Faskil - Rezi EP

Downtempo/Chillout/Ambient | Silk Sofa | 2009

Powrót do Progressive

Faskil - Rezi EP

Postprzez Transi 31 mar 2009, 21:36

Obrazek

Label: Silk Sofa
Numer katalogowy: SILKSF006
Format: Mp3
Data wydania: 10.04.2009
Gatunek: Downtempo/Chillout/Ambient

Lista utworów:
01. Rezi (Original Mix)
02. Rezi (Coalesced Chillout Mix)
03. Rezi (Cantus Mix)

Moja opinia:
Coś do czego Faskil nas nie przyzwyczaił (a przynajmniej nie mnie). Już wkrótce (bo za 10 dni) światło dzienne ujrzy nowe wydawnictwo w sublabelu Silk Digital Music - Silk Sofa. Kawał porządnej muzyki. Ciężko wskazać najlepszą wersję - wszystkie są bardzo ciekawe (chociaż wersja Coalesced ma w sobie coś magicznego i to ją wskazuję jako zwycięzcę). Sample postaram się przygotować na jutro :)

Edit: Jednak sample wrzuciłem dzisiaj :)
Sample: http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=ubzezarl8m
Ostatnio edytowano 31 mar 2009, 22:17 przez Transi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez phantom 31 mar 2009, 21:51

Zajrzałem na chwilę na jego discogs i po tym miksie trudno szukać stylu, którym Faskil by zaskoczył ;).

Z chęcią przesłucham sample, bo Twoje zachwyty nad tą EPką przelały się nawet na opis na gadu. No ale spokojnie, bez pośpiechu, bo ostatnie zdanie przypomina mi szkolne tłumaczenia :P.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez Transi 31 mar 2009, 22:03

No OK - będą jeszcze dzisiaj :P A co do gg- zachwyty są raczej nad kilkoma wersjami z Rezi (Remixes) EP :P O tym szerzej jutro :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez TBk2000 31 mar 2009, 22:33

Po wpisaniu w gołgl tejze EP-ki, ukazal mi sie jeden (z ponoc dwoch) remix w dwoch wersjach do Rezi. Obie wersje Breakowo Progresywne, lekkie i przyjemne, co dziwne nie jest skoro w oryginale ma byc jeszcze bardziej delikatnie. Jestem ciekaw reszty materialu, i tez czekam na sampelki, bo szykuje sie grube wydawnictwo ;].

:arrow: Faskil - Rezi (Baltic Sound Main Mix)
:arrow: Faskil - Rezi (Baltic Sound Soft Dub)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez Rapture 31 mar 2009, 22:50

Konkretne, podobnie zreszta jak poprzednia chillowa EPka Faskila z Silk Sofa :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez TBk2000 15 kwi 2009, 1:23

Trzeba podbic troche temat, bo EP-a sie ukazala, a na forum cisza ;-).

Oryginal, czego sie nie spodziewalem majac w pamieci ostatni jego artystyczny wyczyn, czyli Crappy Morning, jest breakbeatowy, podobnie jak oba remixy Baltic Sound, ktory zdecydowanie buja w innym klimacie niz jego poprzednia produkcja. Oryginalowi brak tego faskilowego mroku, ktory zastapiony zostal masa polamanych bitow oraz klimatem lekkich i melodyjnych proggow. Ale nadrabia to remix Bambaat, ktoremu klimatem juz duzo blizej do Crappy Morning. I ta wlasnie wersja najbardziej trafila w moje przesycone pragnieniem mrocznych dzwiekow, oczekiwania na nowy faskilowy material.
Jest jeszcze wersja Faces, ale ona zupelnie do mnie nie przemawia. Natomiast Coalesced Chillout Mix, oraz Cantus Mix wciaz jeszcze nie slyszalem.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez Stelmach 16 kwi 2009, 8:20

TBk2000 napisał(a):Trzeba podbic troche temat, bo EP-a sie ukazala, a na forum cisza ;-).

A no ludzie wolą pisać o imprezach w Manieczkach, tandecie od ATB czy Blank & Jones i tym podobnych pseudomuzycznych wynalazkach, więc tematy ciekawych wydawnictw są daleko w tyle. Muszę ruszyć conieco temat głębszych brzmień bo na psy-shop pojawiło się dużo świeżego materiału, w tym świetny album 2009 od Xerox & Illumination i Invisible Reality.

Zgadzam się z Tobą TBK całkowicie co do oceny nowej Faskilowej produkcji. Styl muzyczny mnie zupełnie nie dziwi, ponieważ jak wszem i wobec wiadomo Francuz lansuje downtempo/chill - album z 2008 Musical Infidelities, wespół z mrocznym brzmieniem jak wspomniane Crappy Morning czy kapitalne It Puts Me To Sleep.
A propos nowej EP polecam ciekawie sklecony mix od Deep Z zawierający Rezi w trzech odmianach:

Deep Z - Mindscapes 076 Mindwaves (10.04.2009)

http://www.deep-z.net/mixes/click.php?id=220

01 - Benz & MD - Visceral (Greenwave & Atmo Mix) [Primal]
02 - Marrakech - Oxytocin (Original Mix) [Foundation]
03 - Faskil - Rezi (Baltic Sound Soft Dub) [Silk]
04 - Faskil - Rezi (Bambaat Remix) [Silk]
05 - Faskil - Rezi (Baltic Sound Main Remix) [Silk]
06 - Michael & Levan feat. Roy Garrou - Secret Wave (Original Mix) [Mestiza]
07 - Yvel & Tristan - Cyran (Original Mix) [Morrison]
08 - Uriel - Fieldox (Domased Electronica Remix) [Morphosis]
09 - Uriel - Fieldox (Original Mix) [Morphosis]
10 - Aleksey Beloozerov - Around The Moon (Original Mix) [Ora]

PS. Michael & Levan z Gruzji, tak na marginesie wydają ostatnio masę dobrego stuffu. Aktualnie to czołówka progresywnych produkcji.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez Transi 16 kwi 2009, 9:18

Stelmach napisał(a):PS. Michael & Levan z Gruzji, tak na marginesie wydają ostatnio masę dobrego stuffu. Aktualnie to czołówka progresywnych produkcji.


Dokładnie! Już kilkukrotnie o tym pisałem :) Wystarczy sprawdzić polecany przeze mnie "Free Fall EP". Po połączeniu sił ze Stivenem Riviciem wszystko pięknie im wychodzi. Poza tym ich label - Mistique Music - za kilka dni wydaje pierwszą EP, która jest na prawdę bardzo elegancka (może oprócz tego trance'owego remixu). Na wydanie czeka jeszcze kilka świetnie zapowiadających się produkcji!
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Faskil - Rezi EP

Postprzez Rapture 16 kwi 2009, 12:30

Stelmach napisał(a):Michael & Levan z Gruzji, tak na marginesie wydają ostatnio masę dobrego stuffu. Aktualnie to czołówka progresywnych produkcji.

Juz w zeszlym roku chlopaki dawaly rade, i to jak!
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości