Fitalic - Shanghai Road

Tribal Vision Records album

Powrót do Albumy/Kompilacje

Fitalic - Shanghai Road

Postprzez Stelmach 24 maja 2009, 9:52

Fitalic - Shanghai Road
Album: Release 21-05-2009
Lable: Tribal Vision Records

Obrazek

1. Vertigo
2. Far East
3. Electrix
4. Light View
5. Behind This
6. Shanghai Road
7. Byala Beach
8. Thousand Worlds
9. Dynamical Dust
10. Wet Symetry

Główna twórczość Holendra przypadła na lata 2002-2005, a więc czas wpisujący się w złoty okres muzyki progressive. Od siebie dołożył poteżny ekwipunek utworów, do których często powracam jako esencji gatunku - na czele z Bustanovice, Dark Shades, Desillusions, Farscape, E-Motion stanowiące bardzo ciekawe połączenie dark progressive ze wszlekimi odmianami melodyjnych dodatków osadzonych na sprawnie sunącym podkładzie.

Nowy album, który kompletnie mnie zaskoczył stanowi konkretnie skrojony materiał oscylujący w nieco bardziej stonowanych dźwiękach i głęboko zakorzenionym tempie. Widać, że jakby trochę pomysłów pochłonął czas względem produkcji sprzed 4-5 lat, niemniej jednak całość brzmi niesamowicie harmonijnie.

Zagłębiając się w produkcje z albumu doskonale prezentuje się Far Ease w Kintarowo-Moshicowych barwach, Electrix jako chyba najlepsza pozycja sunie szybko i sprawnie na delikatnym psy progresywnym basslinie, z kolei Light View brzmi jak pierwsze 3 minuty do Angry Skies od Tilt'a więc wszyscy chyba wiedzą jaką sympatię mam do tego kawałka. Behind This wybrałem po wielu dylematach za zajlepsza pozycję z uwagi na mroczno-syntetyczne dźwięki, dobitny podkład i melancholijna melodię wyłaniającą się z otchłani...Dalej, dobre znów "Mishic'owe" Dynamical Dust oraz lekkie, ciepłe i promieniujące progresywną radością Wet Symetry.

Fitalic potwierdza, że pomysłów na twórczość nadal mu nie brak i nie trzeba od razu sprzedać się nowomodnym tech-house'owym zamulaczom choćby jak Sasha, Digweed i wielu innych producentów, którzy kiedyś stanowili o sile progresywnego gatunku, a dziś kiedy świeżych pomysłów już brak, robią co popadnie by odłożyć na muzyczną emeryturę. Ciekaw jestem jego kolejnych poczynań. Wielkie brawa za Shanghai Road!
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron