Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds EP

Progressive | Deepsessions | 2008

Powrót do Progressive

Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds EP

Postprzez Sisiek 23 cze 2009, 20:18

Obrazek

Artist: Ivan Nikusev, Kay D
Title: Circulating Birds EP
Label: Deepsessions
Cat#: DSR19
Date: Dec 2008

Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds
Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds (Hypnotic Hour Remix)
Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds (Krisztian and Robert K Remix)
Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds (Kay D Remix)

Tak sobie pomyślałem, że raz napiszę coś sensownego na tym forum i tak o to pod wpływem innej epki Kay-D daje to nieco starsze wydawnictwo, które wszyscy z kręgu wypowiadających się tu na forum na pewno znają. Pierwszy raz kawałek ten usłyszałem w secie Nikuseva granym z okazji urodzin Rastiego. Już podczas pierwszego odsłuchu ujął mnie swoją delikatnością. Śliczne relaksujące dźwięki, tajemniczy motyw. Bardzo bajkowa oprawa okraszona jakby wołającym vocalem. W motyw główny utworu mogę wsłuchiwać się godzinami. Nie wiem jak Wy oceniacie ten track jest dla mnie wyjątkowy. Mowa cały czas oczywiście o oryginalnej wersji. W inne remixy zbytnio się nie zagłębiałem. Dlatego, że w innych wersjach gubi się ten dreamowy klimat. Wersja Roberta K nieco zbyt surowa w porównaniu z podstawką. Nie ma tego płynącego flow. Hypnotic Hour Remix znacznie zagęszczona ale też nie znalazła u mnie większego uznania. Z kolei Kay D nie wnosi nic innowacyjnego. Widać potrzebna była ręka Ivana żeby track miał swoją jakość. Wyjątkowo nie napisze, że polecam bo i tak wszyscy znają :P uzupełniam tym samym forumowe "archiwum" i zachęcam do częstego odsłuchu. ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds EP

Postprzez Transi 23 cze 2009, 20:27

I to nawet był ID, którego swego czasu szukałeś ;) O ile mnie pamięć nie myli :P EP oczywiście dobra, ale tak jak wspomniał sisior nie wszystkie wersje są godne polecenia. Original Mix zdecydowanie najlepszy, następnie Hypnotic Hour Remix i to by było na tyle :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds EP

Postprzez Sisiek 23 cze 2009, 20:33

Transi napisał(a):I to nawet był ID, którego swego czasu szukałeś ;)


Tak jest :D Mając go na playliście kilka numerów wyżej niż w/w set Nikuseva :mrgreen:
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds EP

Postprzez TBk2000 23 cze 2009, 21:00

Dla muzyki, szczegolnie tej dobrej, bariera czasu nie ma zadnego znaczenia. To tak tytulem wstepu do tego wydawnictwa ;-).
A Circulating Birds EP poznalem dopiero w tym roku idac tropem tracklist Rasti-ego i urodzinowej edycji Equlibrium. Najbardziej oczywiscie znany jest mi oryginal, ktory takze do mnie przemowil z tracklisty Nikusev-a, wtedy znany jako tajemniczy i nic nie mowiacy ID. Ta wersja faktycznie ma niezastapiony klimat, ktorego brak pozostalym wersjom. Ale zniechecac sie do reszty nie ma co, bo remix-y tez sa solidne. Dla mnie zwlaszcza lekko mroczny Hypnotic Hour Remix, z jakby zapozyczonymi dzwiekami z walizy Kintar-a. Wersja od Krisztian & Robert K maksymalnie wylajtowana, mozna odczuc, ze troche zamula, ale w zaleznosci od nastroju, pory dnia czy tam pogody, kawalek na pewno sie sprawdzi. Mnie pasuja takie rytmy w czasie deszczowej aury. Kay D Remix to brat oryginalu, ale tu osobista koncepcja Kay D okazala sie lekko mniej ciekawa od wersji oryginalnej.
Tak czy inaczje, pozycja obowiazkowa w archiwum koneserow progresywnej muzyki ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Ivan Nikusev, Kay D - Circulating Birds EP

Postprzez Kubo 24 cze 2009, 14:39

Sisiek masz nosa bo to kolejne piekne progowe wydawnictwo. Niezwykle dzwieki, pieknie ciagnace sie tla z klimatem ryjacym nie jeden beret. Zdecydowanie wygrywa wersja podstawowa. Ma w sobie wszystko co potrzeba. Hypnotic Hour rowniez fajne i z mocniejszym basslinem wyglada calkiem ciekawie ;) Krisztian tutaj troche zawiodl bo w jego wersji nie odnalazlem nic co by mnie moglo przyciagnac, a znajac jego umiejetnosci potrafi o wiele wiecej. Original, original i jeszcze raz original ;) mistrz
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron