Röyksopp - Junior

Powrót do Ambient / Downbeat

Röyksopp - Junior

Postprzez phantom 19 lut 2009, 12:35

Obrazek

Röyksopp - Junior

Lista utworów:
01. Happy Up Here
02. The Girl And The Robot
03. Vision One
04. This Must Be It
05. Röysopp Forever
06. Miss It So Much
07. Tricky Tricky
08. You Don't Have A Clue
09. Silver Cruiser
10. True To Life
11. It's What I Want

Premiera: 23 marca 2009

Trzeci, po "Melody AM" i "The Understanding", album studyjny Röyksopp. Na razie brak sampli. Znany jest tylko pierwszy singiel - "Happy Up Here".



Czytałem, że może to być nie wydany remix "Eple". Trochę rozczarowuje, od całego krążka spodziewam się zdecydowanie więcej elektronicznych, (synth)popowych wrażeń.

Edit: :arrow: Odsłuch
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez yaper 19 lut 2009, 12:40

Ciekawi diabelnie ten materiał, zwłaszcza że będą oni w Krakowie. Jeśli nie zawiodą to nie będzie bata i trzeba będzie pójść ich posłuchać. Wcześniejsze produkcje cud miód malina.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez phantom 19 lut 2009, 12:43

yaper napisał(a):zwłaszcza że będą oni w Krakowie

Właśnie. Zapomniałem dopisać, że mają być w tym roku na Selectorze.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez kiki 19 lut 2009, 15:12

jak dla mnie Poor Leno zawsze bedzie nr 1 z ich dyskografii, zobaczymy jak sie chlopaki rozwijali, albo co ich inspirowalo, czy dalej maja ten swoj beztroski,radosny, lajtowy ale ambitny i latwo wpadajacy w ucho stajl ; chociasz sluchajac H.U.H to nie bardzo zmienili styl, ciekawe jak reszta utworow!
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez artur 20 lut 2009, 2:34

ale fajnie , rojksopy nowe będą :) ja również eple kochałem, sparks, leno (i super klip) ehhh wszystko. Ale nie zgadzam sie ze jakis łagodny styl zawsze mieli. What else is there w moim odczuciu było ponure.

Czekam na płyte !
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez Jachu 20 lut 2009, 19:28

Happy Up Here jakos niesamowicie nie zaskakuje jesli chodzi o styl - rzeczywiscie troche podobne do Eple. Mimo wszystko obstawiam, ze cala plyta bedzie dosyc zroznicowana pod wzgledem gatunkowym (przynajmniej wydaje mi sie, ze w przypadku dwoch pierwszych plyt tak bylo). Sami panowie z Royksopp stwierdzili, ze chca tworzyc bardzo zroznicowany material. No czekamy, zobaczymy...:)
Avatar użytkownika
Jachu
 
Wiek: 38

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez Rapture 05 mar 2009, 16:17

kiki napisał(a):czy dalej maja ten swoj beztroski,radosny, lajtowy ale ambitny i latwo wpadajacy w ucho stajl

W zyciu nie nazwalbym ich muzyki optymistyczna :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez JoseDiablo 05 mar 2009, 18:16

słabo znam ich twórczość poza Melody A.M., który świetnie słucha się w słoneczne poranki będąc gdzieś w trasie :) Poważnie zastanawiam się nad wybraniem się na ich występ w Krakowie, aczkolwiek cena nieco odstrasza. Szkoda, że nie tego samego dnia, co bracia Hartnoll z Orbital :/
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez Tulipan aka Nexus 05 mar 2009, 19:48

Gdybym mieszkal w Krakowie to pewnie bym sie na nich wybral ale z Wawy jechac to mi sie nie chce choc przyznam ze z ich dotychczasowej tworczosci podoba mi sie tylko what else is there :) i od tego kawalka zaczela sie moja mala przyoda z tym zespolem, chetnie sobie ten material odslucham bo lubie czasem odskoczyc od "mózgogniotów z UK" a wydaje mi sie ze ten album bedzie idealnie do takiej odskoczni pasowal :)
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez phantom 05 mar 2009, 20:57

Rapture napisał(a):W zyciu nie nazwalbym ich muzyki optymistyczna

Wszystko zależy od tego, na który utwór spojrzeć. Żaden z poprzednich albumów raczej nie był na tyle spójny, aby jednoznacznie o nim powiedzieć, że jest pesymistyczny i przeciwnie, aczkolwiek "The Understanding" było chyba bardziej skoczne ze względu na te synth-popowe kawałki, reprodukujące styl z lat 80.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez TBk2000 18 mar 2009, 14:54

Ruskie juz dwa tygodnie temu zadbali o wyciek do sieci, choc jakosc ripu pozostawia sporo do zyczenia, zatem nie ma co sobie nawet glowy zawracac czyms takim. Ale z ciekawosci przesluchalem i album jest calkiem przyjemny, choc nie dostrzegam w nim kultowych odslon na miare wszyskim znanego What Else is There?. Promujacy kawalek Happy Up Here chyba jest z calej plyty najslabszy, przynajmniej mnie drazni melodia, ktora brzmi jak intro porannego programu dla przedszkolakow. Ale za to dalej jest juz lepiej. Spodobal mi sie m.in. The Girl and The Robot, This Must Be It, ktorego wokal stylistycznie bardzo przypomina What Else is There, chillout-owy Silver Cruiser, a najbardziej urzekl instrumentalny Röyksopp Forever, w ktorym fajnie polaczyli brzmienie obecne brzmienie elektronicznej muzyki, downbeat-u z muzyka klasyczna - jak dla mnie najlepszy utwor albumu. Plytka bardzo zroznicowana i na pewno bez klonow. Kazdy utwor to cos innego, ciekawego. Warto poczekac na oficjalne wydanie, no i wybrac sie do Krakowa na Selector :>.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez phantom 18 mar 2009, 18:56

Odsłuch (nie od ruskich :))
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Röyksopp - Junior

Postprzez owadlezacy 26 gru 2010, 2:50

Widzę, że na zapowiedziach Selectora się skończyło, a ich występ w Krakowie był strasznie klimatyczny! Strzał w 10. Wspaniały kontakt z fanami, jak i ogromny plus za wokalistkę. Wszystko brzmiało idealnie. Wszystko zapięte na ostatni guzik. Zero pomyłek. Materiał jak najbardziej "pociągający" taką elektronikę lubię! :)
owadlezacy
 


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron