Christos Fourkis - Forest Wish EP

Progressive House | Panda Recordsings | 2009

Powrót do Progressive

Christos Fourkis - Forest Wish EP

Postprzez Transi 22 cze 2009, 19:10

Obrazek

Label: Panda Recordings
Numer katalogowy: PND0015
Format: Mp3
Data wydania: 01.07.2009
Gatunek: Progressive House

Lista utworów:
01. Forest Wish (Original Mix)
02. Wisherman (Original Mix)
03. Rejection (Original Mix)
04. Innocence Moments (Original Mix)

Christos Forukis - jeden z moich osobistych faworytów do miana producenta roku. Przez te sześć miesięcy nie wypuścił słabego utworu. Większość z nich jest absolutnie fantastyczna, poczynając od remixu do "A Little Miracle" Michaela Witnessa a kończąc na niedawno wydanym remixie do "Tribute To San Francesco d'Assisi". Nie wiem skąd czerpie te pomysły. W sumie nie jest to istotne - ważne, że cały czas tworzy na równym, wysokim poziomie. Na "Forest Wish EP" Fourkis przygotował 4 różne produkcje, z których przynajmniej 3 są świetne! Głębokie, melodyjne utwory. Mój ulubiony "Forest Wish" jest delikatnym progresywnym wytworem z bardzo fajnym basslinem, elegancką melodią zagraną na gitarce (delikatnie przypominającą motyw z "Pekos"). Do słuchania w samochodzie sprawdza się idealnie ;) "Wisherman", kolejna wyśmienita produkcja, jest bardziej dynamiczny. Ładnie sunie do przodu, po drodze spotyka krótki gitarkowi motyw i znowu mknie do przodu :) Poezja! "Innocence Moments" to bardzo wychillowana kompozycja, ze świetnymi samplami. Klimat jest powalający. No i "Rejection". Tu mam mieszane odczucia. Utwór jest delikatnie mówiąc przypałowy :P Przesłuchałem kilkukrotnie jednak nie mogę się do niego przekonać. Ogólnie EP oceniam na jakieś 8/10. Mam nadzieję, że Christos nie zwolni tempa i dalej będzie atakował słuchaczy gęstymi progresywnymi produkcjami. Czego sobie i Wam życzę :P

Sample: http://progressivehouse.com/labels/Pand ... ngs/r/4292
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Christos Fourkis - Forest Wish EP

Postprzez Rapture 22 cze 2009, 19:13

Wreszcie cos w miare od tego pana bo od innych jego produkcji w wiekszosci trzymam sie z daleka, bo zamulaja wprost niemilosiernie. Te w sumie moze i w miare ale jednak dalej wrazenia wiekszego nie robia. "Rejection" tylko zacne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Christos Fourkis - Forest Wish EP

Postprzez bAchoR 22 cze 2009, 19:15

Label: Panda Recordings


oo jest coś dla Marcina :D

Zainteresuje się tym materiałem. Dzieki za link do sampli. Przynajmniej paru ludzi porządnie zakłada tematy ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Christos Fourkis - Forest Wish EP

Postprzez TBk2000 24 cze 2009, 1:31

Hmm... szczerze, mam mieszane uczucia co do tej EP-ki. Brzmi calkiem elegancko, ale wlasnie.. za bardzo te kawalki przypominaja jego wczesniejsze numery. Od razu na mysl przychodzi tegoroczny Pekos oraz Black Rose, ktore sa bardzo dobre, ale chyba przydaloby sie wymienic juz te gitarowe motywy. Najciekawiej brzmi dreamowy Innocence Moments. Mimo wszystko i tak czekam na ten rilis, z nadzieja, ze bedzie to ostatnie w tym typowym dla Fourkis-a schemacie, wydawnictwo.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron