Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

progressive, breaks | mistiquemusic / mist018 | 01-12-2009

Powrót do Progressive

Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

Postprzez TBk2000 13 lis 2009, 4:25

Na poczatek grudnia szykuje sie kolejna swietna - (jak sluchac po samplach) - EP'ka z oczywiscie znanego wszystkim MM ;].
Calkiem niezly oryginal jest juz dobrze znany z roznych audycji i jak mozna sobie samemu teraz sprawdzic, przygotowane przez licznych artystow remixy prezentuja sie jeszcze lepiej. Na pierwszy rzut oka zaciekawila mnie obecnosc szczegolnie dwoch artystow, od ktorych mozna zawsze oczekiwac czegos na wysokim poziomie. Po pierwszym, Retroid spodziewalem sie dokladnie tego co uslyszalem i generalnie remix spelnia moje oczekiwania. Natomiast po Artium Sun spodziewalem sie inne bajki. Powstalo cos calkowicie innego od tego jakie mialem wyobrazenia wzgledem tego remix'u, ale w dobrym znaczeniu. Artium Sun poszedl duzo dalej od innych na tej EP-ie i stworzyl cos calkowicie innego od oryginalu. Wlasciwie mozna powiedziec, ze powstal calkiem inny track - niemniej bardzo dobry, a wlasciwie najlepszy w calym wydawnictwie. Breakowy beat zostal zastapiony tutaj standarowym metrum 4/4, przez co utwor dostal lekkiego rozpedu i nie jest taki "zamulajacy". Do tego melodia zostala calkiem zmieniona i brzmi zdecydowanie lepiej. Kawalek stylistycznie bardzo przypomina mi ten material, ktory Schulz grywal kiedys, w latach 2003-04 w GDJB; ma to klasyczne brzmienie. Moj faworyt ;p.
Na wyroznienie zasluguje jeszcze Abdomen Burst Remix, ktory rowniez przeszedl wieksza metamorfoze wzgledem oryginalu.
Czarna owca tego wydawnictwa jest Stereotekk Remix, ktory brzmi jakby z wyjsciem spoznil sie o jakies dwie dekady.
Reszte sami sobie przesluchajcie i ocencie ;p.

Info:
Artist: New Parallels
Title: Oleg Zubkov
Genre: Progressive, Breaks
Label: MistiqueMusic
Cat. nr.: MIST018
Release Date: 01-12-2009

Tracklist:
01. Oleg Zubkov - New Paralells (Original Mix)
02. Oleg Zubkov - New Paralells (Abdomen Burst Exclusive Mix)
03. Oleg Zubkov - New Paralells (Fretwell Remix)
04. Oleg Zubkov - New Paralells (Retroid Remix)
05. Oleg Zubkov - New Paralells (Esthetique Remix)
06. Oleg Zubkov - New Parallels (Atrium Sun Remix)
07. Oleg Zubkov - New Paralells (Stereotekk Remix)

Sample:
:arrow: Oleg Zubkov - New Parallels (MyPromoPool.com)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

Postprzez Transi 13 lis 2009, 7:49

TBk2000 napisał(a):Natomiast po Artium Sun spodziewalem sie inne bajki. Powstalo cos calkowicie innego od tego jakie mialem wyobrazenia wzgledem tego remix'u, ale w dobrym znaczeniu. Artium Sun poszedl duzo dalej od innych na tej EP-ie i stworzyl cos calkowicie innego od oryginalu. Wlasciwie mozna powiedziec, ze powstal calkiem inny track - niemniej bardzo dobry, a wlasciwie najlepszy w calym wydawnictwie. Breakowy beat zostal zastapiony tutaj standarowym metrum 4/4, przez co utwor dostal lekkiego rozpedu i nie jest taki "zamulajacy". Do tego melodia zostala calkiem zmieniona i brzmi zdecydowanie lepiej. Kawalek stylistycznie bardzo przypomina mi ten material, ktory Schulz grywal kiedys, w latach 2003-04 w GDJB; ma to klasyczne brzmienie. Moj faworyt ;p.


Dostał lekkiego rozpędu? :D To jest taki rozpędzony potwór, że głowa mała! :D Widzę, że nie tylko ja skojarzyłem ten remix ze stylem serwowanym przez Schulza w latach 2003-2004. Absolutnie najlepsza propozycja na całym wydawnictwie. Melodyjna, mocna, głęboka. Ten mruczący bassline jest po prostu fenomenalny! Numery od 1 do 5 - klasa sama w sobie. Świetne remole od Retroida i Fretwella, bardzo dobre od Abdomen Burst i Esthetique. O oryginalnej wersji nie wspominam, bo jest bardzo, ale to bardzo dobra. Totalne rozczarowanie interpretacją Stereotekk - lipa :(
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

Postprzez Kubo 13 lis 2009, 16:45

Label Mistiquemusic pracuje pełna para i co chwile wydaje jakies swieze i bardzo smaczne "buleczki". Szkoda ze nikt nie wspomniał o wydawnictwie [MIST015] czyli No more Sadness. Bardzo solidna epka z 2 wersjami ktore niezle mna porobily (Original and Bobby Deep remix). Powracajac do tematu podzielam wasze zdanie. Atrium Sun remixujac ten numer pokazal inne oblicze tego wałka. Zdecydowanie najwiekszy faworyt tej epki na ktora czaje sie od kilku dni.
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

Postprzez cinek 03 gru 2009, 8:44

Kubo napisał(a):[MIST015] czyli No more Sadness ... Bobby Deep remix ...
o tak :)

Stereotekk gra bardzo specyficznie, nie mniej jednak całkiem ciekawa interpretacja. Mało tu elementów ale jest co trzeba, w szczególności charakterystyczny bassline. Fajną wersję sporządził Esthetique, numer nabiera rumieńców wraz z wejściem tego bardzo smacznego soundu od motywu przewodniego. Co do numeru najlepszego nie wyróżnię się i wybieram interpretację Atrium Sun. Bajkowy trans.
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

Postprzez wasyl 03 gru 2009, 11:17

Mnie również New Parallels w wykonaniu Atrium Sun przypomina brzmieniem Schulza sprzed dobrych kilku lat, natomiast sam utwór brzmi imo jak brat Probspot - Blueberry :), czyt. jest znakomity :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

Postprzez dj3500 26 gru 2009, 19:53

Remix od Atrium Sun to świetna produkcja! Wprawdzie ustępuje nieco najnowszemu dziełu Rosjanina, czyli Abyss, ale to nic, bo tamtemu trudno dorównać. A że weszła do finału konkursu, więc wszystkim narzekającym na kawałki w TOTY polecam w trybie pilnym się z nią zapoznać:

i zagłosować. Liczę np. na Siśka :mrgreen:

a co, jak Kasper może to ja też
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Oleg Zubkov - New Parallels (Incl. Retroid, Atrium Sun, Abdomen Burst)

Postprzez Sisiek 26 gru 2009, 20:34

Z chęcią bym zagłosował ale jakoś w ogóle do mnie ten kawałek nie trafia. Było tyle pięknych progów w tym roku a do finału dostał się akurat niezbyt przeze mnie doceniany. Szkoda, że nie przeszedł Moshic - Karar a jeszcze lepiej jakby był Domased Electronica - Ararat (Kintar Remix) połączenie bitewnego podkładu Kintara z bajkowością Domased Electronica daje coś niesamowitego :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron