Kay-D - Global Recession EP

Progressive House | Mistiquemusic | 2009

Powrót do Progressive

Kay-D - Global Recession EP

Postprzez Transi 28 maja 2009, 12:00

Obrazek

Label: Mistiquemusic
Numer katalogowy: MIST002
Format: Mp3
Data wydania: 05.05.2009
Gatunek: Progressive House

Lista utworów:
01. Global Recession (Original Mix)
02. Global Recession (The Stain Remix)
03. Global Recession (Loquai Remix)
04. Global Recession (Arion Grey Remix)

Druga EP z dobrze zapowiadającego się labelu Mistiquemusic. Tym razem za wydawnictwo odpowiedzialny jest węgierski producent Krisztian Kajdi, ukrywający się pod aliasem Kay-D. Mamy tu do czynienia z czterema interpretacjami - każda z nich utrzymana w odmiennym stylu. Na szczególną uwagę zasługuje (według mnie) The Stain Remix. Świetny groove, delikatne tribalowe zacięcie, a także ten sampel z jakimś vocalem (niby szczegół, a jednak nadaje utworowi charakteru). Pierwszy raz usłyszałem go w secie Michaela & Levana ("Artist of the Week" we Frisky Radio) i od razu bardzo przypadł mi do gustu. Nie gorszy jest również remix Rosjanina Loquai'a. Chyba najbardziej melodyjny (ale i najbardziej deepowy) z całej stawki. Bardzo przyjemna wersja. Original Mix - całkiem niezły, ale bez rewelacji. Zdecydowanie najgorszą wersją jest remix od Ariona Grey'a. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Niestety wersja ta jest okrutnie nudna, nic się w niej nie dzieje (dlatego nie rozumiem zachwytów Kuby nad tym remiem :P ).

Sample: http://progressivehouse.com/labels/Mistiquemusic/r/4225
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kay-D - Global Recession EP

Postprzez Stelmach 29 maja 2009, 8:28

Numer niezaprzeczalnie świetny - to pierwsza moja opinia. Druga taka, że gorszy od Lost Continent, a trzecia że najlepszy remix Loquai, którego uważam za genialnego producenta po Loquai - Progressive Sounds 2008.

Transi napisał(a):Chyba najbardziej melodyjny (ale i najbardziej deepowy) z całej stawki

Za to właśnie ma odemnie złoty medal.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Kay-D - Global Recession EP

Postprzez Kubo 29 maja 2009, 13:25

Stelmach napisał(a):Druga taka, że gorszy od Lost Continent


O to to Stelmi :) Remix Nikusev'a na bardzo wysokim poziomie. Swietne mroczne tlo z orientalnymi wstawkami dalo sazny efekt.

Co do Global Recession ciezko mi wskazac najgorsza i taka zdecydowanie najlepsza wersje. Od razu bardzo spodobal mi sie remix Grey'a, zreszta bardzo podobny do Absance - Train Of Thoughts (Dave Ferol & Arion Grey Remix) ktore baaardzo lubie ;] Original i Loquai rownie ciekawe pozycje i jeszcze do tego dochodzi gruby The Stain remix. Warto sie zaopatrzyc w ta epke
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Kay-D - Global Recession EP

Postprzez TBk2000 14 cze 2009, 4:39

Z Mistique Music jak zwykle wyciekaja same perelki. Nic zreszta dziwnego, skoro maja na pokladzie samych znakomitych zawodnikow, ktorzy w tym roku kroluja na scenie muzycznej. Niewatpliwie jednym z nich jest Kay-D, ktory od jakiegos czasu skupia na swoich produkcjach moja uwage.

Osobiscie wciaz jestem bardziej oszolomiony niewydanym jeszcze Harmony Inside, ale Global Recession to tez produkcja, ktora zasluguje na poklony do samej ziemi :D. Po kilkukrotnym przesluchaniu, sklonilem sie jednak bardziej ku oryginalowi. Wczesniej jakby The Stain Remix bardziej mi sie podobal, ale chyba osluchal mi sie w setach na tyle, ze oryginalowy powiew swiezosci dostarcza mi na chwile obecna wiecej przyjemnosci z muzycznych eksploracji tej EP-ki. Poza tym, oryginal traci mi od strony melodyjnej pewna starsza produkcja PvD, ktorej nie moge w tej chwili wydobyc z pamieci. Zmeczenie jednak bierze gore :D poszukam jak wstane.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron