Asheni - Butterfly Survival Kit

Nu-Jazz / Trip Hop / Downtempo | Sonic Content LLC | 2008

Powrót do Ambient / Downbeat

Asheni - Butterfly Survival Kit

Postprzez Rapture 15 sty 2009, 0:03

Obrazek
Label: Sonic Content LLC
Numer katalogowy: OFC 10-02
Format: Mp3, CD
Data wydania: 26.11.2008
Gatunek: Nu-Jazz / Trip Hop / Downtempo

Lista utworów:
1. Spoon full of sugar
2. Subliminal
3. Just a breath away
4. Finger tips
5. Love is not a rhyme
6. Cry my tears
7. Oracle
8. Only magic
9. Easy come
10. Butterfly
11. Black widow
12. The look of love
13. Synphony
14. Silver tainted truth

Gatunek moze troche dziwic ale z pewnoscia zaden milosnik chillu sie nie zawiedzie. Niech za rekomendacje dla tego albumu posłuzy fakt, ze jego producentem jest Thorsten Stenzel, znany z projektu York czy Mandala Bros a takze z produkcji muzycznej dla takich sław jak Nelly Furtado, Joss Stone, Moby, Tarja Turunen, All Saints itd. Do tego ciut cukrowany ale przyjemny glos Asheni (znanej z "Mercury Rising" z York). Istna poezja, zaden z utworow nie zasluguje na miano slabego. Idealny album by ukoic meki nadchodzacej sesji czy spedzic romantyczny wieczor z dziewczyna o innych preferencjach muzycznych niz pianinka na breakdownach czy (sa takie?!) pedzace kocury jak Kearney czy Reaky :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Asheni - Butterfly Survival Kit

Postprzez Kubo 16 sty 2009, 14:47

Bardzo przyjemny albumik jesli ktos lubi wokale. Subliminal przypomina mi czasy starszych musical'owych filmow. Pan gra sobie na fortepianie, kobieta spiewa i z czasem dolacza saksofon czy tez jakas trabka. Just a breath away odchodzi troche od takiej stylistyki. Utwor troszke glebszy z pieknymi padami i wokalem. W momentach gdy znika wokal mamy pokaz gry na saksofonie a w okolicach 3.30 nawet male rify gitarowe. Śliczny jest ;) Finger tips plynie sobie wolno i tak troszke leniwie. Moim zdaniem sporo slabszy od poprzednika. Love is not a rhyme tutaj znowu powracamy do starszych lat. Calkiem fajna melodia wystukana na fortepianie z dodatkiem gitarki. Calosc ladnie sie prezentuje (moze troche wokal tutaj nie pasuje). Only magic !! Juz po pierwszym odsluchu mialem niezle ciary. Utwor melancholijny z pieknym tłem i te skrzypce.. :geek: Mozna sie niezle rozmarzyc.

Reszta juz mi mniej podeszlaa wiec nie bede o niej sie rozpisywac. Jakos calosc album calkiem dobry tak jak Rapture wspomnial na wieczor z kobieta :mrgreen: Only magic u mnie na 1 miejscu ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron