Oliver Prime - Eye Searching / Water Rise

trance, progressive | joof recordings | 2011

Powrót do Progressive

Oliver Prime - Eye Searching / Water Rise

Postprzez TBk2000 18 sty 2011, 11:23

Obrazek

Oliver Prime is back.. krotko mowiac. Prime powraca na scene z dwoma swiezymi trackami. Czy w pieknym stylu? polowicznie na pewno tak, choc zalezy jak co komu sie spodoba. Na mnie bynajmniej Eye Searching nie wywarlo takiego wrazenia jak Water Rise, ktore John zaprezentowal w ostatnim epizodzie GTG. Trance'owy Eye Searching nie jest jednak slaby, nie jest takze przecietny, jest dobry a nawet bardzo, ale progresywny Water Rise zgarnal wiekszosc mojego uwielbienia, przynajmniej na chwile obecna. Wszakze najczesciej jest tak, ze kawalki grane w setach przez DJ's, ktorych lubimy wkrecaja sie nam bardziej i szybciej niz kiedy odsluchujemy je na 'sucho
, ale Eye Searching nie spisywalbym przedwczesnie na straty.
Co do Water Rise, to jest niesamowity. W pewnym sensie przypomina mi starego Schillera :D, nie w calosci, nie stylem, melodia i brzmieniem, ale klimatem, ale tak od 3:40 kiedy wchodzi ten wyciszony breakdown, zalatuje mi wlasnie takim wczesnym Schillerem (Ein Schoner Tag), a moze to tylko ja mam takie dziwne skojarzenia.


Info:
Artist: Oliver Prime
Title: Eye Searching / Water Rise
Genre: Trance / Progressive
Label: J00F Recordings
Cat. nr.: J00F083

Tracklist:
01. Oliver Prime - Eye Searching
02. Oliver Prime - Water Rise

Sample:
=> Eye Searching (sample)
=> Water Rise (sample)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Oliver Prime - Eye Searching / Water Rise

Postprzez dj3500 30 sty 2011, 23:47

Po obszernej zachęcie postanowiłem sprawdzić, chociaż klimaty J00F to raczej na ogół nie moje. Eye Searching nie przypadł mi do gustu - jakoś nic w nim nie słyszę. Z kolei Water Rise ma dziwny charakter. Trudno mi go określić. Jest dość mroczny i niepokojący. Zaciekawił mnie i będę musiał jeszcze się z nim zmierzyć ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Oliver Prime - Eye Searching / Water Rise

Postprzez peterhol9 16 lut 2011, 14:37

w gruncie rzeczy na Epce nie znajduję nic ciekawego. Wieje zimnem, ale nie jest to zimno takie, jakie lubię. Może następnym razem uda się Olivierowi zrobić coś "pode mnie" :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Oliver Prime - Eye Searching / Water Rise

Postprzez Transi 16 lut 2011, 15:27

Water Rise to absolutny majstersztyk. Utwór jest rewelacyjny! Mroczny, zadziorny, hipnotyczny. Wspaniała produkcja. Takiego transu to ja mogę słuchać.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Oliver Prime - Eye Searching / Water Rise

Postprzez phantom 26 lut 2011, 13:23

Solidne kawałki. Dzięki za info, bo w innym wypadku mógłbym przegapić. Tak na marginesie, pierwszy kawałek to "Eye Searching Sun". Coś jest na rzeczy, bo znów wyraźnie słychać tu starą szkołe, a w tym i wpływy imiennika - Olivera Lieba.

Wywiad dla ciekawskich: http://progasm.wordpress.com/2011/01/29 ... interview/ :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron