East Cafe - Come To Me EP

Progressive | Mistiquemusic | 2009

Powrót do Progressive

East Cafe - Come To Me EP

Postprzez Transi 10 lip 2009, 9:39

Obrazek

Label: Mistiquemusic
Numer katalogowy: MIST006
Format: Mp3
Data wydania: 05.07.2009
Gatunek: Progressive

Lista utworów:
01. Come To Me (Original Mix)
02. Come To Me (Elfsong Remix)
03. Come To Me (Tropical Highlight Remix)
04. Come To Me (Abdomen Burst Desert Mix)

Jeszcze cieplutka EP z Mistiquemusic. Pochodzący z Budapesztu Gabor Kaszas, ukrywający się pod pseudonimem East Cafe, do tej pory serwował nam fantastyczne produkcje i remixy wydane w takich labelach jak Morphosis Records, LuPS Records, Silk Digital, SoundTribe czy Dark Pleasure. Nigdy nie zawiodłem się na jego twórczości - zawsze imponował mi genialnymi, melodyjnymi utworami, utrzymanymi w klimatach progressive breaks/progressive house. A jak jest z jego najnowszą propozycją? Mam mieszane odczucia.
O ile remixy są bardzo dobre, to Original Mix podchodzi mi średnio. Nie prezentuje on tak wysokiego poziomu jak poprzednie produkcje kolosa z Węgier (gość mierzy grubo ponad 2m - mógłby pykać z Kubo w siatę :P :D Taka ciekawostka tylko :P). Jest nudny. Po prostu. Nawet nie wiem kiedy przeleciał w moim playerze. Szkoda. Po East Cafe spodziewałem się o wiele więcej :(
Na szczęście mamy remixy!
Elfsong Remix - najbardziej dynamiczna wersja na EP. Elfsong stanął na wysokości zadania i przygotował bardzo wkręcający remix, który zapewne namiesza na parkietach. Jego mix spodoba się osobom, które lubią twórczość Andy'ego Moora. Wkręcający bassline, pocięte vocalowe wstawki. Bardzo dobra wersja!
Remix od Tropical Highlight to moim zdaniem najlepsza wersja na całym wydawnictwie. Pierwszy raz usłyszałem go w audycji "Artist of the Week", za którą byli odpowiedzialni Michael & Levan. Na otwarcie seta Gruzini zarzucili właśnie remix Sheffera, który od razu wpadł mi w ucho. Świetny, charakterystyczny dla Tropical Highlight bassline, przewijające się vocalowe (o ile tak to można nazwać) wstawki, gdzieniegdzie delikatne gitarowe plumknięcie ;) Do tego mistrzowski klimat (nakręcany przez wycie jakichś psów :mrgreen: ) i viola - mamy kompozycję godną polecenia :P Polecam :mrgreen:
Breakbeatowa interpretacja Abdomen Burst jest fantastyczna. O ile na początku nie mogłem się do niej przekonać, to teraz uważam ją za dzieło minimalnie gorsze od remixu Tropical Highlight. Wszystko jest tak jak należy. Fajne dźwięki, lekkość całego utworu no i elegancki klimacik. Ostatnio coraz bardziej podobają mi się właśnie takie breakbeatowe kompozycje. W sam raz do posłuchania na wieczór :)

Sample: http://www.progressivehouse.com/labels/ ... sic/r/4498
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: East Cafe - Come To Me EP

Postprzez cinek 10 lip 2009, 12:49

Mam takie same odczucie w kwestii tego, który numer wypadł najlepiej. Hajlajcik to gruby tjun z gigabajtami klimatu. Takie lubię :) Oryginału nie słyszałem, a na dwa pozostałe remole rzuciłem szybko okiem, wydały mi się za dynamiczne i zbyt nawarstwione dźwiękowo. Dziś wolę wolniej :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: East Cafe - Come To Me EP

Postprzez Kubo 14 lip 2009, 10:46

Wpisz sie do tematu Macka bo jakos tak pusto :P

Kolejne wydawnictwo z Mystiqe. Come to me na poczatku jakos nie trafilo do mnie. Original prezentuje sie najslabiej a co do faworyta to jest mi go trudno okreslic, gdyz 3 pozostale remixy sa na podobnym poziome. Wersja Tropical Highlight bardzo podobna do Black rose. Mam tu na mysli bassline. Bede musial sie jeszcze troche przesluchac tej wersji bo ma duzy potencjal :) Effsong moze troszke mniej klimatyczne (bardziej dynamicznie) ale za to genialne tlo \o/ Abdomen w swoim stylu breakbitowo tez daje rade :) Tak sie teraz zastanawiam moze na poczatku nie docenilem tego wydawnictwa, bo po dzisiajeszym odsluchu bardzo pozytywnie wypadly numery :) No ale mokro w gaciach to nie mam :D
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron