Yagya - Rigning

dub techno, ambient / Sending Orbs / 21-01-2009

Powrót do Ambient / Downbeat

Yagya - Rigning

Postprzez JoseDiablo 02 kwi 2009, 17:57

Yagya - Rigning

Obrazek

Label: Sending Orbs
Nr katalogowy: SO 011
Format: CD, Album
Kraj: Holandia
Data wydania: 21-01-2009
Styl: dub techno, ambient, minimal


Traklista:

1 Rigning Einn (6:03)
2 Rigning Tvö (6:39)
3 Rigning þrjú (7:02)
4 Rigning Fjórir (3:12)
5 Rigning Fimm (6:40)
6 Rigning Sex (6:52)
7 Rigning Sjö (6:39)
8 Rigning Átta (5:30)
9 Rigning Níu (6:29)
10 Rigning Tíu (7:43)


Skoro już jesteśmy w klimatach ocierających się o szeroko rozumiany ambient czy downtempo to warto wspomnieć o wydanym nie tak dawno w tym roku w wytwórni Sending Orbs albumie Yagya - Rigning. Za tym tajemnicznym projektem stoi Islandczyk niejaki Aðalsteinn Guðmundsson, który nie zrażając się dotkliwym kryzysem w tym mało zaludnionym kraju wydał kolejny, trzeci już w swojej karierze album (wcześniej sporo tworzył pod szyldem Sanasol), który klimatem pretenduje do miana jednego z najlepszych w tym roku w swojej kategorii. Pierwszy raz z tym projektem zetknąłem się za sprawą wydanego w 2006 r. w tej samej wytwórni albumu "Will I Dream During The Process?" Jak można zakwalifikować ów album. Generalizując dub techno z domieszką ambientowych przestrzeni, ale również i house'u. Album pełen magicznej skandynawskiej nostalgii i melancholii. Brak tutaj ciężkich nużących brzmień. Mamy za to przepych nieskomplikowanych, aczkolwiek pełnych harmonii i piękna odgłosów natury uzupełnionych dub'ową sekcją rytmiczną
Miejscami czuć wpływy takich artystów jak Brian Eno (np. Rigning Fjórir, w tym przypadku akurat bez bitu) czy Gas. Album ma naprawdę sporo do zaoferowania słuchaczowi.
Co do tytułów poszczególnych pozycji, to nietrudno rozszyfrować ;) Rigning to ponoć odpowiednik angielskiego słowa "rain" Nie bez powodu, gdyż można to tak ująć, że wokół deszczu wszystko tutaj się kręci :)

sample
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Yagya - Rigning

Postprzez paauli_83 11 kwi 2009, 13:40

Yagya, znany jest z tytułowania kawałków wlasnie w ten sposób, albo tylko ja to zauwazylam no chyba ze trafialam na kompilki wlasnie z takimi tytulami :D
Co do 'Rigning' niczego tu nie brakuje - jest ponura głębia miejskich zakamarków, jest melancholijna atmosfera, jest wreszcie wszystko to, co w techdubie najbardziej charaktersytyczne: głębokie basy, rozległe ambientowe pejzaże, stonowane beaty w umiarkowanym tempie, wczucie w panujacy klimat...odczuwalny jest dopiero po kilku odsłuchach, dla mnie Yagya to zagdka...bo sa to dość trudne tematy na szybki odsłuch, trzeba powracac do kawałków co jakis czas, lub wsłuchiwac sie dośc uwaznie :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Yagya - Rigning

Postprzez artur 28 kwi 2009, 8:39

Bardzo klimatyczny album. Dźwięk zatruty jakby ktoś dodał cykuty. Będe wracał do albumu na pewno, co mnie cieszy bo większość ostatnio usuwam po pierwszym odsłuchaniu. :)
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław


Powrót do Ambient / Downbeat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron