Domased Electronica - Mermaid EP

Progressive | Mistiquemusic | 2009

Powrót do Progressive

Domased Electronica - Mermaid EP

Postprzez Transi 20 cze 2009, 12:59

Obrazek

Label: Mistiquemusic
Numer katalogowy: MIST004
Format: Mp3
Data wydania: 05.06.2009
Gatunek: Progressive House

Lista utworów:
01. Mermaid (Original Mix)
02. Mermaid (Michael & Levan featuring Stiven Rivic Remix)
03. Mermaid (Python Remix)
04. Mermaid (Fretwell Remix)

Absolutnie fantastyczne wydawnictwo z Mistiqemusic. Po usłyszeniu oryginału i remixu właścicieli wytwórni nie mogłem doczekać się wydania tej EP. Na szczęście label ten wypuszcza nowości stosunkowo szybko (średnio co 2 tygodnie), więc oczekiwanie nie trwało długo. Moim prywatnym faworytem jest właśnie Michael & Levan featuring Stiven Rivic Remix. Śmiem twierdzić, że to najlepsza progresywna produkcja jaką dane mi było słyszeć w tym roku. Jest drapieżna, dzika. Bassline jest niebywale pompujący. Całość pędzi do przodu, po drodze spotyka świetnie przygotowany breakdown (łapki, łapki!). Prosta melodia, cisza i znowu pędzimy do przodu. Genialny remix! Nie gorsza jest również interpretacja pewnego pana z UK - Fretwella. Tu mamy do czynienia z wyśmienitym breakbeatowym remixem, który powinien się spodobać progresywnym wyjadaczom :) Original Mix również bardzo elegancki. Ogólnie Ladislav Zajíc, odpowiedzialny za projekt Domased Electronica, aktualnie nieźle miesza (warto wspomnieć o "Dewpoint EP" wydanym w Morphosis Records, "Naiad EP" z Tilth Music czy "Icarus EP' z Mestiza Records). Należy się spodziewać, że nie zwolni tempa i dalej będzie atakował porządnymi progresywnymi produkcjami. Najgorzej z całej stawki wypada remix rosyjskiego producenta - Pythona. Nie znalazłem w nim nic, co mogłoby mnie zainteresować.
"Mermaid" oceniam bardzo wysoko. Wydawnictwo to pokazuje jaki potencjał drzemie w nowych producentach. Mistiquemusic to w chwili obecnej mój ulubiony label. To dopiero ich czwarty release, ale plan wydawniczy jest bardzo interesujący i jestem pewien, że w tym roku jeszcze nie raz zostaniemy zaskoczeni poziomem ukazujących się w Mistiquemusic produkcji (wspomnę tylko "Lost Continent EP' od Kay-D czy "Come To Me EP" od East Cafe).

Sample: http://www.progressivehouse.com/labels/ ... sic/r/4385
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Domased Electronica - Mermaid EP

Postprzez TBk2000 22 cze 2009, 1:19

Nie sposob sie nie zgodzic z Toba, ze remix braci M&L po prostu miazdzy konkurencje. Nie powiedzialbym jednak, aby byla to najlepsza produkcja jaka w tym roku slyszalem, choc na pewno jest jedna z nich, bo osobiscie na chwile obecna ciezko mi jest okreslic ktora by nia byla gdybym mial taka w tym momencie wybrac. Rok 2009 obfituje w mase znakomitego materialu, dlatego tym trudniej mi wybrac ten absolutny nr jeden. Ale przeciez powodow do narzekan nie ma :D.
Polamaniec od Fretwell, podobnie jak u Transi-ego, jest u mnie w scislej czolowce tej epy, tak samo jak najslabiej u mnie wypada remix Python-a, ktory tez nijak nie chce mi podejsc.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Domased Electronica - Mermaid EP

Postprzez Kubo 24 cze 2009, 14:21

Mistiqemusic kosi wszystko na scenie progresywnej. Maja swietny sklad i jeszcze lepsze produkcje. Domased Electronica swoimi produckjami przyprawia o dreszcze, a jeszcze niedlugo ma wyjsc przepiekne Ararat. Oby tak dalej z forma a Krisztian bedzie mial konkurencje w postaci producenta roku :> Najlepsze wersje to "polamany" remix Fretwell'a i ...no wlasnie.. znowu Gruzini :D Mamy tutaj troche mistycznych dzwiekow nadajacych jeszcze lepszego smaku tej produkcji. Fretwell melodyjnie i breakbitowo \\o/ Dwie genialne pozycje :) Python zdecydowanie najslabiej
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Domased Electronica - Mermaid EP

Postprzez JoseDiablo 26 cze 2009, 23:08

Również nie będę oryginalny i najwyżej ocenię remix Gruzinów. Bez dwóch zdań w ostatnim czasie są na topie. Świetny remix z zakcentowanymi wstawkami etnicznymi i uwydatnionym bassline'em oparty na ciekawej melodii, za którą pochwalić muszę wersję oryginalną. Wg mnie w oryginale właśnie główna melodia jest główną zaletą. Fretwell serwuje breaka, dodatkowo wzbogaconego interesującymi efektami w tle. Również jest czego posłuchać. Do wersji Pythona zniechęciły mnie Wasze komentarze / sam się zniechęciłem (niepotrzebne skreślić ;) )
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron