Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

progressive, breaks, downtempo | mistiquemusic / mist022 | 29-12-2009

Powrót do Progressive

Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez TBk2000 03 gru 2009, 1:30

Temat mialem zalozyc wczoraj, ale zdazylem tylko napisac polowe i musialem przerwac =). Ale nadrabiam dzisiaj, bo cos tak zjawiskowego nie moze zostac pominiete ;].

Dzisiaj (wczoraj, a wlasciwie przed..) wypada premiera MIST018, ktorego wydanie z pelnym zachwytem zapowiadalem jakis czas temu tutaj, a na horyzoncie widac juz kolejne znakomite wydawnictwa z wielbionego przeze mnie MistiqueMusic. W tym miesiacu bowiem czeka nas jeszcze mnostwo muzyczych znakomitosci obok ktorych nie mozna wrecz przejsc obojetnie. Ja z tego zachwytu przeskocze od razu nad kilkoma, do tego co jest zapowiadane na koniec miesiaca a zarazem roku.

Atrium Sun zegnajac rok 2009, wypuszcza ostatnia, w tym dla niego owocnym w progresywne melodie czasie, EPk'e z utworem Abyss, ktory juz od pierwszego odsluchu zawladnal moim sercem :D. EP'ke otwiera oryginalna wersja w znakomitym stylu Atrium Sun, ktory jest chyba jednym z najlepszych producentow muzyki w klimacie progresywno-atmosferycznych break'ow - az trudno uwierzych, ze chlopak wczesniej fascynowal sie tworczoscia Slayer'a i ogolnie death metalem (choc nie powiem, tez czasami lubie dobry trash/death zarzucic ;]). Ale wracajac do tematu. Po przesluchaniu oryginalu bylem gotow juz zamknac strone, sadzac, ze poza oryginalem nic juz mnie w tym releasie raczej nie zaskoczy, ale nastepna wersja zwalila mnie totalnie z nog. Wiec teraz leze i prosze mnie nie podnosic, gdyz przy wersji Elfsong's Deep in The Abyss Mix chce odleciec niczym po wstrzyknieciu w zyle dziesieciu jednostek marihuany. Coz za niesamowita wersja ! :D. Dzwoneczkowe sample, ktore w oryginale oraz Esthetique Solar Mix nakreslaly przez caly utwor melodie, zostaly zastapione tutaj, chyba najlepiej sprawdzajacym sie w takiej muzyce, pianinem. Utwor stracil na predkosci a koslawe i polamane bity zastapil ciagnacy sie leniwie downtempowy podklad. Efekt ? nie wyobrazam sobie czegos lepszego ;]. Remix Esthetique Solar jest zblizona wersja do oryginalu i zasadniczo nie ma w niej sporych zmian, aczkolwiek jest to wersja stanowiaca alternatywe dla pierwowzoru, zreszta bardzo dobra. Remix Yura Popov celowo wczesniej pominalem, poniewaz niezbyt mi tutaj pasuje. Zreszta akurat jesli o niego chodzi, to jego styl jakos nigdy do mnie nie przemawial.

Polecam !

Info:
Artist: Atrium Sun
Title: Abyss
Genre: Progressive, Breaks, Downtempo
Label: MistiqueMusic
Cat. nr.: MIST022
Data release: 29-12-2009

Tracklist:
01. Atrium Sun - Abyss (Original Mix)
02. Atrium Sun - Abyss (Elfsong's Deep in The Abyss Mix)
03. Atrium Sun - Abyss (Yura Popov Remix)
04. Atrium Sun - Abyss (Esthetique Solar Mix)

Sample:
:arrow: Atrium Sun - Abyss (MyPromoPool.com)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez wasyl 03 gru 2009, 10:56

wasyl napisał(a):btw. jak tak patrze Transi na Twój avatar, to aż mnie serce boli, że dopiero dziś dowiedziałem się o utworze, który ma zostać wydany 29 Dec. 2009r., tak więc jeszcze by się załapał... Mowa oczywiście o arcydziele, bo inaczej tego nazwać nie potrafię - Atrium Sun - Abyss


:) Utwór jest zjawiskowy... Atrium Sun wspaniale zwieńczy rok 2009. Takich produkcji nie wydają ludzie ;D. Abyss przedstawia obraz mojego spojrzenia na muzykę, posiada magię, głębię, fantastyczną linię melodyczną i na dodatek jest breakowy, tym samym idealnie wpisuje się w moje muzyczne upodobania. Wierz mi Tbk, że ja też nie miałem ochoty słuchać niczego poza Oryginalną wersją tego numeru, acz okazuje się, że Elfsong oraz Esthetique mają nam do powiedzenia jeszcze więcej... Elfsong z całkowicie zmienioną interpretacją uderza posuwistym, mroczniejszym brzmieniem, ze wspaniałą grą tła i tym pianinem na breaku, o ile breakdownem nie można nazwać całości tego utworu... W każdym bądź razie interpretacja Elfsonga rozwija się bajecznie... Jeśli zaś chodzi o rmx Esthetique, to wyciągnął on wszystko to, co najlepsze było w Oryginale i dodał ciut wesołej otoczki, by nieco rozchmurzyć poprzednie, ociekające refleksją i łzami numery. Nie możemy zapomnieć o rmxie Yury Popova, który imo strasznie zjebał sprawę :D i bardzo odstaje od reszty stawki, a bynajmniej w moim odczuciu. Utwór dostaje ode mnie znak jakości 10/10
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez Transi 03 gru 2009, 21:23

Absolutnie niesamowity numer. Original Mix zdecydowanie najlepszy (tzn. po odsłuchu sampli). Czekam na całość by poddać wydawnictwo wnikliwej analizie ;) Btw. Oryginalna wersja "Abyss" została zaprezentowana w trzynastym epizodzie Reverberations, który wyemitowano 20 lutego br. Jak widać Mistique ma w zanadrzu wiele ciekawych produkcji :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez dj3500 03 gru 2009, 22:48

http://www.zgodzinski.com/smaczek/?q=ht ... unread&m=4

Muszę się zgodzić z Wasylem i Tbk2000. Oryginał świetny, Elfsong kto wie czy nie lepszy, ten trzeci koleś chyba się pomylił, i Pan Estetyczny też trzyma poziom. Chyba jeden z lepszych w tym świetnym dla progów roku. Bardzo polecam też nowy set od Atrium Sun.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez CJ Priorytet 05 gru 2009, 13:57

Kolejne wręcz wciągające dźwięki od Atrium Sun, z jego rąk zawsze wychodzą kawałki z perfekcyjnym "kopolem" :D
Oryginał ==> Dominating !!
Obrazek
Avatar użytkownika
CJ Priorytet
 
Wiek: 32
Skąd: Brodnica/Toruń

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez Kubo 07 gru 2009, 15:42

Ostatnia perelka z MIST ktora wyjdzie w 2009 :) Po prostu rewelacja.. Mimo 4 wersji istnieja dla mnie 3 kapitalne, oczywiscie bez Jurka Popova ;) Moim faworytem jest wersja podstawowa, zaraz za nia Effsong i Esthetique. TBk juz sporo opowiedzial o nich wiec nie bede powtarzac trzeba "przeczytac" lekture. Warto bylo czekac na taki label ktory trafia w moje gusta w 100% i w niektorych momentach kradnie grawitacje :D
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez Humulus 07 gru 2009, 17:36

Moim faworytem jest Elfsong Remix, choć oryginałowi i Esthetique Remixowi też ciężko cokolwiek zarzucić. Popov to nie moja bajka. W sumie to chyba najlepsze wydawnictwo Mistique Music, na jakie się natknąłem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez Monisia 08 gru 2009, 15:33

Przepiękne melodie :) bardzo mi się podoba dla mnie nie ma wyjątku który remix najlepszy uważam, że każdy jest genialny ;)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez tomson 09 gru 2009, 8:43

Witam, nie ma to jak wstać z samego rańca w taki szary dzień. Ale na takie poranki serwuję sobie właśnie takie numery. Godny uwagi track, na który trafiłem przez przypadek. A wszystko tłumaczą oczywiście moje ukochane wszędobylskie dzwoneczki. Jak dla mnie oryginał i elfsong mix najlepsze. Szczerze mówiąć, od tego wydawnictwa wolę wydaną w Deepsessions Evę, a najbardziej w wersji Ozgurka:).
.
Avatar użytkownika
tomson
 
Wiek: 35
Skąd: tarnobrzeg/lublin

Re: Atrium Sun - Abyss (Incl. Elfsong, Yura Popov, Esthetique)

Postprzez Transi 16 gru 2009, 13:18

dj3500 napisał(a):Elfsong kto wie czy nie lepszy


Style Clash zrobił kapitalny remol! Długie, podniosłe intro a później jego charakterystyczny styl...Miodzio!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron