak spore ilosci dobrej muzyki, ze momentami mozna sie w tym wszystkim pogubic. Staram sie wybierac jednak to co najlepsze i o tym tutaj pisac.

Album ogolnie utrzymany jest w ambientowym klimacie z downtempowym podkladem, ale nie zlewa sie to w jakas jednostajnie monotonna i utworzona na jedno kopyto forme. Kazdy utwor to cos zupelnie innego, na swoj sposob na pewno oryginalnego. Mamy tez troche lekkich wokali, ale rowniez takich mowionych filmowych kwestii co bardzo mi sie w takiej muzyce podoba. Tutaj moim faworytem jest Ghetto Blaster Cowboy w westernowym klimacie z charakterystycznym gwizdem i gitara budujaca napiecie :D. Naprawde genialny utwor. Zreszta cala plyta jest rewelacyjna i szczerze polecam ja wszystkim :-).


Info:
Artist: M-Seven
Title: Imaginary Being
Genre: Ambient, Downtempo, Electronic
Label: Mseven Music
Cat. nr.: M7#001
Data: 01-01-2011
Time: 53:41 min.

Tracklist:
01. M-Seven - Observatory
02. M-Seven - The Informer
03. M-Seven - Twilight
04. M-Seven - Gone
05. M-Seven - Jupiter Strings
06. M-Seven - Shift
07. M-Seven - Ghetto Blaster Cowboy
08. M-Seven - On The Run
09. M-Seven - Fauna
10. M-Seven - Being Like a Stream
11. M-Seven - Unspoken
12. M-Seven - Make You Feel
13. M-Seven - Spiritus
14. M-Seven - Untitled

Sample:
=> M-Seven - Imaginary Being
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron