Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Armada Music

Powrót do Albumy/Kompilacje

Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Sisiek 29 cze 2009, 16:21

Obrazek

Artist : Markus Schulz Pres Dakota
Title : Thoughts Become Things
Genre : Trance
Label : Armada Music

:arrow: http://www.trance.nu/v4/news/dakota-tho ... ome-things
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=1SOipYuMguk

Tracklist:
01. Chinook
02. Johnny The Fox
03. Sin City
04. The Doorway
05. Koolhaus
06. Steel Libido
07. Lima
08. Roxy 84
09. Re-Swirl
10. Mr. Cappuccino

Albumu jeszcze do końca nie przesłuchałem ale chciałem sobie założyć temat tak po starej znajomości i z przyzwyczajenia ;) . Jakoś wcześniej nie słyszałem, że w ogóle miało to wyjść więc byłem dziś rano trochę zaskoczony. Z tego co na razie miałem okazje wysłuchać nawet nie całkiem głupie. Może Schulzowi udało się stworzyć trochę progressive trance na wyższym niż średnim poziomie. Na razie na oku mam Sin City, Koolhaus, The Doorway. Koolhaus robi bardzo dobre wrażenie. Chinook i Johny The Fox słyszałem wcześniej. Później uzupełnie recenzje a teraz możecie wyżywać się nad Dakotą :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Transi 29 cze 2009, 17:10

Aktualnie jestem przy utworze nr 4 - "The Doorway". Jak dotąd jedyny dobry utwór. Pozycje od 1 do 3 nudne jak flaki z olejem :/
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Enters 29 cze 2009, 18:08

Sisiek napisał(a):Jakoś wcześniej nie słyszałem, że w ogóle miało to wyjść więc byłem dziś rano trochę zaskoczony.

Czas przestać czytać tylko ftb :P ;)

A mi podpasowała tylko jedna pozycja: Sin City. Ten wałek robi na mnie wrażenie z całości.
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Sisiek 29 cze 2009, 18:16

Chyba twoja stara xD
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Kasper 29 cze 2009, 18:59

Transi napisał(a):Aktualnie jestem przy utworze nr 4 - "The Doorway". Jak dotąd jedyny dobry utwór. Pozycje od 1 do 3 nudne jak flaki z olejem :/


Jeśli Chinook jest nudne to sorry...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Transi 29 cze 2009, 19:09

Co sorry? :| Ton mówiący "omg, gówno wiesz"? Litości gościu blady...Ciebie (tak jak i resztę świata) może to jarać, mnie nie rusza...
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Rado 29 cze 2009, 19:35

Panowie, po co od razu takie spiny, zawsze myślałem, że panuje tu rodzinna atmosfera.Jeśli chodzi o mnie to przesłuchałem dopiero 4 tracki i jestem więcej niż zadowolony ale to przez to, że darze Schulzia dużą sympatią.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez phantom 29 cze 2009, 22:25

Słuchałem jakiś czas temu i najlepsze wrażenie robiły dalsze pozycje. Innymi słowy, album rozkręcał się z każdym numerem. Początek może nie tyle nudny, co czasem zbyt banalny i trywialny. Rozumiem, że to trance, a nie sztuka sięgania prawą reką do lewej kieszeni, ale melodia w "Chinook" trochę drażni. Wiem jednak, że ma ona wydźwięk typowo eventowy i stanowi bezbłędnie odczytywany sygnał rączki w górę ;). Za to numery takie jak "Lima", remake "Swirl" i kończące "Mr. Capuccino" (btw w informacji od dystrybutora nazwany był "Mr. Capacino" :D) to już bardzo porządne granie. Pozycja na pewno in plus i nawet przeciwnikom Schulza polecam przesłuchać, żeby przekonali się, że w końcu, po latach, znów udało mu się zrobić progressive bez komercyjnych naleciałości.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez Kasper 30 cze 2009, 20:04

Transi napisał(a):Co sorry? :| Ton mówiący "omg, gówno wiesz"? Litości gościu blady...Ciebie (tak jak i resztę świata) może to jarać, mnie nie rusza...


chill kapela... Nic takiego nie miałem na myśli, ale skoro tak uważasz, to ok...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez KaSS 19 lip 2009, 20:14

Album spoko jednak wrażenie zrobiło na mnie tylko "Sin City" i "Koolhaus" fakt pierwsze tracki jak dla mnie troszkę przynudnawe ale da się przeżyć :) Panowie spokój, nie warto się kłócić :P
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez yaper 25 sie 2009, 16:13

Solidne granie od Schulza, aczkolwiek bez rewelacji. 'Chinook', 'Johnny The Fox', 'Sin City' i 'Koolhaus' dają nadal radę pomimo dużego ogrania w wielu audycjach. 'JTF' to mój faworyt na tym krążku - plumkające sampelki i stopniowe budowanie atmosfery - dla mnie bomba, chociaż i tak nic nie przebije remixu od Barnesa i Heatcliffa. Z kolei takie świeżynki jak 'Lima', 'Re-Swirl' i Mr. Cappuccino' pozytywnie mnie zaskoczyły. 'Lima', czyli świetny generator emocji rodem z Dzikiego Zachodu (wystarczy posłuchać genialnie wplecionych instrumentów i odpłynąć). Mimo to mam wielki żal do Schulza, że nie zamieścił na albumie wersji znanej z jego World Tour jako 'Day Off In Lima' - to dopiero urywało łeb :/// 'Re-Swirl' i progressive house? Sam nadal jestem pod wrażeniem, że Markus na to się porwać. No i na koniec mojej krótkiej zajawki parę słów o Panie Kapucynie - rasowe deep house'owe granie, czyli terapia szokowa na moje oczekiwania wobec repertuaru Dakota.

No cóż, poza czerstwym 'Doorway' Markus zaserował nam przemyślany album i chwała mu za to!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez peterhol9 16 wrz 2009, 17:49

włąśnie słucham sobie tego gó***a i musze stwierdzić, że to dobre g***o :) Chinook nie słyszałem daw3no, więc mi się nie przejadało. Reszta na czele z Koolhausem (ma niedługo wyjść z kijowym mixem Moonbeamów), The dorway, Kapuczinem czy Roxy też trzyma poziom. Może inne deczko na niższym poziomie, ale nie jest najgorzej. Ogólnie to Markus z 'czwórcy' Tiesto-AvB-PvD-Schulz najbardziej daje radę :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez phantom 16 wrz 2009, 19:20

peterhol9 napisał(a):Ogólnie to Markus z 'czwórcy' Tiesto-AvB-PvD-Schulz najbardziej daje radę

A gdzie Ferry? :) Poza tym to nie jest główny projekt Schulza, więc porównanie będzie miarodajne, jak wyjdzie trzeci album studyjny.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Markus Schulz Pres Dakota - Thoughts Become Things

Postprzez peterhol9 16 wrz 2009, 20:55

phantom napisał(a):
peterhol9 napisał(a):Ogólnie to Markus z 'czwórcy' Tiesto-AvB-PvD-Schulz najbardziej daje radę

A gdzie Ferry? :) Poza tym to nie jest główny projekt Schulza, więc porównanie będzie miarodajne, jak wyjdzie trzeci album studyjny.
ano tak, o nim zapomniałem :P jeszcze dodałbym (niestety) Jonasa Steura, Darrena Tate'a, Abovów, i..paru innych :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron