Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Ambient, Downtempo | Cloud 99 Music | 2009

Powrót do Ambient / Downbeat

Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez phantom 20 lut 2009, 22:21

Obrazek

Vibrasphere - Selected Downbeats Vol. 2
Wydawnictwo: Cloud 99 Music
Gatunek: Ambient, Downtempo
Data: 16 luty 2009

Sklep + odsłuch

01 - Tierra Azul (Omnimotion feat. K. Linder Remix) (3:37)
02 - Mountain Lake (6:31)
03 - Late Winter Storms (8:34)
04 - Spring Flood (7:30)
05 - Ensueno (6:40)
06 - Forest Fuel (7:27)
07 - Fuzzy Vibes (7:50)
08 - Breathing Place (7:16)
09 - Tierra Azul (6:55)

Panowie z Vibrasphere nie rzucali słów na wiatr. Druga odsłona wybranych downbeatów miała ukazać się jak tylko "wstanie" ich sklep internetowy i tak faktycznie się stało. Bez przesłuchiwania materiału można powiedzieć, że trochę szkoda, iż tak dużo - w porównaniu do "Selected Downbeats Vol.1" - jest tu znanych numerów. Te jednak mimo to są wysokiej próby, na czele z przepięknym "Tierra Azul" x2. Wersja wokalna wyszła bardzo udanie moim zdaniem i fantastycznie komponuje się z kolejnym "Mountain Lake", choć pomimo tego pewnie znajdzie i przeciwników męskiego głosu. Moim zdanem wciąż ustępuje też oryginałowi otwierającemu "Archipelago". Wszystko raczej utrzymane jest w stylu, z jakiego downbeatowe kawałki Szwedów są dobrze znane. Emocjonalne i na swój sposób ciepłe oblicze mroźnej Skandynawii. Miejscami zbyt słodko, ale wciąż słucha się bardzo przyjemnie.

Na stronie duetu można przeczytać, że na "Selected..." jest tylko jeden dotąd nieznany utwór, "Spring Flood", co nie zgadza się z moimi ustaleniami. Co z "Forest Fuel" czy "Fuzzy Vibes"? Czy nie wspomnieli o nich tylko dlatego, że już wcześniej prezentowali je podczas któregoś z downbeatowych live actów? Jak mówili, nagrania z tego albumu będą stanowić trzon ich występów na żywo w tym roku, a wiadomo, że w tym charakterze wystąpią na tegorocznym Ozora.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez JoseDiablo 21 lut 2009, 12:40

Faktycznie większość numerów znanych z poprzednich wydawnictw Szwedów. Ciekaw jestem tych partii wokalnych w Tierra Azul :)
phantom napisał(a):Na stronie duetu można przeczytać, że na "Selected..." jest tylko jeden dotąd nieznany utwór, "Spring Flood", co nie zgadza się z moimi ustaleniami. Co z "Forest Fuel" czy "Fuzzy Vibes"?

Fuzzy Vibes ukazało się na skądinąd bardzo przyjemnej kompilacji - Light Aromas, obok m.in. mojego faworyta Saafi Brothers - Supernatural, wydanej w Chillcode. Natomiast Forest Fuel wyszło na Liquid Volume 1 - też wydanej w Chillcode. Obydwie z 2006 roku :) warto posłuchać.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez phantom 22 lut 2009, 0:17

No tak. Nie przejrzałem discogs wystarczająco dokładnie :). Swoją drogą w środowisku psytrancowym często trafiają się nagrania przygotowywane ściśle pod daną kompilację, co w mainstreamie z kolei zdarza się raczej rzadko.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez Transi 23 lut 2009, 21:46

Dziś w pracy słuchałem sobie tego albumu. Muszę powiedzieć, że to na prawdę dobra rzecz! Nie śledziłem tracklisty, więc nie potrafię wskazać które produkcje podobały mi się najbardziej. Jedno jest pewne - przedostatni utwór (chyba) wypada najgorzej jak dla mnie. Ogólnie wydawnictwo jak najbardziej na plus (szczególnie dla mnie- osoby, która nie śledziła do tej pory poczynań tej grupy). :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez TBk2000 05 mar 2009, 5:19

Przesluchalem plyte juz kilkakrotnie i jestem bardzo usatysfakcjonowany materialem zaprezentowanym na tym albumie. Nie sledzilem ostatnich wydawnictw tych Panow totez plyta jako calosc jest dla mnie zupelnie czyms nowym. Posiadam rowniez czesc pierwsza Wyselekcjonowanych Downbeat-ow i tak jak to bylo w przypadku czesci pierwszej, plyta ta doskonale trafia w moje upodobania muzyka o lekkim brzmieniu. Wyselekcjonowane utwory wprowadzaja w wyjatkowo pozytywny nastroj i mozna go odczuc przy kazdym utworze, lecz najlepiej sluchac tej plyty w samotnosci i calkowitej ciszy ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez Zielona 20 mar 2009, 17:31

co do Tierra Azul (Omnimotion feat. K. Linder Remix) bardzo ciekawa interpretacja , tym co maja szczegolny sentyment do tego numeru duetu - mysle ze przypadnie do gustu i nie beda zawiedzeni , wrecz przeciwnie , fakt faktem masz racje Phantom ze idealnie komponuje sie z Mountain Lake , ale to juz dla mnie jest oczywiste bo zwykle slucham tych numerow w tej wlasnie kolejnosci , do tego warto dodac sobie jeszcze Manzanille - moja trojca ulubiona . Mimo iz numery znane milo odswiezenie ich w takiej kolejnosc uslyszec ponownie :) . Co do przedostatniego numeru Breathing Place, pochodzacego akurat z najnowszej plyty Vibry , ktora nie do konca mi podeszla , aczkolwiek numer wspolny duetow Ticon i Vibrasphere Dewdrops jest przeswietny .
TOP 10 2009:
Marcus Schossow - A New Beginning
AMB - Lil (Original Mix)
Andre Lodemann - Vehemence Of Silence (Motor City Drum Ensemble Perspective)
Mathew Jonson - When love feels like crying
KhoMha - Gritty Roar
Marc Romboy & Stephan Bodzin - Phobos (Original Mix)
Moby - Mistake (Funkagenda Remix)
Jonas Steur - Drifting Sand
Deadmau5 – Strobe
Reflekt – Need To Feel Loved (Adam K & Soha Vocal Mix)
Avatar użytkownika
Zielona
 
Wiek: 42
Skąd: ślask

Re: Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez phantom 20 mar 2009, 20:19

Mnie "Breathing Place" na albumie się całkiem podobało. Tutaj wypada mniej korzystnie chyba dlatego, że zostało wrzucone między bardziej sentymentalne i klasyczne nagrania, a nie - jak na "Lungs of Life" - między progressive z wyraźnym zacięciem electro i tech.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Vibrasphere - Selected Downbeats Vol.2

Postprzez Zielona 20 mar 2009, 21:45

Nom byc moze i dlatego wlansie chyba wiekszosc liczyla ze Lungs of Life bedzie przypominala te sentymentalno - klasyczne wczesniejsze produkcje , aczkolwiek wiadomo nie mozan oceniac albumu po jednokrotnym przesluchaniu - tak wlasnie zrobilam na poczatku a wracajac drugi raz do niego w pozniejszym czasie i juz bardziej mi sie podobal , kwestia dokladniejszego wsluchania sie .
TOP 10 2009:
Marcus Schossow - A New Beginning
AMB - Lil (Original Mix)
Andre Lodemann - Vehemence Of Silence (Motor City Drum Ensemble Perspective)
Mathew Jonson - When love feels like crying
KhoMha - Gritty Roar
Marc Romboy & Stephan Bodzin - Phobos (Original Mix)
Moby - Mistake (Funkagenda Remix)
Jonas Steur - Drifting Sand
Deadmau5 – Strobe
Reflekt – Need To Feel Loved (Adam K & Soha Vocal Mix)
Avatar użytkownika
Zielona
 
Wiek: 42
Skąd: ślask


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron