Soundstorm - Iris (Eyes Of A Girl) EP

Progressive House | Silk Digital Records | 2008

Powrót do Progressive

Soundstorm - Iris (Eyes Of A Girl) EP

Postprzez Transi 15 gru 2008, 18:01

Obrazek

Label: Silk Digital Records
Numer katalogowy: SILK010
Format: Mp3
Data wydania: 09.12.2008
Gatunek: Progressive House

Lista utworów:
1. Iris (Original Mix)
2. Iris (East Cafe Breaks Remix)
3. Iris (Chris Luzz Epic Journey Remix)
4. Iris (Marrakech Remix)
5. Iris (Dynamic Illusion Remix)
6. Contact (Original Mix)
7. Contact (Arthur Deep Remix)
8. Contact (Flyant Remix)

Jest kilka wytwórni, które od dłuższego czasu wydają porządną muzykę i na których się nie zawiodłem. Niewątpliwie mogę do nich zaliczyć Silk Digital Records, które kilka dni temu uraczyło nas kolejną fantastyczną EP-ką. Czekałem na to wydawnictwo z ogromną niecierpliwością - widząc osoby odpowiedzialne za remixy aż ślinka sama zaczynała lecieć :P :mrgreen: I tak mamy tu remixy od duetu Marrakech, East Cafe, Dynamic Illusion (co ciekawe wszyscy pochodzą z Węgier) czy też Rosjanina Arthura Deepa. Wcześniej nie słuchałem sampli (bo po co psuć sobie finalny odbiór), dopiero wczoraj dorwałem pełną EP-kę i zabrałem się do słuchania.

"Iris"
Original Mix - chyba najsłabsza interpretacja tytułowego utworu. Nie jest zła - fajnie sobie płynie, ale słyszałem już lepsze utwory/remixy od Soundstorm :)
East Cafe Breaks Remix - bardzo elegancka interpretacja, utrzymana (jak nazwa wskazuje) w breakbeatowej otoczce. Całość utrzymana w typowym dla East Cafe stylu. Wszystko jak najbardziej w porządku :)
Chris Luzz Epic Journey Remix - pierwszy raz słyszę o tym gościu, no ale muszę powiedzieć, że odwalił całkiem niezłą robotę. Podoba mi się ten mocarny bassline :P
Marrakech Remix - miało to być danie główne z całego wydawnictwa, jednakże tak się nie stało. Utrzymane w typowej stylistyce Marrakech, jednakże czegoś tu brakuje. Najbardziej dynamiczna wersja "Iris', minimalnie lepsza od oryginału.
Dynamic Illusion Remix - rewelacja - jak wszystko od Dynamic Illusion, którego wychwalam pod niebiosa. Bardzo klimatyczna wersja. Wszystko do siebie pasuje, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Dla fanów twórczości DI pozycja obowiązkowa!

"Contact"
Original Mix - po pierwszym odsłuchu byłem na nie, jednakże z biegiem czasu (i kolejnych odsłuchów) utwór podoba mi się co raz bardziej! Pędzi aż miło :)
Arthur Deep Remix - miałem nadzieję, że Arthur uraczy mnie kolejnym breakbeatowym remixem. A tu zonk :P Fajne, bardzo spokojne dzieło Rosjanina. Jednakże gorsze od oryginału.
Flyant Remix - nie wiem skąd oni wytrzasnęli ten remix, ale to największy niewypał (imo) na całej EP-ce.

Podsumowując: SILK010 jest kolejną pozycją w katalogu Silk Digital Records, z którą warto się zapoznać. Szczególnie polecam remixy od Dynamic Illusion, East Cafe i Contact (Original Mix)" :) 8,5/10
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Soundstorm - Iris (Eyes Of A Girl) EP

Postprzez Rapture 16 gru 2008, 14:08

Najciekawszy bez watpienia Chris Luzz remix, o ktorym rowniez pierwsze slysze, jednak zafundowal swietna interpretacje, z lekko deep'owa otoczka. Nastepnie w kolejnosci oryginal i remix Marrakech, oba moze bez reelacji ale bardzo przyjemne. Dynamic Illusion niestety jedyne co dobrego w swoim remixie zafundowal to dobry bassline, poza tym dziwacznie jakos, no nic, moze sie jeszcze przekonam.
Contact bardzo fajny, melodyjny, dosc rozpedzony i pasuje na rozpoczecie seta by pozniej wchodzic z "hałsoprogowymi" klimatami a'la Add2Basket, Claes Rosen itd. Remix Arthura Deepa, jak zawsze od tego ziomka, z klasa!

Krotko mowiac, na pewno warte uwagi wydawnictwo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron