Kay-D - Lost Continent EP

Progressive | Mistiquemusic | 2009

Powrót do Progressive

Kay-D - Lost Continent EP

Postprzez Transi 20 cze 2009, 14:10

Obrazek

Label: Mistiquemusic
Numer katalogowy: MIST005
Format: Mp3
Data wydania: 20.06.2009
Gatunek: Progressive House

Lista utworów:
01. Lost Continent (Original Mix)
02. Lost Continent (Dub Mix)
03. Lost Continent (Maindave Remix)
04. Lost Continent (Ivan Nikusev Remix)
05. Lost Continent (ZB Remix)

Najnowsza propozycja z Mistiquemusic ;) Kay-D chyba na stałe wpisał się w harmonogram wydawnictw w tym labelu. Po całkiem niezłej "Global Recession EP" nadszedł czas na "Lost Continent EP". I jak? Jest jak najbardziej w porządku! Faworytem jest Maindave Remix. Gęsta, mroczna rakieta. Wszystko utrzymane w znanym dla niego stylu. Fanom twórczości Moshica i Kintara na pewno się spodoba. Dla mnie bomba! Świetnie wypadają również interpretacje od ZB i Ivana Nikuseva. Najwięcej ludzi z progressivehouse.com jara się Dub mixem. Według mnie wypada on zdecydowanie najgorzej z całej stawki. Główny motyw nie brzmi tak jak powinien. Nagle zrobiło się jakoś wesoło i optymistycznie. Nie nie nie! :P Do pięt nie sięga wymienionym wcześniej wersjom. Jest również gorszy od bardzo dobrego Original Mix. Ogólnie mówiąc polecam - w szczególności warto zapoznać się z remixem Maindave'a. Świetna sprawa ;] No a teraz nic tylko czekać na "Come To Me EP" od East Cafe,a później... :D Info w moim sigu _o_

Sample: http://www.progressivehouse.com/labels/ ... sic/r/4420
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Kay-D - Lost Continent EP

Postprzez TBk2000 22 cze 2009, 0:56

Po niedzielnym przesluchaniu ostatnich wydawnictw z MM podtrzymam to o czym mowilem wczoraj, Lost Continent EP to moj dotychczasowy, zdecydowany faworyt sposrod wszystkich releasow, ktore na razie zostaly wydane tym labelu. Po prostu kwintesencja muzyki progresywnej.

Dolacze sie do tej grupy, ktora jara sie Dub-em, bo mnie ta wersja tez najbardziej wciagnela. Nie potrafie jednak powiedziec dlaczego akurat ta wersja a nie inna, gdyz skoncentrowanie sie na calosci tego releasu i wylonienie takiej wersji o ktorej moglbym powiedziec, ze prezentuje sie niezbyt okazale badz tez nader wysmienicie, byloby dla mnie spora trudnoscia. Wszystkie wersje sa naprawde rewelacyjne, choc kazda mierzy w inne sfery muzyki progresywnej i prezentuje zgola odmienny styl, od mroku po deep, ale tak jak mowie, Dub mna najbardziej buja ;p.

Z niecierpliwoscia czekam na kolejne wydania z tego labelu, bo z taka lista artystow jaka widnieje na ich stronie, mozna spodziewac sie w niedalekiej przyszlosci samych gornolotych produkcji ;].
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Kay-D - Lost Continent EP

Postprzez Sisiek 23 cze 2009, 16:44

Piękna sprawa to wydawnictwo. Dla mnie najlepiej wypada Ivan Nikusev i oryginał . Gęsty progresywny klimat. Kawałek słyszałem wcześniej w wielu setach ale nawet nie wiedziałem, że to ten. Kocham takie klimaty. Magiczna atmosfera. Śliczny bassline, przestrzenne brzmienie i ten ciąg do przodu. Niby wolno ale porywa. Kolejno pojawiające się dźwięki, budowanie klimatu. Motyw w 6:33 w oryginale co tam się kroi głowa mała. Michael & Levan pięknie wjechali ze swoim labalem na scenę progressive. Lekko zatraciłem się w techno ale nigdy nie porzucę takich śliczności. Pozycja obowiązkowa. Jaram się :mrgreen:
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Kay-D - Lost Continent EP

Postprzez Kubo 24 cze 2009, 14:32

U mnie kroluje Original i wersja Dub. Zb troche za leniwie a w wersji Maindave denerwuja mnie pewne dzwieki ;] Original gesty i klimatyczny prog z ofensywnym basslinem i przepieknym tlem. Dzwoneczki, grzechotki.. czuc etnike :P Dub rownie mocny co original. Goraco polecam ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Kay-D - Lost Continent EP

Postprzez JoseDiablo 26 cze 2009, 23:30

Jeden z moich tegorocznych faworytów. Kawałek utkwił w mojej pamięci już po pierwszym odsłuchu i dalej gdzieś tam siedzi. Już nawet nie pamiętam, gdzie pierwszy raz dane było mi go usłyszeć. Obstawiam audycję Kintara, ale mniejsza o to :) Oryginał wiele ma do zaoferowania. W zasadzie trudno do czegokolwiek się tutaj przyczepić. Harmonia wręcz perfekcyjna, bez zbędnych udziwnień, umiejętne budowanie atmosfery, głęboki bassline, kapitalne tło dla głównej melodii, czego chcieć więcej? Maindave, bo chyba tę wersję słyszałem jako pierwszą, nie ustępuje pola oryginałowi, mknie solidnie do przodu, ale jednak końcowe frazy oryginału bardziej gniotą.
W ostatnim czasie często królują u mnie wersje dub - tak było choćby w przypadku niedawnych wydawnictw Moshica. I w tym przypadku świetnie dub wypada. Ale co wypada źle? Różnorodność brzmienia poszczególnych wersja naprawdę mnie zaskoczyła, tym bardziej, że wszystkie trzymają poziom.
W pozostałe wersje nieco mnie się wsłuchiwałem, ale na pierwszy rzut oka nie powielają oryginalnego brzmienia.

Wsłuchiwanie się w te dźwięki o tej porze to czysta przyjemność :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Kay-D - Lost Continent EP

Postprzez Stelmach 27 cze 2009, 12:03

Jak już pisałem Maindave Remix to jedna z pozycji do TOTY 2009. Całość produkcji Kay-D w tym roku (a sporo tego) na niebywale wysokim - galaktycznym poziomie.
Pierwszy raz słyszałem to na Kay-D - Silk Music 001 - Live At Pure.FM Radio (24.03.2009) razem z takimi perełkami jak: Behind The Dune, Harmony Inside, Elemental Nature, Citrus. Mega wielkie produkcje.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron