Ville Lope & Chantola - Blowfish (Incl. Planisphere Remix)

progressive trance | green martian | 2009

Powrót do Progressive

Ville Lope & Chantola - Blowfish (Incl. Planisphere Remix)

Postprzez TBk2000 22 kwi 2009, 1:42

Obrazek

Gatunek muzyczny jakim jest Progressive Trance, stal sie dla mnie zupelnie martwy jakis czas temu, a to co do tej pory ukazywalo sie na przestrzeni ostatnich miesiecy [?] w tym temacie, bylo, zeby to delikatnie ujac, niezbyt interesujace. Ale Panie i Panowie, oto jest, prawdziwa, poblyskujaca z natloku muzycznego badziewia, perelka, za ktora tak bardzo z tesknota wygladalem patrzac ze smutkiem na to co dzieje sie na scenie Trance.

Oczywiscie, zeby nie bylo tutaj jak najmniejszych watopliwosci, za tym muzycznym zamieszaniem stoi nikt inny jak Véronnez, ktory wylazl na scene i pokazal wszystkim, ze nie ulega przejmujacym kontrole nad muzyka Trance trendom, tlumaczac sie, ze tylko tak mozna cos zrobic dzis w muzyce, zeby sie utrzymac na wyzynach slawy, i pokazal jak sie robi Trance :D.

Remix Planisphere: to chyba najlepszy progowo-trance'owy wal jaki slyszalem w tym roku. Co ja pisze, na pewno jest to najlepszy progowo-trance'owy wal tego roku :D. Juz w pierwszych 10 sekundach przeszyly mnie na wylot ciary, a to moglo oznaczac dla mnie tylko jedno. Numer mnie pozamiata :D. Nie moglo byc tez inaczej. Piekny poczatek z dlugo ciagnaca sie i budujaca klimat tego utwory piekna melodia, ktora trwa przez dwie pierwsze minuty. Dopelnia ja delikatny kobiecy wokal, ktory jednak nie gra tu zadnej powazniejszej roli, ot po prostu trafne urozmaicenie, ktore bardziej gra tutaj role sampla niz w istocie wlasnie wokalu. Otwor jakby brzmi troszke psy-trance'owo, co w odniesieniu do muzyki progresywnej moze byc jedynie pozytywnym aspektem polaczenia tych szlachetnych gatunkow muzyki :>.

Remix Spiritus & Asper: zrozumiale jest to, ze po takim zachwycie jaki przezylem sluchajac remixu Airwave-a, nic teraz nie jest w stanie wywolac u mnie podobnie pozytywnych wrazen. Niemniej remix Spiritus & Asper rowniez jest bardzo dobry. Bardziej progg-house'owy, i zdecydowanie rozniacy sie niemal pod kazdym katem od powyzszego remixu, ale wciaz jest to kawal dobrej nuty. W tej wersji wiecej slyszymy wokalu, ktory podchodzi pod new age, oraz dodane zostalo pianino w breakdown'ie, ktory zostal podsyconym nieco breakbeat'em.

Original Mix: do tej wersji bede musial przekonywac sie troche dluzej, ale nie spisuje jej na straty, gdyz brzmi dosc ciekawie, ale o emocjach i klimacie z powyzszych dwoch, nie ma teraz mowy. Niektore utwory/wersje trafiaja do nas z opoznieniem, takze na razie ani nic zlego, ani dobrego nie napisze ;-P.

Polecam!

Info:
Artist: Ville Lope & Chantola
Title: Blowfish (Incl. Planisphere Remix)
Genre: Progressive Trance
Label: Green Martian
Catalogue Nr.: GM-2009-085
Release Date: 21-04-2009

Tracklist:
01. Ville Lope & Chantola - Blowfish (Planisphere Remix)
02. Ville Lope & Chantola - Blowfish (Spiritus & Asper Remix)
03. Ville Lope & Chantola - Blowfish (Original Mix)

Odsluch:
Ville Lope & Chantola - Blowfish @ BeatPort.com
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Ville Lope & Chantola - Blowfish (Incl. Planisphere Remix)

Postprzez Transi 22 kwi 2009, 6:09

Na chwilę obecną przesłuchałem kilkanaście razy remix od Planisphere. Cóż mogę powiedzieć? Genialne, genialne, genialne! Niesamowicie klimatyczne intro, fantastyczna budowa całego utworu, niesmowita melodia....I ten klimat! Myślałem, że bo niesomiwtym remixie Planisphere do Bjoern Small - "Tinku" Laurent nie wykombinuje już tak dobrego utworu. Ależ się myliłem! Rewelacja! Gorąco zachęcam do przesłuchania. Nie znać taich utworów to grzech :P Airwave po raz kolejny pokazuje, że głowę ma pełną pomysłów.
Innych mixów nie sprawdzałem - dla mnie ten remix był pewniakiem od początku. O ilę kojarzę ma się on znaleźć na nadchodzącej "Cyborganic LP" (wraz z w/w remixem do "Tinku").
Dzięki takim utworom aż się chce słuchać transów :)

Btw. nie wiem czemu, ale ta melodia przypomina mi trochę "The Nightfly" od Blank & Jones :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice


Powrót do Progressive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron