Domased Electronica - Dewpoint

Progressive | Morphosis | 2009

Powrót do Progressive

Domased Electronica - Dewpoint

Postprzez Sisiek 23 cze 2009, 21:01

Obrazek

Label: Morphosis
Numer katalogowy: MORPH 029
Data wydania: Luty 2009

Domased Electronica - Dewpoint
Domased Electronica - Dewpoint (Michael and Levan and Stiven Rivic Remix)
Domased Electronica - Dewpoint (Retroid Remix)
Domased Electronica - Dewpoint (Styller Remix)

Wyszukiwarka nie wprowadziła mnie chyba w błąd ale tematu o tej EP to nie znalazłem a warto żeby była. Pewnie znów się powtórzę że śliczne i w ogóle i w szczególe ale każdy kto miał przyjemność słyszeć w/w produkcje na pewno się ze mną zgodzi. Tym razem prawie full support gdyż tylko wersja Styllera wydaje mi się nieco gorsza jakościowo. Oryginał, M&L i Retroid miażdżą.
Zacznijmy może od samego dołu ;) Tak więc wyśmienity bassline o ciepłym dźwięku na mocy którego reszta składowych kawałka pięknie rozbrzmiewa tworząc dzwoneczkowy klimat. Gęsty głęboki i przestrzenny klimat. Wyrażenie składowych kawałka zabrzmiało nieco matematycznie ale z tym numer nie ma nic wspólnego. No może oprócz tytułu który jest tzw. punktem rosy. No ale nie mieszajmy spraw fizyki z dawką niemierzalnych emocji powstających podczas odsłuchu. Kawałkowi wypełnionemu po brzegi plumkającymi motywami bliżej do baśniowych progresywnych klimatów. Jak już wspomniałem wszystkie wersje oprócz Styllera bardzo mi się podobają i raczej nie ma się co więcej rozpisywać. Kolejne wydawnictwo którego nie trzeba polecać. Dźwięk mówi tutaj sam za siebie. A co się kroi w tym kawałku dobrze oddają słowa:

DJ Taucher "fabulous pruduction the org is great the retroid mix as allways a masterpiece well done melanche of atmospheric melodic no time cheesy or komerce"


:arrow: http://www.junodownload.com/products/1394681-02.htm
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Domased Electronica - Dewpoint

Postprzez TBk2000 23 cze 2009, 21:24

Lista remix'erow mowi chyba sama za siebie i nie trzeba tu zastanawiac sie nad tym, czy warto sie w ogole zapoznac z w/w wydawnictwem. M&L 100% jakosci, czy ktos kiedys zawiodl sie na ich produkcji/remix-ie ? Retroid, prawdziwy mistrz w brekowych proggach. A co o samym Dewpoint ? to jedna z tych produkcji o cieplejszym i delikatnym brzmieniu. Atmosferyczny klimat, ktory zawdzieczamy tej dzwoneczkowo plumkajacej melodii w remixie M&L, zdaje sie byc chyba najciekawszym aspektem Dewpoint. To tak w mojej osobistej skali ocen, bo przy tej produkcji o ew. wiekszym lub mniejszym trafieniu w gust, decyduja minimalne roznice, dlatego tez polaczenie Dewpoint + M&L najbardziej mi podszedl. Tym samym na duzy aplauz zasluguje Retroid i jego polamana interpretacja. Styl Styller-a, zreszta nie pierwszy raz, tez w ogole mni nie podszedl, takze ta wersje sobie daruje.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Domased Electronica - Dewpoint

Postprzez Transi 23 cze 2009, 21:28

Tak jak już pisałem - Domased Electronica nie odwala maniany. Dowodem na to jest choćby i ta EP. Całkowicie zgadzam się z sisiorem - Styller Remix jest najgorszy, pozostała trójka absolutnie fantastyczna ze szczególnym wskazaniem na Original Mix i Michael & Levan featuring Stiven Rivic Remix. To chyba najlepsze EP z Morphosis jaka pojawiła się w tym roku (no i "Ailyx" jeszcze :P).
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Domased Electronica - Dewpoint

Postprzez Kubo 24 cze 2009, 14:15

Genialne i bardzo klimatyczne wydawnictwo. Mi z kolei bardzo podoba sie remix Styllera ;) Lubie jego styl i mysle ze tutaj tez dal rade. Zdecydowanie najlepsze sa wersje Michael and Levan and Stiven Rivic oraz Original mix. Gruzini jak zwykle trzymaja fantastyczna forme i chyba jeszcze ani razu nie zawiodlem sie na ich produkcji :O
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Domased Electronica - Dewpoint

Postprzez yaper 14 lip 2009, 20:32

Kawałek poznałem w lutym, a był to ściślej 'Michael & Levan feat. Stiven Rivic Remix'. Od samego początku to dreamowe, leniwie płynące progresywne brzmienie przykuło moją uwagę. Postanowiłem wtedy dowiedzieć się więcej o dacie wydania tego cacuszka. W końcu zaopatrzyłem się w release rodem z solidnego Morphosis.

Oryginał, podobnie jak gruzińska interpretacja, zaczarował mnie nostalgicznym klimatem, gdzie każda nuta spływa po mojej wyobraźni jak krople rosy do źdźbłach wiosennej trawy. To właśnie obie wyżej wymienione wersje stawiam najwyżej w tej paczce.

Remix Retroida równie solidny, zresztą ten koleś rzadko zawodzi. Styller Remix jakże odmienny stylistycznie, ale mimo to wersja ta urzekła mnie swoim klimatem i zastosowanymi tam instrumentami - idealna odskocznia od reszty mixów.

Cały relek na wielki plus, a samo 'Dewpoint' uważam za jeden z najlepszych jak do tej pory melodyjnych progresów w tym roku. Brawo!

Prywatny ranking:

1. Michael and Levan featuring Stiven Rivic Remix // Original Mix
3. Styller Remix
4. Retroid Remix

Ocena: 5/6
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Domased Electronica - Dewpoint

Postprzez Monisia 16 lip 2009, 15:51

Bardzo ale to bardzo podoba mi się "Dewpoint" (Michael & Levan & Stiven Rivic remix) remix jest nieziemski, przyjemny i w ogóle bosko :D
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Domased Electronica - Dewpoint

Postprzez peterhol9 20 sie 2009, 10:32

eh..och...ach.. Po przesłuchaniu każdej wersji stwierdzam śmiało--Nic mi się tutaj nie podobało ! :(
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron