Tropical Highlight - We're All Free EP

progressive house | panda recordings | 2009

Powrót do Progressive

Tropical Highlight - We're All Free EP

Postprzez TBk2000 25 kwi 2009, 1:51

Obrazek

Pewnie sie dzis powtorze i zrobie to jeszcze niejeden raz, ale gosc ostatnio sobie ladnie poczynia jesli chodzi o jego wlasne produkcje oraz remixy. Material, ktory prezentuje stoi naprawde na wysokim poziomie patrzac na obecna scene muzyki progresywnej. A ta EP-ka swiadczy jeszcze bardziej o tym, ze tworzenie muzyki w jego przypadku to nie jakas koincydencja. Jesli chodzi o mnie, to uwazam go za jednego z czolowych producentow progresywnego house-u tego roku i zapewne stanie sie on dla wielu z Was rownie ciekawym, tegorocznym zjawiskiem na scenie progressive, po przesluchaniu opisywanej EP-ki ; ).

Nie bede opisywal kazdego z zawartych w tym releasie numeru, bo wszystkie sa w podobnym stylu, co tez dla pelnej jasnosci, nie jest zadnym defektem tego wydawnictwa, a wrecz przeciwnie, styl jaki TH forsuje na tej EP-ce jest od dawna znany z chociazby znakomitych produkcji i setow takich wyjadaczy jak szeroko i czesto opisywanych na naszym forum Tkac-a czy Faskil-a. Tak wiec jesli ktos, a zapewne jest takich tutaj troche osob ;p, lubi dobry progressive na pompujacym i masywnym bicie, to bedzie z pewnoscia zadowolony.

Nadmienie tylko, iz ostatnia produkcja na EP-ce, tj. Fly Away, to jest nic innego, jak nieco zmieniony remix do kawalka Paul van Dyk-a, o tym samym tytule, ktory TH w zeszlym roku udostepnil zupelnie za darmo, na swoim profilu MySpace. Oczywiscie EP-owy Fly Away jest pozbawiony samplow Fly Away PvD, gdyz w przeciwnym razie wydanie w takiej formie raczej nie mialoby szans. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ow remix sobie sciagnac.

Tak czy inaczej, warto zapoznac sie z We're All Free EP, bo material jest z pierwszego tloczenia :>.

Info:
Artist: Tropical Highlight
Title: We're All Free EP
Genre: Progressive House
Label: Panda Recordings
Catalogue Nr.: PND0012
Release Date: 23-04-2009

Tracklist:
01. Tropical Highlight - We're All Free (Original Mix)
02. Tropical Highlight - Synthetic Generation (Original Mix)
03. Tropical Highlight - The Breeze (Original Mix)
04. Tropical Highlight - Sexual Dreams (Original Mix)
05. Tropical Highlight - Fly Away (Original Mix)

Odsluch:
:arrow: Tropical Highlight - We're All Free EP (Beatport)

Dla ciekawych remixu van Dyk-owego Fly Away w wykonaniu TH zapraszam pod ponizszy link :>.

:arrow: Paul van Dyk - Far Away (Tropical Highlight Mix) (320kbps/7:52min./18.0MB)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Tropical Highlight - We're All Free EP

Postprzez JoseDiablo 05 maja 2009, 17:30

Szkoda, by tak zacne wydawnictwo ginęło w gąszczu singli recenzowanych na łamach forum, z zerowym odzewem. Najwyższa pora odświeżyć temat. Może na wstępie przyznam się, że jest to mój pierwszy kontakt z muzyką Brazylijczyka, a co za tym idzie, nie ma opcji bym mógł w tym momencie odnieść się do jego wcześniejszych wyczynów.
Po przesłuchaniu tej ep-ki muszę posypać głowę popiołem i nadrobić zaległości. Ale jak to mówią - lepiej późno niż wcale. Chciałbym podkreślić fakt, iż marka Tropical Highlight jest wg mnie słabo rozpoznawalna, biorąc pod uwagę kryterium jakość/rozpoznawalność. Podobnie rzecz ma się choćby z Tastexperience, choć akurat w tym przypadku seria In Search Of Sunrise i zawarty tam Tantrix nieco zaciemnia sytuację.

Wracając do We're All Free EP: cała ep-ka stoi na wysokim poziomie. Wyważone, nienatarczywe wstawki wokalne w przypadku Sexual Dreams czy The Breeze. Deep-owe Fly Away również przypadło mi do gustu. Na wydawnictwo w stylu: Deep Train 6 by Timewriter myślę, że nadawałoby się jak ulał.

Co mogę jeszcze dodać - podoba mi się sposób, w jaki Sheffer buduje atmosferę poszczególnych kawałków, wplata ciekawe sample: odgłosy ptaszyn w Synthetic Generation, czy taki etniczny loop, co jakiś czas pobrzmiewający w Sexual Dreams, rozbudowując tym samym przestrzeń wokół.
Na mój słuch, Sheffer balansuje między deep a progressive house. A nazwa projektu nie jest przypadkowa z uwagi na ciepły klimat całej ep-ki. Tego typu klimaty zawsze mnie przyciągały, jak choćby Sex On The Beach od 8 Wonders. Wiadomo nieco inny styl, ale podobna wymowa. Nie żałuje ani sekundy poświęconej temu wydawnictwu.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Tropical Highlight - We're All Free EP

Postprzez Transi 15 maja 2009, 7:25

Właśnie słucham 'The Breeze' i jestem pod ogromnym wrażeniem. Utwór pędzi do przodu jak oszalały. Świetne kosmiczne (by Sagi :D) wstawki, które nadają produkcji charakteru. Bicior jest faktycznie masywny i pompujący (jak to zwykle bywa w produkcjach Tropical Highlight). Melodia również elegancka, fajnie wpasowano saksofonowe wstawki. Pozostałe utwory przesłucham w drodze na uczelnię :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron