Santerna - All About Twelve

Progressive trance, progressive house | System Recordings | 2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

Santerna - All About Twelve

Postprzez cinek 30 lis 2009, 21:15

Obrazek
Wydano: 20.11.2009
Label: System Recordings
Gatunek: Progressive trance, progressive house

Lista utworów:

01. To Moscow and Back feat. Elvenfox
02. Stay Quiet feat. Amber Whitman
03. M4
04. Another Memory feat. Amber Whitman
05. Remember Last Autumn feat. Tatyana Klokova
06. Missing The Old Times
07. Before The Dawn
08. In Your Heart feat. Reut Yehuda
09. Long Time Without You
10. Lost Crossroads
11. Montana
12. Around Again feat. Marcie

Santerna to artysta, który na pewno przez część użytkowników jest już znany. A mianowicie jest to pan o imieniu Alexander, nazwisku Devyatyarov, a pochodzi z Moskwy. Zanim natknąłem się na ten świeży album bo wydany 20 listopada i owszem wiedziałem o jego istnieniu, natomiast o jego produkcjach miałem w głowie ciszę. Od tej płytki oczywiście będę śledził poczynania tego świetnego producenta. Dla mnie jest to trensowy album roku 2009 i myślę, że nic nie zdoła tego zmienić. Marcus Schossow będzie tym samym na zacnym drugim miejscu. Wokali jest tu jak na lekarstwo, co cieszy. Co więcej są bardzo udane, szczególnie w numerze ostatnim. Natomiast jedynym minusem jaki znalazłem jest utwór "In Your Heart", który mnie nieco razi naleciałościami mainstreamowymi włącznie z wokalem. Na szczęście pozostała część czyli w zasadzie cały album to granie godne, nie pieszczotliwe, piękne. Płytką myślę, że nie tylko będą się jarać zapaleńcy gatunku progressive trance ale też fani np Michaela & Levana :P Progres pełną piersią!!! :)

Całość do odsłuchania na youtube w profilu System Recordings :) tudzież na JUNO
Tu pierwszy utwór z płyty:

"...analogue emotion in a digital world..."
Ostatnio edytowano 30 lis 2009, 21:42 przez cinek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Santerna - All About Twelve

Postprzez JoseDiablo 30 lis 2009, 21:40

Chętnie obadam to wydawnictwo, kawałek który zamieściłeś brzmi interesująco. Co do samego Rosjanina nie tak dawno wyszła jego ep-ka w Morphosis Records, gdzie znalazły się remiksy m.in. Aerona Aethera i Retroida. Dzięki za newsa :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Santerna - All About Twelve

Postprzez Humulus 01 gru 2009, 6:08

cinek napisał(a):jest to trensowy album roku 2009

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Szkoda jedynie, że owy album pozostanie w tym sezonie w cieniu krążków takich "gwiazd" jak JOC czy Activa. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zastosowane w utworach wokale - w większości wypadków laski po prostu fałszują ale do tego zdążył mnie już Santerna przyzwyczaić (chyba wyrywa panienki prosto z moskewskich ulic :P ). Perełką wydawnictwa jest dla mnie "Another Memory" wydany jako singiel w pierwszej połowie roku. Humulus poleca :) .
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Santerna - All About Twelve

Postprzez Stelmach 02 gru 2009, 9:15

Album przesłuchałem i owszem w swoich klimatach jest niezły, choć szczególnego wrażenia na mnie nie zrobił... choćby takiego jak Kintar - Serendipity. Wolę zdecydowanie bardziej stare pradukcje Santerny, głownie z roku 2007 którymi zyskał sobie sporą popularność.

przez Humulus 01 gru 2009, 6:08
cinek napisał(a):
jest to trensowy album roku 2009

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem.


Kochani przecież tytuł najlepszego albumu ma już zaklepany Fleming z 00db - "Heaven & Hell" oraz jego dwoma innymi albumami/kompilacjami "Frequent Itinerant" i "Psy Trance Euphoria II" :-)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Santerna - All About Twelve

Postprzez bts 02 gru 2009, 17:46

Album przesłuchałem jakiś czas temu. Nie uważam żeby był to czas stracony ale z drugiej strony żaden kawałek nie spowodował chęci poznania jego tytułu. Najbliżej był przedostatni utwór... do momentu wejścia tragicznego breakdownu. Zresztą Santerna raczej niczym szczególnym w przeszłości nie błysnął, co prawda przypominam sobie bardzo fajny plumkaczyk Either Way (DC Project Mix) ale to remix więc się nie liczy.
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Santerna - All About Twelve

Postprzez cinek 06 gru 2009, 10:47

Stelmach napisał(a):Kochani przecież tytuł najlepszego albumu ma już zaklepany Fleming z 00db - "Heaven & Hell" oraz jego dwoma innymi albumami/kompilacjami "Frequent Itinerant" i "Psy Trance Euphoria II" :-)


Nie mogłem się nie zapoznać skoro tak zachwalasz chociaż raczej psytrancu nie słucham. Nie to, że omijam ale z czegoś trzeba zrezygnować bo wszystkiego się nie da ;) Na ruszt wziąłem "Heaven & Hell" i bardzo mi się podobało. Konkretne trensowe wały z zabójczo wkręcającymi liniami basowymi i motywami. Momentami jakby Moshic tylko przy większej ilości bpm. Świetnie się słuchało ale zdania co do albumu Santerny i tak nie zmieniam :)
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron