Alex Rize - Beyond The Dome EP

Progressive House, Techno, Tech House | Proton Music | 2009

Powrót do Progressive

Alex Rize - Beyond The Dome EP

Postprzez Transi 16 cze 2009, 9:17

Obrazek

Label: Proton Music
Numer katalogowy: PROTON0089
Format: Mp3
Data wydania: 03.06.2009
Gatunek: Progressive House, Techno, Tech House

Lista utworów:
01. Beyond The Dome (Original Mix)
02. Beyond The Dome (Habersham Remix)
03. Beyond The Dome (His Boy Elroy Remix)
04. Beyond The Dome (Elfsong & Aeron Aether Remix)
05. Beyond The Dome (Cassino & Laben Remix)
06. Beyond The Dome (Danny Lloyd Remix)

Jeszcze cieplutkie wydawnictwo ze znanego labelu Proton Music. Original Mix znany jest już od dawna - po raz pierwszy pojawił się na "Silk Way LP " wydanej pod koniec 2008 r. (również w Proton Music).

Original Mix - szczerze mówiąc byłem zawiedziony tą produkcją - ponad 12 minut jakiejś abstrakcyjnej nudy. Możliwe, że czynnikiem warunkującym mój negatywny odbiór była pogoda :P Teraz, gdy siedzę sobie w pokoju, a za oknem pada deszcz, utwór nabrał jakiegoś uroku. Leniwe, ciągnące się w nieskończoność dźwięki - nic tylko zamknąć uczy i...zasnąć ;)
Cassino & Laben Remix - danie główne tego wydawnictwa! Istny dzikus! Naparz do przodu jak jakaś rakieta. Bassline jest jak dzika, mrucząca bestia. Rewelacyjny, niepozorny breakdown i znowu atak potężnym basem. Absolutnie genialna kompozycja!
Danny Lloyd Remix - nie mam pojęcia kim jest ten gość, ale jeśli robi utwory na tak wysokim poziomie, to trzeba się będzie zapoznać z jego twórczością. Świetne, głębokie, progresywne granie. Bassline jest okrutnie pompujący :P Do tego masa świetnie wpasowanych efektów. Rewelacja ;]
Elfson & Aeron Aether Remix - kolejna, fantastyczna interpretacja. Kapitalny, mruczący bassline. Niesamowita melodyjność. Do tego świetnie wkomponowany breakdown, trochę połamanych bitów i viola! Mamy kolejną elegancką pozycję na EP :)
Habersham Remix - zdecydowanie najgorszy remix "Beyond The Dome". Wieje nudą na kilometr. Absolutnie nic się w nim nie dzieje. Coś klika, coś pika. Fatalne, absolutnie fatalne. Przynajmniej w moim odczuciu ;)
His Boy Elroy Remix - remix przypomina mi trochę to, co prezentuje znany węgierski producent - Add2Basket. Skocznie, lekko i przyjemnie. Szału nie ma, ale niesmak pozostawiony przez remix Habersham został zniwelowany.

Podsumowując - "Beyond The Dome EP" jest pozycją obowiązkową dla każdego kto lubi dobre, progresywne utwory. Proton Music nie odwalił maniany. Dostajemy 5 porządnie zrobionych produkcji + 1 niewypał od Habersham ;) Zachęcam do zapoznania się z tym wydawnictwem. Nie będziecie zawiedzeni!

Sample: http://progressivehouse.com/labels/Proton+Music/r/4468
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Alex Rize - Beyond The Dome EP

Postprzez Sisiek 23 cze 2009, 21:11

Zdziwiłem się trochę obsadą EPki i stylem jaki na niej zagościł. Chyba określę to mianem progressive techno. Gatunek jaki powstał w mojej głowie podczas rozmowy z jedną z tutejszych forumowiczek ;P
Transi wyżej dobrze prawi wersje Elfsonga, Cassino najlepsze i wyjątkowe. Oba duety wręcz uwielbiam. Breakdown w Elfsong & Aeron Aether Remix wynosi słuchacza ponad ziemie. Coś niesamowitego. Jakby to powiedział bAchor kawałek mojego życia xD Moc połączona z delikatnością. Cassino & Laben Remix na dużej progresywnej prędkości. Oryginał fakt dość abstrakcyjnie rozproszony ale do typowego odsłuchu z cyklu siedzisz i myślisz bardzo dobry. Jedynie co nie zgodzę się z wersją Habershama. Może niezbyt komponuje się z innymi remixami ale pięknie rysuje głowę. Może to już kwestia bardziej technicznego gustu ale mi pasuje ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Alex Rize - Beyond The Dome EP

Postprzez TBk2000 24 cze 2009, 1:17

Ostatnie wydawnictwa z Protonu w ogole mi nie podchodzily, chociazby poprzedni PROTON0088, szybko u mnie wywolal tick powodujacy wcisniecie alt+shift+del. Ale nowa EP-ka, Alex-a w koncu przywrocila mi wiare, ze ten label wydaje jeszcze dobre proggi. Chociaz w tym roku bardziej mnie jara jego szatansko mroczna Ruined Catacombs Rush EP, ktora nawet Sh!va nie pogardzila w swoich setach.

Co do Beyond The Dome EP, to ku mojemu zaskoczeniu, najciekawsza wersja okazal sie remix wlochow. Stracilem do nich wiare przez audycje, ktora prowadza na Frisky, bo straszna zamule tam puszczaja. Ale okazuje sie, ze do produkowania muzyki maja chlopaki jeszcze dobra reke. Original Mix bardzo ciekawy ze wzgledu na ta eksperymentalna forme brzmienia. Raczej rzadko spotykana proba muzycznej ekspresji, przez co na pewno nieco trudnej przyswajalna. Poszarpane metalicznie brzmiace sample dodaja utworowi niebywalej oryginalnosci. Utwor trwa ponad 12 min., i szczerze mowiac, po przesluchaniu czuje sie jak po jakims filmie Lyncha. Ciezko cos od razu powiedziec :D. Habersham wybija sie w troche inna strone idac w kierunku techno/edm ? jednoznacznie nie potrafie stwierdzic. Jest to na pewno proba odniesienia sie do czegos innego i nieszablonowego, wykraczajacego poza ogolnie przyjete brzmienie progresywnej muzyki. Niemniej calkiem ciekawie zbudowane. Elfsong & Aeron Aether, to juz zupelnie inna baja. Od innych wersji odroznia ja to, ze jest z wszystkich najbardziej melodyjna. Nie brzmi najgorzej, ale majac na tej EP-ie w czym przebierac, nie zainteresuje sie ta wersja na dluzej. His Boy Elroy to idealny przyklad tego za czym nie przepadam w tej muzyce. Sluchajac takich kawalkow strasznie sie nudze. Za bardzo plumka i gra "o niczym". Lubie gdy kawalek niesie z soba cos glebszego, co bardzo czesto spotykane jest w proggowych numerach. Jesli numer jest dobry i ma cos w sobie wiecej poza powierzchowna muzyczna powloka, to potrafi mnie wciagnac w jakis glebszy przekaz, poruszyc wyobraznie. Ten remix to totalna czarna dziura. Danny Lloyd natomiast stworzyl cos w klimatem zblozone do remix-u C&L. Brzmi zdecydowanie inaczej, ale obie wersje jakby prezentowaly podobny klimat. Moze to ze wzgledu na podobnie brzmiacy ten przytlumiony bassline.

EP-ka zdecydowanie godna uwagi ;].
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Alex Rize - Beyond The Dome EP

Postprzez phantom 24 cze 2009, 8:28

Sisiek napisał(a):Chyba określę to mianem progressive techno. Gatunek jaki powstał w mojej głowie podczas rozmowy z jedną z tutejszych forumowiczek ;P

Niestety. Sven Vaeth wymyślił to blisko 10 lat temu. Przynajmniej tak twierdził jeden zabawny gość, który dobre kilka miesięcy temu siedział obok mnie, puszczając z laptopa swoim znajomym kolejne kawałki. Zatrzymał się na "Dein Schweiss" i stwierdził, że to jest właśnie progressive techno :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Alex Rize - Beyond The Dome EP

Postprzez Kubo 24 cze 2009, 14:01

Moze sie powtorze, ale dwie najlepsza wersje to Cassino & Laben i Elfsong & Aeron Aether ze znaczna przewaga tego drugiego duetu. Elfsong i Aether przedstawiaja nam bardzo ciekawa wersje. Lekka i przyjemna dla ucha pozycja przy ktorej mozna polatac. Swietnie tło, dzwieki ladne wpasowane wytwarzaja gruby klimacik ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron