Relaunch - Eliptique EP

Progressive House | 2010 | Jetlag Digital

Powrót do Progressive

Relaunch - Eliptique EP

Postprzez Transi 29 kwi 2010, 10:45

Obrazek

Label: Jetlag Digital
Numer katalogowy: JED108
Format: Mp3
Data wydania: 02.04.2010
Gatunek: Progressive House

Sample: TUTAJ

Lista utworów:
01. Eliptique
02. Sunset Beach
03. Clear View

O osobie ukrywającej się pod pseudonimem Relaunch wiem niewiele - chyba tylko tyle, że pochodzi z niemieckiej miejscowości Mainz. Od dawna działa jako DJ - gra muzykę utrzymaną w klimatach progressive, melodic trance i house. Z twórczością tego pana można było się zetknąć już przy okazji dwóch wydawnictw z Jetlag Digital - stworzył fantastyczne remixy do "Wait and Wonder" autorstwa Ozgura Ozkana oraz oraz do "Continental Fusion" od szefa w/w labelu - Shane'a. Niecały miesiąc temu światło dzienne ujrzała jego debiutancka EP-ka. "Eliptique EP" zawiera trzy utwory - oprócz utworu tytułowego można na niej znaleźć "Sunset Beach" oraz "Clear View".
"Eliptique" jest rewelacyjnym utworem idealnie nadającym się na rozpoczęcie seta. Jesteśmy częstowani delikatną melodią, która nie zapowiada zniszczenia jakie nadejdzie po kilkudziesięciu sekundach. Mocny beat z bardzo wyraźnym kickiem, świetny bassline no i elegancki breakdown (trwający około 2 minut co nie jest zbyt częste w progresywnych utworach). Atmosfera produkcji jest iście wyborna.
"Sunset Beach" jest najmroczniejszą propozycją na tym wydawnictwie. Świetny bassline, ponownie mocny beat, wstawki upiornego vocalu, ogólna świetna aranżacja dźwięku, no i ta gęsta, złowieszcza atmosfera...Rewelacja. Mój faworyt jeśli chodzi o ta EP. "Clear View" jest kolejną elegancką produkcją Relauncha. Z tego co widzę po forach internetowych to właśnie ten utwór zbiera najwyższe noty (zarówno od DJów jak i zwykłych słuchaczy). Mi również się podoba, ale nie tak bardzo jak nr 2 :twisted:

"Eliptique EP" bardzo mnie zaskoczyła. Praktycznie nieznany gość wpada na progresywną scenę i od razu robi wielkie zamieszanie. I to w jakim stylu! Chciałbym więcej takiego materiału. Chyba jest na to szansa - Relaunch pracuje nad remixem nowej produkcji Faskila, która dzięki Jetlag Digital wkrótce pojawi się na rynku.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Relaunch - Eliptique EP

Postprzez d3cK 30 kwi 2010, 10:58

Sunset beach to dobra dawka progresywnego hałsu :)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron